Автор Тема: Проблем с отварянето на шофьорската врата на Киа Рио 2013 1,2 80 коня  (Прочетена 1867 пъти)

zeroheat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Здравейте

Забелязах, че шофьорската врата на колата почна да се отваря трудно отвън. Предполагам, че трябва да се смени механизма. Изгледах няколко видеа по тази тема. Изглежда ми лесно, но може ли да ми кажете откъде мога да си закупя самия артикул? Става дума за София, Люлин. Колата е Киа Рио 2013 1,2 80 коня.

Това е едно от видеата:

https://www.youtube.com/watch?v=_DKcnCVS8is

Този каталожен номер е приложен във видеото: 81311 1W020

Може да има някакъв по нов. Карал съм само немски и френски коли досега и затова ме извинете, че не знам елементарни неща за КИА и авточастите за марката.

Потърсих го в Интеркарс и Евро07, но там нямат подобни неща.

Ще се радвам на всякакви съвети. Най вече за магазин за авточасти за КИА, който е сравнително близък.

Благодаря предварително! :)

Бат Герги

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • Kia ceed jd 1.6 crdi
Намери си го по vin кода  от каталога  https://www.ilcats.ru/?language=en 

zeroheat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Благодаря!

Ще погледна. А ще ми кажете ли откъде си купувате/поръчвате части ?

Бат Герги

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • Kia ceed jd 1.6 crdi
Може от Дтранс, korparts, сандауто все за корейски части  и официалните магазини коя хюндай

zeroheat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Благодаря много за това инфо.

Но да попитам няма магазини за части в западните райони така ли ? Аз забелязах, че има много корейски коли в сервиз Колос в Люлин. Ходил съм там преди повече от 10 години и тогава имаха и магазин за авточасти. Всмисъл продаваха и части. Някой има ли информация от по скоро дали все още се случва това ? И изобщо как е качеството на частите там ?

Съжалявам, че звуча така, но не съм на ясно с частите за корейските коли. Кои магазини и кои марки на части за за предпочитани. Интересуват ме само най-качествените афтермаркет части. Части близки до оригиналните по качество.

Бат Герги

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • Kia ceed jd 1.6 crdi
Да и от там също просто съм пропуснал колос и търсиш части по фабричният номер mobis те са почти като частите от завода ако не заместители по фабрични те номера
« Последна редакция: Февруари 28, 2024, 04:44:06 pm от Бат Герги »

zeroheat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Да и от там също просто съм пропуснал колос и търсиш части по фабричният номер mobis те са почти като частите от завода ако не заместители по фабрични те номера

Бат Герги, опитах се да ти пиша лични съобщения, за да не спамя тук темите на хората, но май нито едно съобщение не се изпрати. Имаш ли идея защо ? Да не би да нямам права? Дава ми "Съобщението изпратено", но като проверя моите изпратени съобщения и няма нищо - 0. Много е странно.

Бат Герги

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • Kia ceed jd 1.6 crdi
Да имам 4 съобщения ще проверя какво ти дават по каталог