Автор Тема: Cee'd впечатления  (Прочетена 41140 пъти)

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Cee'd впечатления
« -: Април 01, 2008, 03:24:28 pm »
Притежавам CEED 1.6 CRDI 115 к.с. от близо година До сега съм изминал близо 15 000 км.Имам доста впечатления за колата натрупани през това време.Най-хубавото е, че като цяло колата е трепач.В сервиз не съм ходил за нищо.В един от коментарите на колегарта "ndg" беше споменал, че стъклата са доста меки и лесно се драскат.Прав е, не пробвайте да ги почиствате зимата с никакви стъргалки.Същото се отнася и за лаковото покритие на боята.Не използвайте нищо по-различно от меки четки за премахване на снега.През зимата при натискане на спирачка за първи път след престой и потегляне от задните спирачни механизми се чуваше неприятен стържещ звук.Обясниха ми го с замърсени дискове или ръжда.С всяко следващо натискане на спирачката шума намаляваше.С затоплянето на времето и липсата на луга и сняг по пътищата този шум вече не се чува.Понякога когато се движа по павета съвсем леко доловимо припуква от панелите на борда и сидито.Но да не издребняваме!Големия проблем в руските форуми с тракащото задно окачване(в дясно) е малко преувеличен.Ако се заслуша човек при по-големи неравности похлопване има, но то идва и от ляво.Пустите ни пътища как да караме без проблеми?Защо в западните форуми оплаквания от тропащо окачване няма.Само ние и братушките го споменаваме.За всички които се интересуват от разхода да отбележа, че наистина намалява след 12-13 хил.км.Миналата есен( на около 6-7000)от София до Варна ми излезе средно 5.6/100.По магистралата 130-140 ,а по първикласния път 120.Миналата седмица по същия маршрут и скорост 4.7.Наистина не очаквах, но пък се уверих че не са ме излъгали момчетата от представитеслтвото на КИА.
Зимата колата загрява бавничко и разход в София от порядъка на 7.5 - 8.0/100 е направо супер.
Скоро мой приятел кара колата и се побърка от кеф.Карал е преди това Голф 5 TDI 105 к.с и Джета със същия мотор.Въобще не искаше да коментира сравнение за вървенето на двата агрегата.Колата има много тяка и резерв дори и при 150 км/ч.Натискането на петала на газта веднага те изстрелва на 180 ама без никакъв проблем.Тишината при движение в купето е несравнима с друг дизелов мотор.Ако не знаеш че колата е дизел можеш да се заблудиш.Дори прави впечатление, че автомобила се кара по-скоро като бензинов.Приема добре високите обороти, а динамиката при ускорение си заслужава да се опита.
Доста се увлякох в писане, но се радвам да съм помогнал на накой при взимането на решение за покупката на този автомобил.

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #1 -: Април 01, 2008, 05:36:28 pm »
Привет от мен, имам Сийд от 9 месеца и е на почти 11 000 км. Двигател CRDI 1.6 115 коня, ниво на обурудване ЕХ. Първо да кажа че съм супер доволен от колата и смятам покупката и за много добра. Музиката е супер когато работи обаче :). Не съм очаквал толкова добър звук от аудио уредбата. По данни пише че е с 4 говорителя (във всяка врата по един) , обаче не се броят пищялките, т.е. на практика говорителите са 6 ако броим последните. Отличен разход на дълъг път. Не съм от тези които карат бързо и няколко пъти София - Варна разхода ми е един и същ 5.3/100 км. Случвало се е обаче когато карам още оп-спокойно и бавно да постигам 4.4/100 (90-100 км/ч). Градско зимата не съм очаквал такъв разход от около 8.3/100 , но явно е нормално с оглед задръствания и къси разстояния. Лятото разхода е 6.5/100. Скърцането от дисковете и аз го имам, предимно зимата, което изчезва след първите няколко натискания на спирачките. Освен това в последно време отзад в дясно от време на време нещо прискърцва само че немога да разбера от какво е.

