Автор Тема: Свещи за Сийд  (Прочетена 20025 пъти)

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Свещи за Сийд
« -: Юни 28, 2012, 08:39:57 pm »
Количките ни поостаряха с някой и друга годинка, макар като пробег повечето все още да са свежи, но е нормално всеки, който се грижи добре за колата си, да започне да се оглежда за афтърмаркет аксесоари, които се отразяват по-добре на експлоатацията в сравнение с OEM частите влагани във "висококвалифицираните" сервизи на Кия Бг.

Такива са и свещите Denso IK16 за колегите управляващи бензиновите модели на Сийд. Силно препоръчвам, осезаема разлика ;D
Цена за брой между 26-38 лв.

« Последна редакция: Юни 28, 2012, 08:42:42 pm от Pro style »

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Свещи за Сийд
« Отговор #1 -: Юни 28, 2012, 09:35:00 pm »
тея ще да са като гръмотевици при искренето така както ги описваш  yahoo .хайде безаварийно и без проблем че с тоя наш бензин.........някой да каже за дизел свещи да са мощни като бързовар че както идва зимата след 2-3 месеца


да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Свещи за Сийд
« Отговор #2 -: Юни 28, 2012, 09:38:49 pm »
Цена за една бройка ??? :o :o :o
Леелее - добре , че си купих с дизелов двигател... ;D ;D ;D
Свещите за бензиновия се оказват по-скъпи от подгревните свещи за дизела %) %) %)
А , аз се притеснявах точно от цените на свещите за дизела , че били скъп консуматив...

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Свещи за Сийд
« Отговор #3 -: Юни 28, 2012, 10:35:17 pm »
Разбира се, че има и по-евтини (бюджетни) свещи, които се монтират първоначално в колите ни. Това, че са по-евтини, не означава непременно, че те са лоши, просто не са с върхови показатели, какъвто именно е модела на Denso :-*
Разликата  при използването на конвенционални свещи и платиниум е огромна, сякаш управляваш по-мощна кола. Двигателя се развърта гъвкаво и по-бързо, по-бърза реакция след подаване на газ, по-тиха работа на ДВГ и разбира по-добра консумация на гориво, тъй като технология осигурява оптимална, пикова работа на мотора. Пробега с такива свещи е над 100 000 км, което означава че цената все пак не е толкова висока, тъй като за такъв пробег се подменят 3 обикновени комплекта.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Свещи за Сийд
« Отговор #4 -: Юни 28, 2012, 11:31:01 pm »
Oooo - сигурно са добри - спор няма...
Простичко - винаги съм се плашел от дизеловите свещи , че са много скъпи за смяна (в КМБ - 93 или 97лв./бр.). Аз си ги намерих по 23 лв./бр.(оригинални - същите като тези от завода) и сега като гледам за бензиновия двигател цените на тези свещи %) ...
Аз също съм на принципа да не се слагат разни боклуци по двигателите....

YANCHO71

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
Re: Свещи за Сийд
« Отговор #5 -: Юни 29, 2012, 08:09:28 am »
Наистина съгласно описанието ти изглеждат супер.Аз бих ли могъл да си ги купя и да ги занеса в сервиза,тъй като ми предстои третото обслужване и мисля ,че в него има и подмяна на свещи?

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Свещи за Сийд
« Отговор #6 -: Юни 29, 2012, 04:40:25 pm »
Наистина съгласно описанието ти изглеждат супер.Аз бих ли могъл да си ги купя и да ги занеса в сервиза,тъй като ми предстои третото обслужване и мисля ,че в него има и подмяна на свещи?
зависи в кой сервиз ходиш
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Свещи за Сийд
« Отговор #7 -: Юни 29, 2012, 07:44:28 pm »
Наистина съгласно описанието ти изглеждат супер.Аз бих ли могъл да си ги купя и да ги занеса в сервиза,тъй като ми предстои третото обслужване и мисля ,че в него има и подмяна на свещи?
зависи в кой сервиз ходиш
Първит срещнат,ще свърши работа 8-)

