Автор Тема: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики  (Прочетена 25503 пъти)

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #15 -: Юли 26, 2012, 03:25:59 pm »
Въртящият момент е за локомотивите с голям товар, за скорости са необходими к.с.  :)

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #16 -: Юли 26, 2012, 03:44:39 pm »
Въртящият момент е за локомотивите с голям товар, за скорости са необходими к.с.  :)
Тц тц никой не говори за скорости, а за време за набиране простата физика също гласи, че а=F/m
a- ускорение , F - сила m - маса. Силата може да я имаш и при 20 км в час зависи от оборотите.
« Последна редакция: Юли 26, 2012, 03:55:44 pm от Shadow »

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #17 -: Юли 26, 2012, 04:00:53 pm »
За ускорението вече го казаха преди мен, но двигател с повече к.с. ще има по-добро ускорение 0-100 км/ч, а двигател с по-висок въртящ момент ще направи по-добро време от 80-120 км/ч на една и съща предавка. При ускорение от 0-100 км/ч е нужно да се развият обороти, за да може двигателя да достигне поне до оборотите с най-високи коне.

chitko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 327
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #18 -: Юли 26, 2012, 04:47:24 pm »
и двамата сте прави и тука идва важността на скоростната кутия и предавателните и числа.

Темата откъде започна и къде отиде :) Важното е че Спортижа кърти и не отстъпва на ix35, освен това е много по красив от него rofl

Иначе като се замислите защо произвеждат дизелови автомобили ? Защото максималното постижимо КПД на дизеловия мотор е по-голямо от това на бензиновия от време уно, откакто е изобретен от Дизел.
Освен това в нормалните страни дизеловото гориво винаги е по-евтино от бензиновото.
В последно време обаче бензиновите мотори се усъвършенстват благодарение на новите технологии DCVVT, GDI и тн и ставаме свидетели на доста близки разходи (под 1,5л на 100км) при сравнително леките автомобили. И ако си спомняте през 2004-2007 производителите вадеха по два бензинови и по три дизелови мотора за даден модел, в момента това, като че ли се уеднакви или даже обърна.

Тук има интересна статия точно по спора :
http://www.heed-auto.com/index.php?option=com_content&task=view&id=76
« Последна редакция: Юли 26, 2012, 04:49:01 pm от chitko »

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #19 -: Юли 26, 2012, 05:29:17 pm »
и двамата сте прави и тука идва важността на скоростната кутия и предавателните и числа.

Темата откъде започна и къде отиде :) Важното е че Спортижа кърти и не отстъпва на ix35, освен това е много по красив от него rofl

Иначе като се замислите защо произвеждат дизелови автомобили ? Защото максималното постижимо КПД на дизеловия мотор е по-голямо от това на бензиновия от време уно, откакто е изобретен от Дизел.
Освен това в нормалните страни дизеловото гориво винаги е по-евтино от бензиновото.
В последно време обаче бензиновите мотори се усъвършенстват благодарение на новите технологии DCVVT, GDI и тн и ставаме свидетели на доста близки разходи (под 1,5л на 100км) при сравнително леките автомобили. И ако си спомняте през 2004-2007 производителите вадеха по два бензинови и по три дизелови мотора за даден модел, в момента това, като че ли се уеднакви или даже обърна.

Тук има интересна статия точно по спора :
http://www.heed-auto.com/index.php?option=com_content&task=view&id=76

Бих добавил и новите ТСИ двигатели на фолксваген. Бензинка с турбо дори за 1,2.
П.С. колега chitko много добра статия.
« Последна редакция: Юли 26, 2012, 05:38:24 pm от Shadow »

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #20 -: Юли 26, 2012, 06:27:22 pm »
 ;D
Радвам се, че се допълваме. Аз не споря с никой, надявам се да не се приема така.
Иначе, KIA Sportage е наистина по-красивия и за мен автомобил.  ok

По темата, ще кажа, че чакам писмо от Китай  :)

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #21 -: Юли 26, 2012, 06:47:22 pm »
Аз това се опитах да обясня на Shadow в другата тема, като говорих за Околовръстното. Първите 10 сек ще му дръпна (според официалната информация и тестовете в международния форум), после на 5-та стрелката почва да се влачи при мен и той ще ми дръпне значително и накрая ще стигнем еднаква максимална и ще си карам на известно разстояние зад него. Тоя въртящ момент му дава предимство само над 100 и само за определено време докато се достигне желаната скорост. Значително по-добро ускорение, което обаче важи само при определени скорости/предавки.

За ix35 - карал съм 2-литровата бензинка автоматик. Хубава кола и приятно се кара. На мен обаче нашите ми харесват повече и отвън и отвътре, а са по-евтини. Лесен избор.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #22 -: Юли 27, 2012, 09:33:38 am »
Аз това се опитах да обясня на Shadow в другата тема, като говорих за Околовръстното. Първите 10 сек ще му дръпна (според официалната информация и тестовете в международния форум), после на 5-та стрелката почва да се влачи при мен и той ще ми дръпне значително и накрая ще стигнем еднаква максимална и ще си карам на известно разстояние зад него. Тоя въртящ момент му дава предимство само над 100 и само за определено време докато се достигне желаната скорост. Значително по-добро ускорение, което обаче важи само при определени скорости/предавки.