Относно сервиза съм ходил 3 пъти. Първият беше по-малко от 24 часа след взимането на колата от шоурума, защото музиката спря да работи (Гаранционно обслужване, нищо не платих, оказало се изгорял бушон). Втория път бе за ТО на 1000 км. Там всичко беше наред. Третия път ходене с пътна помощ, защото колата неможе да запали и всички лапми по таблото мигаха като откачени. Важното тука е че КИА имат ограничена отговорност по въпроса с докарване на колата до техен или оторизиран сервиз, т.е. докарването е за ваша сметка независимо дали проблема е гаранционен или не. От каското и теб бягат от отговорност , няма птп :). Така преди колата да неможе да запали, музиката беше спряла преди няколко дена отново. Оказва се че акумулатора бил с ниско напрежение и че на колата и нямало нищо и е напълно изправна(забележете че музиката не работеше преди колата да стигне сервиза, а след него работи!), при което диагностиката на това че и нямало нищо се заплаща. Поради тази и други причини смятам ТО на 15 000 км да го правя в някой от другите оторизирани сервизи. Аз обаче се разрових из нета във форумите на колегите от Русия и Чехия и се оказа че и при тях имало подобни случаи(първо спира да работи музиката, след няколко дена пада акумулатора), т.е. според мен това ако не е гаранционен проблем не знам какво е. Освен това има гаранционна подмяна на музиката (май по-точно на софтуера й), само че информация дали моята кола е от тези на които им предстои такава смяна никой неможа да ми каже....

Стига толкова лоши неща, сега малко от хубавите :). Ускорението е супер, зимата на сняг с тракшъна няма закъсване, спирачките също за супер, намесата на ЕСП също е когато трябва. Подгравянето на предното стъкло и седалките и също е голяма работа и съм изключително доволен. Всяко от левчетата за ЕХ версията си заслужават напълно.

Това е от мен засега, желая на всички настоящи и бъдещи собственици на тази чудесна кола, много и безаварийни километри  :) .
« Последна редакция: Май 29, 2008, 04:36:33 pm от ceeder »

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #2 -: Април 01, 2008, 05:57:54 pm »
Хайде и аз да напиша нещо по темата:)

Притежател съм на Сийд 1.6 дизел 115 коня.Изминал съм 10 000 км до момента.

От съществени проблеми не мога да се оплача.
Доволен съм като цяло от автомобилчето.
На сервиз съм ходил веднъж на 1000 км.
Проблеми нямаше.
Кофти е, че не мога, а и те не могат да ми сложат ксенони, тъй като не се предлагат
оригинални такива за този модел.

Имам малки забележки. Лек шум от airbag-a(десен) когато минавам през павета (ще го оправя на 15 000 като ходя)

Появи ми се леко скърцане отзад от дясно, имах чувството, че е от окачването, но беше от механизма за спускане на задната седалка....

Това лято мисля да направя още 5-6000 км та да видим.

разход като карам нормално извън градско може би се пада под 5.
в София 6.8-7.5 май.


Като цяло мисля, че е това.

Количката си заслужава много за тези пари мога да кажа като финал.
Не съм направил грешен избор надявам се.....



a26

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 68
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #3 -: Април 03, 2008, 09:07:34 am »
Здравейте,

Аз съм с 2.0 crdi. Взех си ceed-чето ноември миналата година. За 5000 км. нямам кой-знае какви оплаквания (освен че иска нафта  ;) ). Някой от колегите беше споменал и аз го подкрепям, че предното стъкло се драска адски бързо - моето вече си е на точки ... Ама не е кой знае каква болка за умиране поне засега.
Иначе за музиката - нормално е да свири добре - доколкото четох (в стария форум май бях пускал някакви извадки и линкове) музиката е на blaupunkt.
 8)

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #4 -: Април 03, 2008, 01:52:14 pm »
Моля да споделите опит и впечатления колко време да се изчаква сутрин автомобила да работи на празен ход преди да се потегли(1.6 CRDI).Има ли въобще значение това.Мисля вече беше писано от други колеги, че е за препоръчване до загряване на автомобила да не се кара в обороти по-високи от 2500 об/мин.
Важно ли е след по-дълго пътуване при спиране двигателя да се остави да работи на празен ход 20-30 секунди ???

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #5 -: Април 03, 2008, 02:16:44 pm »
Ето какво пише в дебелата книга:


Стартиране и спиране на двигателя с turbo charger intercooler
1.Не форсирайте двигателя веднага след пускане. Ако двигателят е студен, го оставете да работи на празен ход няколко секунди преди потегляне за да осигурите достатъчно смазване на турбината.
2.След бързо или продължително шофиране, изискващо високо натоварване на двигателя, той трябва да бъде оставен да работи на празен ход за около 1 минута преди да се загаси.

Това ще позволи на турбината да се охлади преди спирането на двигателя.

 ВНИМАНИЕ
Не изключвайте двигателя веднага след като е бил силно натоварен. Ако направите това, може да нанесете сериозни повреди на двигателя или турбината.



