Автор Тема: Смяна на съединител на Сий'д дизел  (Прочетена 13970 пъти)

nix

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • Honda CRV, Honda Jazz, ex:Cee'd SW 1.6 CRDi LX 90
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #15 -: Март 28, 2017, 12:10:13 pm »
Здравейте колеги, темата е доста стара, но се надявам да излезе отгоре като пиша.

Пуснал съм колата да се продава, но хората се отказват защото първа и втора скорост влизат трудно. Според майстора ми съединителя ми е наред, защото на 3та с дръпната ръчна мотора гасне като пуснеш съединителя. В аксиалния лагер ли е проблема? Питам за да знам какво да купя и сменя. Съвестно ми е да продавам нещо счупено. Аз си бях свикнал и не ми правеше впечатление а и до миналата година колата е ходила само в Киа. Нов съединител Валео е 240 лв. което си е евтино в сравнение с други. В магазин за корейски части ми казаха също цена под 300 за оригинален комплект. Горе долу колко е цена за смяна на съединител? Сервиза в който ходя ми казаха 160 лв. В Киа не смея да звънна... :)

колата е Сийд 1.6 дизел 90 коня - така и не разбрах има ли демпферен маховик този двигател. И в КМБ не можаха да ми кажат!?! :o

MomchilB

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Hyundai i30 1.6 CRDi
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #16 -: Март 28, 2017, 12:34:37 pm »
Горе-долу колкото са ти казали, толкова е цената за смяната на съединителя. По-трудно влизат скоростите, когато е студена колата или по принцип? Имай предвид, че втора си влиза по-тегаво, особено, когато маслото на скоростите е още студено. Мисля, че имаш притискател, феродов и лагер, без маховик. Успех  ;D

nix

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • Honda CRV, Honda Jazz, ex:Cee'd SW 1.6 CRDi LX 90
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #17 -: Март 28, 2017, 01:06:53 pm »
Тя втора си влиза трудно от ден 1 откакто я взех от Киа, ама ходи обяснявай на хора които не са карали Сийд. А след като смениха маслото на 90к км по предписание започна още по трудно. По принцип като загрее е по-добре. Но пак първа и втора са по трудни от 3-4-5. Педала сега го усещам твърд защото на новата ми кола е в пъти по-мек. А и за да сменяш трябва да натискаш до ламарината. 

MomchilB

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Hyundai i30 1.6 CRDi
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #18 -: Март 28, 2017, 03:34:17 pm »
Може би е за смяна вече. Другият вариянт е да търсиш купувач, който е карал киа/хюндай и е запознат със ситуацията  rofl

vborisov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #19 -: Март 28, 2017, 03:44:53 pm »
Здравейте,

ще се възползвам и аз от тази тема, за да не отварям нова. Отскоро карам KIA Сийд 1.6 CRDi 115 к.с. Много ме радва колата. Има само един проблем за момента. При тръгване на 1ва и после включване на 2ра се усеща леко треперене (все едно не подавам достатъчно газ, а не е от това). Съединителя като съединител е наред - отлепя ниско. Та исках да питам възможно ли е това претропване/претрисане да е от този въпросен аксиален лагер? Някой има ли някакви идеи?  bye

nix

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • Honda CRV, Honda Jazz, ex:Cee'd SW 1.6 CRDi LX 90
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #20 -: Март 28, 2017, 05:10:55 pm »
Ами по принцип си залепя твърдо. Карал съм и други сийдове на познати, също така и други марки нови коли. На доста си има такъв ефект като удар при пускане на съединителя. Много пъти съм питал майстори - като покарат казват - ми нищо и няма така си е.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #21 -: Март 29, 2017, 11:49:56 am »
Аксиалния лагер ти е за смяна. Нямам идея дали го може да се смени само той.
Имаш феродо по съединителя, но аксиалния лагер с времето се прецаква и педала става твърд.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

MomchilB

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Hyundai i30 1.6 CRDi
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #22 -: Март 29, 2017, 12:41:58 pm »
Мисля, че не може само лагера да се смени. Май вървяха комплект   :o

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #23 -: Март 29, 2017, 12:52:19 pm »
На дизелите май аксиалния лагер е комплект с долната помпа, или се бъркам?

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Смяна на съединител на Сий'д дизел
« Отговор #24 -: Март 30, 2017, 02:28:01 am »
На дизелите май аксиалния лагер е комплект с долната помпа, или се бъркам?
спомням си, че за стария сиид дадох около 750лв при Стоян от Пазарджик засмяна на съединителя.
Самия феродов диск имаше бая хляб в него, но просто заради лагера дава вид, че има нещо преебано и не в ред.
За това, ако си намериш само лагер - ще е супер.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT