Автор Тема: Cee'd впечатления  (Прочетена 41119 пъти)

a26

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 68
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #30 -: Април 17, 2008, 01:42:25 pm »
Правилно си преценил. Аз като ходих на тест драйва преди да поръчам бях твърдо за бензинка. Обаче ме качиха на дизелчети и ... останах много приятно очарован!. За това и сега съм с дизел. Относно "умирането" над 4 000 оборота - така е - явно там турбото вече не помага. Просто аз (а явно и ти) сме свикнали на "цеденето" на бензинките. Но с малко промяна на стила на шофиране нещата си идват на мястото. За екстрите за тия пари няма да говорим - без конкуренция. Окачването на мен ми харесва - аз търсех по-твърдичко - не обичам да съм като в лодка. Прави ми впечатление, че за сега (да чукна на дърво) окачването е направо желязно - колкото и да се мъча да пазя по тия пътища просто нямаме шанс - снощи например като валеше - минавах по околовръстното. На два пъти (щото всичко мокро и не се види) натресох (макар и с около 50-60) предна дясна в две адски зверски дупки (издрънча на желязо чак) и ми прилоша ... попрегледахме я после, но никакви поражения. А съм сигурен, че на такъв удар доста коли биха останали на място...За 6 000 км все още се държи без да се разхлопа и разтрака ...

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #31 -: Април 17, 2008, 02:31:27 pm »
Какви ти заместващи коли?....



хахахахахах, това ми хареса ...

Идеята е наистина много добра и не чак толкова трудна за осъществяване..
АКО show room-a и сервиза са заедно.
Може да вземе човек тестова за ден-два...

Но в БГ... трудно биха се навили доставчиците според мен.

navy

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #32 -: Април 17, 2008, 05:55:40 pm »
Абе ако ми дадат някой кака за забавление... заместваща кола не ми трябва  8)
А и по евтино ще им излезе...

Значи за похлопването в кормилния апарат само аз забелязвам.
Карах и други сийдове, ми всички хлопат при резки дупки особено в завой...
Явно имам много странен слух и тези неща, които уж са нормални ме дразнят.
След като в сервиза обстойно я провериха и замериха и установиха, че всичко си е в нормалните допуски вече хломбуркането го възприемам по друг начин  8)
« Последна редакция: Април 17, 2008, 05:58:03 pm от navy »

a26

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 68
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #33 -: Април 18, 2008, 09:13:44 am »
Между другото - някой интересувал ли се е как стои въпроса с ксенона? Аз така и не получих отговор дали ако ми сложат ксенон в сервиза ще си важи гаранцията...

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #34 -: Април 18, 2008, 09:26:02 am »
Това е наистина много интересен въпрос....

Аз лично съм го поставял два пъти пред хората от сервиза.

Отоговорите бяха:

1. Да, ако си купите ксенон от нас и ви го монтираме ние ще имате гаранция.

другият отговор беше много по интересен.

Тъй като не се предлага ксенон фабрчно за този модел, няма да сложим...

А в София вече съм засичал сийд с ксенон. Не знам дали си го е сложил сам и какво е положението.

Ако искате, някой ако ходи на място да пита....

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #35 -: Април 18, 2008, 09:35:57 am »
цената на ксенона е 900лв :o

a26

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 68
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #36 -: Април 18, 2008, 09:47:25 am »
Майната им! За 900 кинта 4 комплекта ше си взема... И аз знам, че фабрично няма ксенон модела, ама... Поне ако се навият да го сложат срещу нормална цена - пак е нещо. А и не зная дали няма да трябва да се вземе допълнително електроника да се сложи, за да не дава грешка компа, че има изгоряла крушка...Абе така или иначе след няколко месеца ще правя 10,000 - тогава ще се ходи да се разпитва...

« Последна редакция: Април 18, 2008, 10:17:04 am от Петър »

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #37 -: Април 18, 2008, 10:17:42 am »
Майната им! За 900 кинта 4 комплекта ше си взема... И аз знам, че фабрично няма ксенон модела, ама... Поне ако се навият да го сложат срещу нормална цена - пак е нещо. А и не зная дали няма да трябва да се вземе допълнително електроника да се сложи, за да не дава грешка компа, че има изгоряла крушка...Абе така или иначе след няколко месеца ще правя 10,000 - тогава ще се ходи да се разпитва...



