Автор Тема: Смяна на съединител на Сий'д дизел  (Прочетена 14028 пъти)

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
От вчера вече съм с нов съединител(118 000).
Старият "умря" - на първа си беше зор да се включи и за да не мъча колата и себе си , тръгвах на "втора" , а за да включа на "задна" се налагаше да гася двигателя...
На снимките се вижда ясно , че проблема идва не от самия феродов и притискателен диск , а от коаксиалния лагер.
Самите дискове са като за камион - здрави , големи и "мощни"(нарочно съм снимал до туба от 11л за вода) , но явно слабото място е в този лагер (на снимките се вижда къде).
Има добра и лоша новина - добрата е, че ако се подмени само лагера , дисковете могат да изкарат още толкова (че и повече). Лошата новина е , че САМО лагер не се предлага на пазара...
За да завърша с добра новина - от "Валео" и КИА са си направили изводи и са започнали да правят тези лагери подсилени - колко , ще си проличи...
 http://jorkob67.snimka.bg/automobiles/s-edinitel-na-kia-siyi-039-d-dizel.686968
Само да допълня , че смених също ролките (2 бр.) и ремък , че и те си бяха за смяна...
« Последна редакция: Юли 01, 2012, 01:55:20 pm от jorko.b67 »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #1 -: Юли 01, 2012, 02:06:19 pm »
Кофти номер,но имайки впредвид как си експоатирал кола,много е издържал ;D

п.п.
Гаранционо ли мина?
« Последна редакция: Юли 01, 2012, 02:29:23 pm от Митето »

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #2 -: Юли 01, 2012, 02:33:40 pm »
Жорка, аз съм на почти 105 хил. км и моя съединител започва да подсвирва леко от към лагерите, което ме навежда на мисълта, че скоро време ще сменям и аз. Аз лично карам само на скорост и обирам скоростта с превключване на предавки - т.е. използвам изключително много съединителя.

Жорка, кажи колко ти се върза смяната на съединителя + частите? съединител оригинален ли взе?
Също така, кои ролки и ремък смени?
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #3 -: Юли 01, 2012, 02:53:36 pm »
Нищо не ми мина гаранционно - всичко си е "консуматив"...
Смених съединителя с "Валео" , защото оригинално в колите ни слагат такъв.
Ролките за 1,6/115 crdi са два броя (обтяжна и паразитна) + ремък.
Ремъци в магазините има - единия е към 15-17 лв. , но е "дърво". Нормалния е към 30-40 лв.
За цени не мога да говоря , защото всеки може (евентуално) да си договори нещо. Ориентировъчно - доста , доста под 1000 лв. за всичко (комплект съединител + ролки + ремък + труд) и не боли много. Само като решите да правите тези работи да си имате "едно на ум" , че за един - два часа няма да стане !!! Аз си оставих колата на път за Ст. Загора в петък сутринта и в събота по обяд като отидох да си я взема беше готова за път и ме чакаше.

sasho007

  • Новак
  • *
  • Публикации: 16
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #4 -: Юли 01, 2012, 04:18:22 pm »
jorko.b67 , като бях в петъка в сервиза в Пазарджик ,мисля че сребристата каляска  ;D вътре беше твоята ,човека даже ми показа лагера да знам какво ме чака  :) Иначе аз бях там за смяна на звезда в кормилото,ама сега имам един дразнещ страничен ефект – волана сочи леко надясно ,колата си върви направо! Ако имате решение ,помагайте !!!  ;D ;D

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #5 -: Юли 01, 2012, 04:31:40 pm »
Иначе аз бях там за смяна на звезда в кормилото,ама сега имам един дразнещ страничен ефект – волана сочи леко надясно ,колата си върви направо! Ако имате решение ,помагайте !!!  ;D ;D
Решението е просто: Обратно в сервиза, рекламация и реглаж на предницата

Поздрави
Love is suicide!