Това което аз правя всяка сутрин като стартирам двигателя е да изчакам оборотите на паднат на 800, обикновено двигателя тръгва на 1000, като е много студено дори и на 1200 и с всяка изминала минута падат. Ако е по-топло това отнема съответно по-малко време. Зимата това е около 2-4 минути. В момента чакам не повече от минута. Мисля че щом двигателя влиза в режим на нормални работни обороти няма пречка да тръгвам спокойно вече :). Иначе докато загрее повече от 2500 оборота гледам на не минавам. Иначе мен малко ме дразни прехода от втора към трета (става въпрос за 1.6 дизел). Ако не превключа поне преди 2500, трета малко на много ниско обороти идва.
« Последна редакция: Април 03, 2008, 02:19:43 pm от ceeder »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #6 -: Април 06, 2008, 08:28:38 am »
малко впечатления от мен за 1-е 150км градско!

Значи вчера си направих разходка до Банкя по северната дъга на околовръстното.Колата все още на 34км. откакто я взех и даде разход 5.5/100 :D средна скорост 90/км/ч

Малко ми потропва щората на багажника(понеже е комби),но вече съм и измислил лек,само да ми остане време :)

Дне мисля да паля към ПЛовдив,ама нещо много скапано времето :(

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #7 -: Април 07, 2008, 09:05:09 am »
При разработен двигател с тази скорост разхода ти ще бъде 4.4-4.5 максимум.Скоро се возих в SW и наистина тропа нещо от багажния отсек, когато се минава през неравности.Вчера пак ми се случи това със стърженето при натискане на спирачката.Не бях карал колата 2 дни.Първите две три натискания на педала шума як.После спира.Загледах се в задните дискове и какво да видя кафеникави следи.Това е, дисковете ръждясват ::)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #8 -: Април 07, 2008, 12:01:33 pm »
ами да ти кажа ,нормално за дисковете ;)
и на старите ми коли е така.

По натам,като се наложи подмяната на дисковете и накладките,ще се сменят с вентилирани Brembo ;D

Вчера,София-Пловдив,Пловдив-София средно 120км.ч разход 5.7/100 ;D

pro_

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 114
  • 2.0 CRDi
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #9 -: Април 09, 2008, 10:18:12 pm »
Ура, ура, ура! Днес ми връчиха ceed-a. 2.0 , 140 кончета. Невероятна е!!! Залепя те за седалката без дори да се напъва. Вечерта навъртях 100 км извън София и не ми се прибираше. Супер комфортно вози, не е чак толкова твърдо колкото очаквах. Стабилна е на пътя. Заваля проливен дъжд, а на нея не и пукаше. Много ми хареса автоматичното пускане на чистачките и как минаха на по-висока скорост, като се засили дъжда. Сега сядам да чета упътването, че имаше доста копчета, които не знам за какво служат и ги разцъквах на посоки. Като покарам някой ден, ще имам впечатления по-конкретни, сега съм екзалтиран и не са много реални сигурно :)

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #10 -: Април 09, 2008, 10:59:41 pm »
Честито, ще я видим на срещата.
Искам да ме повозиш да видя тази 6-та скорост....

pro_

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 114
  • 2.0 CRDi
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #11 -: Април 10, 2008, 12:53:15 am »
Нямаш грижи. На мен ми се струва, че тук са по-къси и са разбити на 6, вместо 5. 6та с малко газ по магистралата си държи 120-130.

a26

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 68
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #12 -: Април 10, 2008, 06:44:56 pm »
Нямаш грижи. На мен ми се струва, че тук са по-къси и са разбити на 6, вместо 5. 6та с малко газ по магистралата си държи 120-130.

Определено са по - къси и първа особено си е за потегляне общо - взето. Ама иначе си е голяма благинка тая 6-та. Последно бързах доста към Софето и с яко настъпване (200+ на магистралата) ми даде по борд 7.6. А като се има предвид, че на по - нормална скорост на 6 -та е около 2000 оборота... Супер много сваля разхода. На мен лично рекорда ми е 6 - Варна - София. Ама се движих без почти да изпреваря и с 40-50 (на 2 януари се сещате какво беше)...

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #13 -: Април 14, 2008, 10:45:16 am »
От три седмици карам вече само градско(в СОФИЯ) и разхода се закотви на 5.9.Наистина не съм попадал в супер задръствания, но пък съм с колата всеки ден на работа.Трафика по ценъра си е кофти.Тази седмица съм на ТО (15 000 км.) и ще споделя впечатления от обслужването.Записването е поне 7-10 дена напред.

pro_

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 114
  • 2.0 CRDi
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #14 -: Април 14, 2008, 11:53:01 am »
Аз навъртях за няколко дни към 500 км с моята, нямам никакви забележки. Натоварих я с 4 човека и изобщо нямаше пазарлъци, когато натисна газта. Мисля, че като я поразработя малко ще ми падне и разхода, сега уикенда ми даде 6.3. А и климатроника не съм го изключвал. Ускорението е отлично, скоростта не се усеща вътре изобщо. И все пак не смея да я натискам доста, докато не я разработя.