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Свещи за Сийд
« Отговор #8 -: Юли 29, 2012, 12:50:26 am »
Нещо смущаващо има в написаното от автора на темата и по точно снимката,това 0.4 мм какво е ? За бензин 0.7-0.8 мм. За газ 0.7 мм с едно топлинно число надолу ! Моята е на газ вече ,досега с оригиналните кара над 50 000 км. Обаче ще ги сменям,в бош каталога за киа беше до 2008 г. и неможаха да кажат какви свещи са за сеед-а.,искат  старата да видят,утре ще ходя за ключ от руския пазар да купувам че е един дълъг....май и е 16 мм. шестограма ! Обаче приблизителна цена 40-50 лв. за 4 броя.....!

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Свещи за Сийд
« Отговор #9 -: Август 07, 2012, 11:31:04 pm »
Вече 2000 км с Denso-то, и първи впечатления повече от великолепна работа на двг. Осезаемо по-спокойна работа на празни обороти и като че ли двигателя стана по гъвкав при ускорение.

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Свещи за Сийд
« Отговор #10 -: Август 08, 2012, 12:35:52 am »
Denso или NGK? Pro style от каде ги взе тези Дензо ти? А има ли проблеми с гаранцията

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Свещи за Сийд
« Отговор #11 -: Август 08, 2012, 09:35:54 pm »
Няма да е лошо да споменаваме точния модел...Оригиналните на 1.4 Сеед са NGK ZFR5F-11
Made in Korea.....За ключ 16 мм. Разстоянието между електродите е 1.1 мм  %) Смятам да пробвам някакви с 0.7 мм за Газ ...Топлинно число и т.н

Pro style...Въпрос колко е разстоянието между електродите,оригинално е 1.1 мм За 50 000 км. се бяха отворили на 1.2-1.3 мм...
По голямото разстояние натоварва бобините и евентуално могат да дефектират....За 100 000 км. колко пъти трябва да проверяваш хлабините и колко всъщност е тя ?Разгледай и тая тема
http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=2345460



« Последна редакция: Август 08, 2012, 10:07:42 pm от Ronin »

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Свещи за Сийд
« Отговор #12 -: Август 08, 2012, 10:08:53 pm »
E той GAP-а нали се регулира.
Сещам се от предишните ми коли, че един и същи продуктов номер на Denso го дават за 20 модела например с GAP 1.0 или 1.1, не помня. И вече, всеки си регулира GAP-а на колкото му е нужен.

Иначе, NGK съм чувал, че са по-добри от Denso когато се кара на газ.

Spark Plug Gap - NGK Spark Plugs - Tech Video


« Последна редакция: Август 08, 2012, 10:15:07 pm от coolman_kk »

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Свещи за Сийд
« Отговор #13 -: Август 08, 2012, 10:15:09 pm »
Така чукам сопотските свещи,на менгемето,пластина между електродите и с чука отгоре...обаче от 1.1 мм. на 0.7 мм. се криви пластината за маса неимоверно...после тая пластина спрямо централния електрод трябва да е хоризонтална и т.н .....Не е баш така !
А и докъто търсех информация за денсото на колегата попаднах на 3-4 теми където ги плюят ....угода няма !

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Свещи за Сийд
« Отговор #14 -: Август 08, 2012, 10:23:17 pm »
Да, може би наистина -0.4мм ще дойде в повече.  ???

Има един пич, от който си пазарувам свещите. Цените са му добри и мисля, че може да намерите с него някакво добро решение. Много е отзивчив.
Продава в различни форуми, но не помня вече от къде го намерих. Това му е скайпа за контакти и поръчки - kristof_bg
« Последна редакция: Август 08, 2012, 10:32:54 pm от coolman_kk »