Автор Тема: SORENTO 3.5  (Прочетена 9723 пъти)

PIPATA

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
SORENTO 3.5
« -: Юли 30, 2012, 07:40:31 pm »
Здравейте на всички!
Предстой ми да закупя KIA SORENTO 3.5 V6  с газова уредба BRC, 2003 година.
Kажете ми моля какви проблеми може да имам, за какво да си отварям очите и какъв ще бъде разхода - извънградско.
Моля да ми препоръчате и сервиз за автомобила, тъй като същия се продава в София.
Предварително ви благодаря!

PIPATA

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: SORENTO 3.5
« Отговор #1 -: Август 02, 2012, 09:26:43 pm »
Никой ли няма мнение за този автомобил. Започвам да губя желание към тази покупка, ако е толкова неизвестна за вас  silen

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: SORENTO 3.5
« Отговор #2 -: Август 02, 2012, 09:33:10 pm »
Ами повечето хора в този форум съм забелязал, че след като си вземат колата повече не пишат тук  rofl
По другите форуми, например VW са милиони  :)

Изводи всякакви може да си правим, но на мен най-много ми харесва този:
"Притежателите на KIA не пишат във форуми, защото колите им нямат проблеми"  rofl rofl

PIPATA

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: SORENTO 3.5
« Отговор #3 -: Август 05, 2012, 06:18:52 pm »
Интересува, колко ще е разхода на газ - извънградско при скорост от 100 до 120 км/ч.? Някой може ли да сподели мнение write

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: SORENTO 3.5
« Отговор #4 -: Август 06, 2012, 09:25:00 am »
Гледайки разхода по книжка за този модел - 10 извънградско / 18 градско, с ГИ може да добавиш още 2-3л отгоре и това ще ти е разхода.

Реалните данни с LPG извадени оттук, дават среден разход около 15л/100км
http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/363838.html
http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/374631.html
http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/526134.html

VihtaVuori

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: SORENTO 3.5
« Отговор #5 -: Януари 06, 2017, 03:17:25 pm »
Много странно , виждал съм всякакви автофоруми но такъв не съм . Никой нищо не пише и за нищо не отговаря, освен ако не е 2.5 дизел....
Виждам ,че темата е стара но пиша тези редове за онези , които ще попаднат като мен на този форум с въпрос за KIA Sorento V6 3.5 -колата е с голям разход но това е нормално предвид масата и конете. На газ под 20 на 100 градско не можеш да паднеш газа да си скъсаш. Части има в официалното представителство на КИА българия на малоумни цени. Тръгнеш ли по сервизи те гледат като извън земно и никои нищо неможе да ти каже освен , че мотора бил на мицубиши НО не точно.
Комфортен автомобил но труден за подържане .Липсата на хора запознати с мотора и специфичните за него проблеми хвърля собственика в големи ядове. Правил съм два пъти много сериозни ремонти на колата и това ми е погълнало хиляди левове. Това което видях след обикаляне из цяла българия по сервизи беше ,че маЙстореТТа се учеха върху колта ми за моя сметка. Ако можех да върна времето на зад не бих си го причинил на ново с такъв избор на SUV(паркетен де ) за това умната  bye
 

petyu

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: SORENTO 3.5
« Отговор #6 -: Януари 07, 2017, 02:09:49 am »
Колега аз имам въпрос . Мотора на Соренто 3,5 и на Опирус 3,5 еднакви ли са ? Какво имаш предвид под специфични проблеми и ремонтите ,които си правил свързани с моторния отсек ли са , или някъде другаде. Относно разхода е висок със сигурност под 20л. няма как да е ,но предполагам си доволен относно динамиката. Питам те не случайно за мотора за да дам мнение ,ако е същия за когото вече споменах , иначе е не коректно да давам мнение . Паркетен Сув няма такова нещо колега според мен България  все още не е страна от 4тия свят автомобилостроенето е свързано с магистрали и инфраструктура.  А "не паркетните извращения",които се карат в Бг  , който са под мотото или комунистическия лозунг " АЗ ОТКЪДЕТОЩЕ МИНА ТИ НЯМА "  тези същите така наречени автомобили се произвеждат единствено за 4тия свят  там инфраструктура нямат и няма и да имат. Не живеем нито в пустинята нито пък ще катерим Еверест с Джип ,нито пък ще пасем кози с джип, а и честно казано няма такъв създаден ,който да може подобно нещо. Ако моторите са еднакви 3,5 бензин 203кс. е Опируса мотора се СМЯТА принципно като много здрав и безпроблемен. Не зная нищо дали е взаимстван от Мицубиши , както и не знам Мицубиши да имат нещо общо с взаимстващи консумативи. Мотора не е сложен и познавам няколко мн. добри специалисти ,които са доста добре запознати с този мотор. Ако моторите на двата модела са еднакви то тогава се надявам колегата да сподели какви проблеми е срещал при обслужването на мотора относно консумативи и проблеми . Лично аз не съм имал проблем и подробно съм писал къде обслужвам колата с какво масло я карам ,както така и цени на някои консумативи също съм посочил за да може колегите да са наясно ,ако се колебаят при избора на мотор и модел.