Автор Тема: Служба "Военна полиция" ще патрулира с 12 КИА Спортидж  (Прочетена 4202 пъти)

lirex

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
  • Sportage 2.0D CRDi HPE 6AT 4WD TX+ 186 HP
В друга тема някой бе споменал, че е видял тъмен Спортидж с радиостанция и сини светлини. Днес на сайта на Киа видях следната новина:

СЛУЖБА ‘ВОЕННА ПОЛИЦИЯ’ ЩЕ ПАТРУЛИРА С 12 КИА СПОРТИДЖ
Цитат
Днес, 12.12.2012г., КИА Моторс България предаде 12 модела Спортидж на служба ‘Военна полиция’ към Министерство на отбраната на Република България. Автомобилите с марка КИА ще бъдат използвани за патрулна дейност на територията на страната.

Дванайсетте модела Спортидж са оборудвани с 2.0-литров дизелов двигател, мощност 136 к.с. и 6-степенна механична скоростна кутия, 6 въздушни възглавници, ABS, DBC, VSM, ESC, HAC, климатик, бордкомпютър, предни и задни ел. стъкла, електрохроматично огледало за обратно виждане, USB + AUX входове за външни аудиоизточници, подгряване на седалките, фарове за мъгла с вградени светлини за завой и др.

Автомобилите са с полицейска маркировка, специализирано оборудване (сигнално звукова сигнализация) и светлоотразителни  надписи ‘Военна полиция’.

КИА Спортидж съчетава динамика и оф-роуд характеристики в един футуристичен облик. Компактните му размери и модерна визия са отличителни белези на съвременен градски кросоувър. Стилен, спортен и космополитен, Спортидж е бестселър в SUV 1 сегмента на българския пазар с общо 555 продадени модела от началото на годината до момента.

Служба ‘Военна полиция’ е структура за опазване на реда и сигурността в Министерство на отбраната, в пряко подчинение на министъра на отбраната и в Българската армия и за гарантиране на сигурността на техния личен състав. Служба ‘Военна полиция’ е част от въоръжените сили като действа самостоятелно или съвместно с други служби за сигурност и за опазване на обществения ред.


Линк към оригиналната новина:
http://www.kia.bg/news/read/134/slujba_voenna_policija_shte_patrulira_s_12_kia_sportidj/

Ще плашат "лошите" :) Загрозили са ги с надписите и светлините, но пак изглеждат доста добре  8-)
« Последна редакция: Декември 20, 2012, 04:49:28 pm от lirex »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Голям "пауър" са  8-)

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Супер са количките. Моята е същата модификаця, но техно ориндж  8-).

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Служба "Военна полиция" ще патрулира с 12 КИА Спортидж
« Отговор #3 -: Декември 20, 2012, 05:07:31 pm »
Горко им на чакащите/записалите се за Спортидж.....
Ето къде отиват колите - ти се запиши и си чааакай , ако си нямаш работа...
То армия не остана , те Спортидж-и си купуват - да им вземат от китайските (родно) произведените...
Както някой беше писал - що не са ги обзавели с кайени ?
Луда работа... 

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Служба "Военна полиция" ще патрулира с 12 КИА Спортидж
« Отговор #4 -: Декември 20, 2012, 05:38:29 pm »
jorko и аз мислех това да напиша, но едвам се сдържах. За съжаление в КМБ е точно така. Хващат се големи клиенти, почват проблеми с тях и съотвено тези проблеми рефлектират върху простосмъртните (разбирай тези, които чакат по 1 кола). Какво да правиш - нещо са им мнго смотани уговорките със завода. Като се издъни един клиент и всички други след него чакат и се "зареждат с търпение" както пише в съседната тема.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Служба "Военна полиция" ще патрулира с 12 КИА Спортидж
« Отговор #5 -: Декември 20, 2012, 06:45:12 pm »
Ееее, киа ви е все виновна
Всичко е поръчка. Що все си мислите, че сте прецакани?
Аз пък се радвам. И то много
« Последна редакция: Декември 21, 2012, 04:08:38 pm от Митето »

DeBiL.InSidE

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
Re: Служба "Военна полиция" ще патрулира с 12 КИА Спортидж
« Отговор #6 -: Декември 21, 2012, 11:21:12 am »
Понеже виждам, че колегата по-горе ме е цитирал, ще си позволя да се включа.
Някой тук знае ли как протича една такава "покупка" като тази на военна полиция?
Защо си мислите, че те са поръчали колите завчера и от Киа са отложили всички останали поръчки, включително нашите, за да изпълнят тази на военна полиция?
Както Митето ви е попитал, защо все мислите, че всичко е лично срещу вас и все гледат как да ви працакат?

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Служба "Военна полиция" ще патрулира с 12 КИА Спортидж
« Отговор #7 -: Декември 21, 2012, 03:04:01 pm »
Моето впечатление е, че КМБ няма никаква власт над производителя и едва ли могат да произведат едни коли за сметка на други. Също имайте предвид, че при такива поръчки яко се извиват ръце от купувача и печалбите за дилъра обикновено са поорязани.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Служба "Военна полиция" ще патрулира с 12 КИА Спортидж
« Отговор #8 -: Декември 21, 2012, 03:28:14 pm »
А пък моето впечатление (което се базира на няколко разговора с различни дилъри по различно време) е, че поръчките на КМБ са една след друга и не могат да се изпълняват паралелно. Тоест ако КМБ не плати на завода дадена поръчка, следващите поръчки на КМБ не се произвеждат. Тоест в момента в който даден клиент закъса с парите и всички след него висят и си чакат. Обикновенно закъсващите с парите са точно фирмите с големите поръчки, а не единично поръчаните коли от физически лица.

Дано този път съм бил ясен.

DeBiL.InSidE, пожелавам ти твоята кола да дойде в договорения срок и без драми!

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Служба "Военна полиция" ще патрулира с 12 КИА Спортидж
« Отговор #9 -: Декември 21, 2012, 03:35:08 pm »
Може да си прав, но ми е малко абсурдно производител да се ебава с единствения си вносител в дадена страна заради забавени пари. Ако има такива драми веднага се сменя вносителя... А за поръчките не знам как са една след друга като всички поръчки отиват накуп в завода на 10-ти. Евентуално ако са с приоритети някои поръчки, но и това ми се струва доста грубо.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Служба "Военна полиция" ще патрулира с 12 КИА Спортидж
« Отговор #10 -: Декември 21, 2012, 04:10:16 pm »
Ми не знам защо ти е абсурдно, пък и няма ебаване в цялата работа. Просто хората иска да си получат парите за произведените коли. Ето един примерен сценарий:

Голяма фирма си поръчва 50 коли през КМБ. Плаща капаро за тях. КМБ ги поръчва на завода. Завода не произвежда 50 коли на веднъж, щото най малкото КМБ не може да си уреди превоз за толкова коли на веднъж. Заводът прави примерно 10 коли и пращат заявка да се платят тези коли и да пътуват за България. Клиентът на КМБ не може да даде парите, КМБ няма пари да финансира (или не иска) и съответно заводът не произвежда другите 40 коли (както и следващите поръчки), а първите 10 си остават в Словакия докато не се изчистят финансите.

И така, нищо сложно. Виж смяната на вносител не ми се вижда кой знае колко лесна. Пък и на малък пазар като БГ, едва ли има кой знае колко голям избор на вносители. 10-тото число (и да го има и да го няма) хич не пречи да се случи това. Приоритети също и да има и да няма - пак не е проблем.