Автор Тема: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики  (Прочетена 25499 пъти)

yaskam

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #30 -: Август 18, 2012, 10:00:08 am »
Колеги, харесах форума на KIA, защото тук се потдържа много приятен приятелски тон на дискусии- не е като в други(хайде да не цетирам имена). Темата за сравнение -Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики e интересна и е хубаво да се предържаме към нея. Ако ми позволите един последен off beat от темата и после да караме по същество:
Мой приятел има Toyota RAV4 2.0 бензин 4 степенен автомат 150 кс- 2008г. , кръстника ми кара Yeti 1.8 TSI 160 hp 2012г. с ръчна скоростна кутия, аз съм с Tiguan 2.0 TDI 140 hp 6 степенен автомат 2010г. Когато говорим за въртящ момент при движение на магистралата със окло 120 км/ч при лек баир, RAV4 сваля от 4-та на 3-та :o и разхода минава 13 л/100км >:( На същия този участък Tiguan-а даже не е разбрал, че има баир и ускорява на 6-та все едно си е на равно. За Yeti-то да не говорим. Изпреварвания с и без kick down с Tiguan до 150 км/ч са без никакви грижи. При по- висока скорост му трябва повече време, където идва часът на Yeti-то. Но когато стане въпрос за разход на гориво изведнъж настъпва тишина в отбора на бензинките >:( и въпроса става политическично мнение.
Хайде да пишем сега за Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики bye

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #31 -: Януари 23, 2013, 12:43:13 am »
Нека малко раздвижа тази тема! Реших да се поровя малко из немските дилъри и да видя как стоят нещата с нашите коли тук. Едно е ясно цената е доста по-висока. Пробвах се да видя повечко информация от официялния сайт на Кия Германия и ударих на камък. Всичко упря до даване на адрес в Германия и изпращане на рекламни материали. Нещеш ли тази вечер ги получих и леко се   krivogled  спрямо това, което се вижда на българският сайт и знам от там. Скоро ще снимам немската книжка за да се запознаете. Хмм едни от нещата са разхода на гориво на двигателите, ускорения, различен обем резервоар за малкият бензин/големият, малкят дизел/големият и тн. Само да намеря скенер или в краен случай с фото и ще ги прикача  bye.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #32 -: Януари 23, 2013, 08:26:42 am »
И на мен ще ми е интересно да видя данните, по специално за обема на резервоара. Вече имам няколко зареждания на колата, като гледам добре да изпразня резервоара преди да заредя и пак ми се струва, че влизат доста малко литри. Може да отворя отделна тема за това след време.

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #33 -: Януари 23, 2013, 08:31:24 am »
Предполагам, че разходите са по-високи  ???
Явно след като осъдиха KIA/Hyundai за занижените официалните стойности за разхода на гориво вече са се постарали да ги актуализират. Дано и в България се появят скоро, не че нас много ни интересува  :)

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #34 -: Януари 23, 2013, 07:22:54 pm »
Ето за сега относно количеството на резервоарите, по късно ще сложа и информация за ускоренията и разход  :-[

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #35 -: Януари 24, 2013, 12:08:31 am »
Склонен съм да го вярвам това. Досега повече от 55 не съм слагал... Със старата кола ми се е случвало да съм наливал колкото е даден по книжка без няколкостотин грама. Заради подобни експерименти по веднъж съм оствала на пътя и с двете. :) Старата се усеща рано-рано и може да се изминат няколко километра. Спортиджа просто изгасва изведнъж. :)

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #36 -: Януари 24, 2013, 09:54:01 am »
Хмм, малко ми е съмнително това да са се занимавали да правят два различни резервоара за големите и малките мотори. Пък и разликата е само 3 литра (за какво им е било?). Другия вариант е чаркалаците вътре в резервоара (помпи, нивомери, ...) да "изяждат" от полезния обем повече при малките мотори, ама пак не откривам логична причина.

Директ, ти кога зареди 55 литра, като изгасна ли ?  :)

christian

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Kia Sportage 2,0 CRDi AWD 6AT
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #37 -: Януари 24, 2013, 11:28:46 am »
Нищо по-различно не виждам от моята книжка. Резервоара и по двете е 58л. Каква разлика виждате не знам.
2,0D 16V CRDi AWD 6AT

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #38 -: Януари 24, 2013, 02:53:16 pm »
Аз винаги пълня догоре и ми е кеф да я изцеждам докъдето ми стиска. :) Идеята е, че и познавам разхода и изминатите километри. Иначе като светне лампичката за резервоар могат да се изминат доста над 100. Дори като показва, че могат да се изминат 50 и след това спира да показва, спокойно се изминават 100. И доста пъти ме е шашкала, че като заредя е имало останали примерно 4 литра, а е възможно да е бил само един...

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #39 -: Януари 24, 2013, 04:02:52 pm »
Нищо по-различно не виждам от моята книжка. Резервоара и по двете е 58л. Каква разлика виждате не знам.

На сайта на KIA България пише, че за всички мотори е 58л. А при немците, малките мотори 1.6 и 1.7 са 55л. Най-вероятно и това е истината.

KILBIL

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #40 -: Януари 24, 2013, 04:53:43 pm »
аз имам едно странично въпросче към коолмен.
има ли същите разминавания и проблеми в ситроен форума или само ние сме се прецакали с киа

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #41 -: Януари 24, 2013, 05:43:12 pm »
KILBIL или г-н Кадреев от КМБ гр.София разбрахме че сте Вие, не е нужно да ни лъжете още от първия си пост.
Никъде нищо не съм казал за Ситроен в поста си. Казах че информацията най-вероятно е грешна в сайта Ви.
 ???

Предполагам, че не ви преча в този форум или като имам друга марка автомобил трябва да не съм вече тук :o
« Последна редакция: Януари 24, 2013, 05:48:25 pm от CoolMaN® »

KILBIL

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #42 -: Януари 24, 2013, 06:10:28 pm »
аз също карам киа и тук научавам много ценни неща по принцип.
нали няма нищо лошо в това
а и аз не съм крил от никого,че да ме разкривате и по точно кои какво съм излъгал.
« Последна редакция: Януари 24, 2013, 06:32:16 pm от KILBIL »

cmapmep

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 212
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #43 -: Януари 24, 2013, 06:17:53 pm »
@direct, с това "изцеждане" не рискуваш ли да ти изгори помпата в резервоара заради влошено охлаждане?

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Kia Sportage vs Hyndai IX35 - 2.0CRDI характеристики
« Отговор #44 -: Януари 24, 2013, 06:24:04 pm »
аз също карам киа и тук научавам много ценни неща по принцип.
нали няма нищо лошо в това
а и аз не съм крил от никого,че да ме разкривате и по точно кои какво съм излъгал

Няма повече да коментирам! Всеки може да прочете постовете Ви от самото начало.