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #6 -: Юли 01, 2012, 06:38:28 pm »
Аааа - разказаха ми за теб - много си се притеснил дали всичко пак ще успеят да сглобят... :)
А за проблема с волана - може да минеш пак там (или в друг сервиз на КМБ , че май не ти е много близко) , само ще ти преместят волана с едно зъбче на шлиците и си готов. Наистина е дразнещо всичко да ти е симетрично , а нещо да е на "търсене" , но все пак важното е , че вече колата ти е поправена..
Жалко , че не съм бил там , но бях с Маринка в командировка в Ст. Загора и трябваше да пътуваме... ok

sasho007

  • Новак
  • *
  • Публикации: 16
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #7 -: Юли 02, 2012, 09:37:21 am »
Е то момчето  местеше 3-4 пъти с по един зъб наляво надясно , ама пак не пасна както си беше оригинално сглобено,та затова търся алтернатива,примерно може ли това разминаване да се обере от следващия стенд на предницата ? Ако ли не давайте опции :)

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #8 -: Юли 02, 2012, 12:24:48 pm »
Аз до колкото знам (и съм си го правол сам , но на Москвича) ми трябваха 5-10 метра да карам на право , след това спирам , махам волана , поставям го на място и съм готов - аз сам си бях стенда...
Ама тук не знам как се разглобява и сглобява волана - ако знаеш , мини на схемата "направи си сам".

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #9 -: Юли 02, 2012, 01:58:07 pm »
Волана ако го пипне,ще го удари възглавницата crazy

sasho007

  • Новак
  • *
  • Публикации: 16
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #10 -: Юли 02, 2012, 02:57:46 pm »
е чак до там не се е стигало , човека разкачи акумулатора и после разкачи възглавницата и си щъкаше спокойно  ;D ;D

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #11 -: Юли 21, 2012, 10:24:13 pm »
е Валео може да не предлагат само аксиален лагер но другите марки като Закс които са едни от добрите може и да имат такива лагери само.ще попитам в 1-2 магазина тия дни да видя.любопитно ми е че и ако го имат и на мене ми се наложи да сменям засега си имам аверче дето ме урежда на много тънкажни цени и аксиалния ще го грабна с почти 40 процента от цената като на вносител
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #12 -: Юли 22, 2012, 11:56:56 pm »
е Валео може да не предлагат само аксиален лагер но другите марки като Закс които са едни от добрите може и да имат такива лагери само.ще попитам в 1-2 магазина тия дни да видя.любопитно ми е че и ако го имат и на мене ми се наложи да сменям засега си имам аверче дето ме урежда на много тънкажни цени и аксиалния ще го грабна с почти 40 процента от цената като на вносител
кажи какво си намерил
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #13 -: Юли 31, 2012, 08:44:42 am »
е Валео може да не предлагат само аксиален лагер но другите марки като Закс които са едни от добрите може и да имат такива лагери само.ще попитам в 1-2 магазина тия дни да видя.любопитно ми е че и ако го имат и на мене ми се наложи да сменям засега си имам аверче дето ме урежда на много тънкажни цени и аксиалния ще го грабна с почти 40 процента от цената като на вносител
кажи какво си намерил


действително само аксиален лагер няма  но съединителя е само на Валео и при вносителя Тех-ко струва 235 лв  като това е цена на дребно на вносител  и всеки може да си го закупи.магазини има в София,Варна,Пловдив и Русе.а з съм със привилегии и купувам всякакви части с  30%  отстъпка от обявените цени т.е от тези 235 ще 30 процента надолу.в обикновените  магазини за авточасти смъкват кожи....пример обаждам се да питам за съединител за пежо 406 пълният комплект в обикновен магазин е 1500.1600лв с демпферен маховик обаждам се на Тех-ко 1100 лв пак пълния комплек с маховика без отстъпката и с нея стана 715 лв.така че ако някой може да се уреди,договори за още 30 процента да ползва като се регистрира при тях ще е добре пък и без регистрация излиза пак на далавера
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

Tuchkata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #14 -: Април 02, 2014, 11:48:59 am »
Колега, колко даде за съединител ориентировъчно :)