без да искам щях да го сложа в твоето мнение... сори...

та:

защо на 10 000,
на 15 000 се ходи на ТО.


Компютъра няма да ти дава грешка.

Аз мислех, че ще мрънка и за тести си свалих крушката от стопа... нямаше оплакване от страна на колата....


а за 900- те кинта...

в ИНД комерс на i30 ги слагат за 1000 и малко май беше...

А ги купуват според мен... понеже е на едно за МАХ 200....

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #38 -: Април 18, 2008, 10:29:46 am »
без да искам щях да го сложа в твоето мнение... сори...

та:

защо на 10 000,
на 15 000 се ходи на ТО.


Компютъра няма да ти дава грешка.

Аз мислех, че ще мрънка и за тести си свалих крушката от стопа... нямаше оплакване от страна на колата....


а за 900- те кинта...

в ИНД комерс на i30 ги слагат за 1000 и малко май беше...

А ги купуват според мен... понеже е на едно за МАХ 200....

в инд цената беше 1250 май,но говоря напосоки.Компа наистина май недава грешка,но ако решиш да си слагаш директно ти пада гаранцията и с това те държат.Аз имам човек дето ги слага и ми казва да отивам да ми монтира,ама несмея.Колата е все още на 500км :D

п.п.

човека го има и в нашия форум регистриран

pro_

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 114
  • 2.0 CRDi
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #39 -: Април 18, 2008, 10:41:13 am »
Моите впечетления за сега са само от test drive-a. Карах 2 Pro Cee`d, единият с 1.4л. 109к.с. бензинов двигател, а другият с прехваленият им 1,6л. 115к.с дизелов.
Започвам с бензиновият :) (Аз съм фен на бензина като гориво за по-спотно шофиране). Трябва да кажа, че бензиновият двигател по каталог е с 100 килограма по лек от дизеловият 1.6. Първите ми впечетления баха адски чувствителен падал за подаване на газ. Едвам го докосвах, а потеглях на 3000 оборота но с това се свиква и е добре:) Стори ми се доста бързооборотен. Направо хвърчеше оборотомера, ама предполагам че е нормално за малките двигатели. Тук май свършват положителните ми впечетления. Отрицателните: На мен ми е малък въртящия момент. Няма никво издърпване на ниските обороти. Дори над 4500 оборота неможаш да кажа, че разполагам с 109 коня. Но се пак не си купуваме състезателна кола, таке че майната му :) после обаче се заслушах в много тихият поне за мен двигател. На високите обороти не ми звучи добре, и се отказах от него.Исках да пробвам 1,6л. 122к.с (Той ми беша фаворит) ама нямаха... Трябваше да чакам 3 месеца ако поръчам колата с него и се отказах и от него :)
Дизеловият ръмжеше приятно, тихичък като за дизел, а характеристиките му ме впечетлиха. Все пак се качих със скептицизъм. По бавнооборотен разбирасе, но потеглях плавно и на ниски обороти се едно съм я карал и друг път. Позволих си да я карам на 1000 оборота па 4-та предавка по наклон на долу и ми хареса много (Никога няма да го направя с бензинов двигател). На високите е зле разбирасе, но пък от 2000 до 4000 ускорението и беше много приятно. Измамното чувство за голяма мощност ми хареса доста. Плюс е и по-ниският разход. Заключението ми: по-тежък и по-слаб от моя фаворит, бавнооборотен и нискооборотен, по-труден за потдръжка и експлатацияр това не е за мен но все пак го взех, такаче явно ми е харесал :) И понеже е наличен спрях се на него. Доне не съм се прецакал :)))
Иначе като кола ми харесва много. Дизайн - extra (Интериор и екстериор) просто ми допада. Четах от форума статии, че има много добра аеродинамика. Копчетата са разпологени удобно, вратите се отварят и затварят леко и приятно. Нищо не се блъска. Многото екстри винаги са плус разбирасе. А цената е много добра. Вози твърдор, видимустта в завой е намалена много, но предполагам, че е нормално за колите от този сегмент. Също не ми хареса че не си виждам капака... явно просто съм свикнал да го виждам. колата е просторна, с много удобни ниши голям багажник поне 5d версията. ВОлана е удобен усещах колата в завоите добре според мен. Спирачките са чувствителни но не съм ги пробвал в екстремни спирания. Ами това е май. Като покарам ще кажа още.