За ix35 - карал съм 2-литровата бензинка автоматик. Хубава кола и приятно се кара. На мен обаче нашите ми харесват повече и отвън и отвътре, а са по-евтини. Лесен избор.
Е как пък прецени, че точно над 100 само ми дава предимство :). Това, което усештам е, че още от 50 започва да дърпа осезаемо. Мога да го сравня и с 1,6GDI понеже съм карал. П.С. още не съм се убедил за ускорението да е 11,2 тъй като в официалниа сайт на хюндай за германиа дават за Iх35 10,8s.
« Последна редакция: Юли 27, 2012, 09:37:53 am от Shadow »

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #23 -: Юли 27, 2012, 09:53:42 am »
Ако правите сравнение на двата агрегата, редно е и двата да са с турбина, а не единия турбо другия атмосферен.
Иначе данните от 0-100км/ч имам чувството, че са писани на око и при двете марки  write :)

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #24 -: Юли 27, 2012, 10:27:13 am »
Ако правите сравнение на двата агрегата, редно е и двата да са с турбина, а не единия турбо другия атмосферен.
Иначе данните от 0-100км/ч имам чувството, че са писани на око и при двете марки  write :)
Съгласен съм, че са писани на око именно за това е темата. Просто сравненията се изродиха от друга по-стара тема именно затова не ми се сравнява с по-маломощен двигател без турбина.

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #25 -: Юли 27, 2012, 02:55:08 pm »
Е как пък прецени, че точно над 100 само ми дава предимство :). Това, което усештам е, че още от 50 започва да дърпа осезаемо.
За последно пиша, че сигурно досадихме много. Няма да кажа нещо ново, но се надявам да разбереш този път. Оборотите компенсират за твоя голям въртящ момент, както беше обяснено и от статията по-горе. Като карам с 80, обикновено съм на 6-та и оборотите са около 2000. Ако се състезавам обаче, с 80 съм на 2-а. Оборотите са 6000 и излитам по същия начин по който ти излиташ, само дето малко по-бързо от тебе. Друг въпрос е, че колата ръмжи доста повече от твойта и не върви да карам с 6000 оборота дълго време. За теста 0-100 обаче върши перфектна работа.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #26 -: Юли 27, 2012, 05:10:11 pm »
Е как пък прецени, че точно над 100 само ми дава предимство :). Това, което усештам е, че още от 50 започва да дърпа осезаемо.
За последно пиша, че сигурно досадихме много. Няма да кажа нещо ново, но се надявам да разбереш този път. Оборотите компенсират за твоя голям въртящ момент, както беше обяснено и от статията по-горе. Като карам с 80, обикновено съм на 6-та и оборотите са около 2000. Ако се състезавам обаче, с 80 съм на 2-а. Оборотите са 6000 и излитам по същия начин по който ти излиташ, само дето малко по-бързо от тебе. Друг въпрос е, че колата ръмжи доста повече от твойта и не върви да карам с 6000 оборота дълго време. За теста 0-100 обаче върши перфектна работа.
Виж сега, защо пак се мъчиш да правиш сравнение след като не е поискано такова в темата. Няма смисъл хората го казаха съвсем различни са двигателите, а дори и колите. А и всякви сравнения от типа "Факт е, че по-трудно се изпреварва на двупосочен път, но и така се кара по-предпазливо и не се поемат излишни рискове" са нeусновани. Сигурността е по-различна в колите едната е само с предно, а другата е все пак 4х4. Айде да спрем със сравненията между 1,6ГДИ и 2 дизел. Ако беше по-добър всички щяхме да караме 1,6 защо да се набутваме с повече парици. Аз спирам с всякакви коментари относно сравненията, все пак темата е за реалните характеристики на 2 дизел.
« Последна редакция: Юли 27, 2012, 05:27:43 pm от Shadow »

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #27 -: Юли 27, 2012, 07:10:35 pm »
Ми няма как да не пиша пак. :)

1. Къде съм казал, че 1.6 е по-добър двигател? Просто няколко човека се опитаха да ти обяснят, че е нормално да вдига по-бързо 100 от 2-литровия дизел, въпреки двойно по-големия въртящ момент.

2. До сравнението се стигна, след като за пореден път оспори фактите. Трудно мога да дам пример с кола различна от мойта.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #28 -: Юли 31, 2012, 05:22:06 pm »
Ми няма как да не пиша пак. :)

1. Къде съм казал, че 1.6 е по-добър двигател? Просто няколко човека се опитаха да ти обяснят, че е нормално да вдига по-бързо 100 от 2-литровия дизел, въпреки двойно по-големия въртящ момент.

2. До сравнението се стигна, след като за пореден път оспори фактите. Трудно мога да дам пример с кола различна от мойта.

Нека се придържаме към темата, ако някой знае нещо повече нека пише. Последното, което установих от официалния сайт на киа Словокиа е 2,0 CRDI ускорение 10,8с за 2WD с минимален разход 4,9 на 100 и за  4х4 11,2с с мин разход 5,1 на 100. Всичко идва от системата 4х4.

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #29 -: Август 03, 2012, 05:53:17 pm »
Аз чакам все още отговор от KIA (не България), но явно няма да получа  :-\