Автор Тема: Кое соренто 140 или 170кс ?  (Прочетена 16427 пъти)

akirilov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Кое соренто 140 или 170кс ?
« -: Август 20, 2012, 04:28:29 pm »
Здравейте,
оглеждам се за Киа Соренто - бих искал да ви попитам кой е по-добрият избор 140 или 170кс дизеловият мотор?
Автоматична или ръчна скоростна кутия?
Кои са слабите места на модела и какво да гледам при покупката?
Благодаря предварително

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Кое соренто 140 или 170кс ?
« Отговор #1 -: Август 20, 2012, 05:34:37 pm »
аз не карам соренто но имам наблюдения като цяло за някой неща по автомобилите като цяло-всякакви марки.
1.при 170 коня данъка ще е по-висок единствено  иначе двигателите са едни и същи като запалване,харчене и т.н. конете ги правят от турбината(оне така ми е казвал дилъра откъдето си вземах сиид-а).
2.ако си с автомантична скоростна кутия разхода ще се вдигне поне с 1 литър и доколкото знам смяна на съединител на автоматик излиза доста солено примерно вместо 500 лв обикновен съединител ще ти излезе 100 и кусур лева.аз винаги предпочитам ръчка че като изпреварвам да има тяга и аз да си определям на какви обороти да върви колата.е има и спортен режим скоростната кутия но тя е за всички скорости държи едни и същи обороти примерно 3500.за мен лично вместо автоматична скоростна кутия си сложи някоя друга екстричка в колата като допълнение
 
П.П а ти нова ли си търсиш или втора употреба
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

WOLF

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
Re: Кое соренто 140 или 170кс ?
« Отговор #2 -: Август 20, 2012, 11:53:02 pm »
Здравей,
Карам автоматик 170к.с.  и нямам грижи за изпреварвания и за катерене на баири. Автомата има и ръчно превключване, но едва ли ще ги ползваш. Сигурен съм, че много бързо ще забравиш ръчката и ще я отречеш изцяло. Сменяш ли маслото на кутията на около 30хил. няма да имаш проблеми с нея. За харченето е относително, но под 11л./100км градско не можеш да го докараш. Извънградско съм постигал 8.5.  Харесай си визуално някой екземпляр и след това на диагностика. Всичко употребявано е на късмет.
За 8 месеца не съм установил слаби места.
Успех в покупката!
2007 KIA SORENTO, 205hp.

akirilov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Кое соренто 140 или 170кс ?
« Отговор #3 -: Август 21, 2012, 10:52:10 am »
170 коня мотора с ремък ли е или с верига?
Други разлики освен мотора и фаровете има ли по автомобила?
На някой окачване наложило ли му се е да прави след каране по родните пътища и пътеки?

WOLF

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
Re: Кое соренто 140 или 170кс ?
« Отговор #4 -: Август 21, 2012, 11:50:46 am »
С верига е.
Фейслифтът от 2006-2009 има и ново табло.
Много е здрав и стегнат, но въпреки това вози учудващо меко.
2007 KIA SORENTO, 205hp.

akirilov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Кое соренто 140 или 170кс ?
« Отговор #5 -: Август 21, 2012, 02:32:38 pm »
Някой срещал ли е проблеми с турбото или с окачването?
Знаете ли турбото дали се ремонтира и дали има ремонтни комплекти в реалтурбо или се сменява цялото?
По окачването носачи ли се сменяват или отделни тампони и шарнири когато говорим за оригинални части и каква им е цената?
Някой сменял ли е амортисьори и на колко километра, каква им е цената?
Колко излизат комплект зимни гуми за този автомобил?
Продават ли се адаптери и къде за инсталация на обикновен цд плеър 1 дин в дупката от 2 дина на сорентото?
Може моите въпроси да ви учудват но в момента карам Алфа Ромео и ми се реве от подръжката която има карайки я по нашите пътища...