Какво значи труден за поддръжка? Нали има ТО, да не мислиш че 20 години ще я караш. След няколко години  съм почти сигурен, че ще ти е омръзнала  и ще си купиш друга. Иначе за дизела, аз никога не бях карал дизел и реших да си купя дизел сега. В началото ми беше доста странно особено с ниските обороти, но удоволствито от бързото набиране е несравнимо. Вече почти свикнах, другата седмица се готвя да мина на първоначален преглед на 1000 км, но нямам никакви забележки до момента.

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #40 -: Април 18, 2008, 10:52:26 am »
На ТО се ходи на 15 000 км или на 1 година ако искате да имате гаранция. Пословичната пет годишна гаранция не е кой знае какво. Всяка една част която се покрива от гаранцията си има така да кажем пробег или време за експлоатация. Освен това диагностиката която се извършва трябва да установи че има такова събитие като в другия случай всичко си е за ваша сметка.

Ксенон фабричен няма за модела. Това че ви го предлагат за слагане си със запазване на гаранцията и на тази цена си е чисто изнудване особено на тази цена 900 лв. Същата е работата с парктроника. Искат ми 500 лева с монтаж който отнема 4 часа. Четирите часа труд са малко над 100лв с ДДС ако работи един човек съдейки по цените за ТО на час. И какво остава за парктроника като цена ... ???.  Да не говорим че нямало как да се поръчат лайсни или пък 15" оригинални стоманени джанти за които съм питал.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #41 -: Април 18, 2008, 11:09:40 am »
На ТО се ходи на 15 000 км или на 1 година ако искате да имате гаранция. Пословичната пет годишна гаранция не е кой знае какво. Всяка една част която се покрива от гаранцията си има така да кажем пробег или време за експлоатация. Освен това диагностиката която се извършва трябва да установи че има такова събитие като в другия случай всичко си е за ваша сметка.

Ксенон фабричен няма за модела. Това че ви го предлагат за слагане си със запазване на гаранцията и на тази цена си е чисто изнудване особено на тази цена 900 лв. Същата е работата с парктроника. Искат ми 500 лева с монтаж който отнема 4 часа. Четирите часа труд са малко над 100лв с ДДС ако работи един човек съдейки по цените за ТО на час. И какво остава за парктроника като цена ... ???.  Да не говорим че нямало как да се поръчат лайсни или пък 15" оригинални стоманени джанти за които съм питал.
дам,прав си за ксенона и парктроника.Относно джантите,луди сте да давате пари точно на киа,при полужение ,че в боряна хубава джанта е от порядъка на 135~160лв

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #42 -: Април 18, 2008, 04:52:01 pm »
pro_, ами доколкото знам консумативите са по скъпи и въобще цялата поддръжка. Така мисля поне. Повече масло, по скъпо и т.н. Иначе не сме толкова богати, че като ни писне някоя кола да я разкарваме и да купуваме нова, такаче незнам колко ще я караме, надявам се много :) Аз сега карам Golf 2 производство 89-та, който купихме преди 7 години настаро :P, в момента километража е на 250 000км, а е превъртан преди да го купим такаче никой незнае действително на колко е, но няма да го изхвърлям :). Мен ме кефи и трошки да карам, забавно ми е :)
Толкова пари за ксенон не бих дал аз. Иначе в момента тече някаква промоция - ако си вземеш cee`d-а с EX оборудване ти подаряват Партроника, GPS, и сгъваем ключ, който знам, че в Opel струва още 300лв.
Skype: Slumky

navy

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #43 -: Април 18, 2008, 07:56:36 pm »
Аз що нямам ГПС  8)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #44 -: Април 18, 2008, 10:37:58 pm »
..Толкова пари за ксенон не бих дал аз. Иначе в момента тече някаква промоция - ако си вземеш cee`d-а с EX оборудване ти подаряват Партроника, GPS, и сгъваем ключ, който знам, че в Opel струва още 300лв.

тва е няква нова прИмоция :o,на ме ми пдариха партроника и ключа,ГПС няма ама намазах мрежа за багажника(безплатно ;D )Навигация едва ли ще сложат за клас ЕХ,но в по-горния може ;)