Автор Тема: Cee'd впечатления  (Прочетена 41166 пъти)

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #45 -: Април 18, 2008, 11:33:42 pm »
ГПС май от тази седмица :P иначе точно за клас EX го подаряват. Няма грешка :)
« Последна редакция: Април 18, 2008, 11:35:20 pm от Slumk »
Skype: Slumky

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #46 -: Април 22, 2008, 09:24:21 am »
Само да кажа, че на Pro cee`d коланите са мн. на зад и се взимат неудобно:) не ме кефят колите с 3 врати :P
Skype: Slumky

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #47 -: Април 22, 2008, 03:56:40 pm »
GPS системата в момента е на промоция в Техномаркет за 499лв.Продава се със стойка за автомобила, може да се носи и като телифон в джоба.Много е удобно да те ориентира и когато си в командировка в чужбина(без автомобила).

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #48 -: Април 22, 2008, 08:04:26 pm »
GPS системата в момента е на промоция в Техномаркет за 499лв.Продава се със стойка за автомобила, може да се носи и като телифон в джоба.Много е удобно да те ориентира и когато си в командировка в чужбина(без автомобила).

Интересно с кой модел е промоцията на Киа. Има интересни с Bluetooth,  които заместват и hands free, ама са малко по-скъпи и не ми се вярва да са в промоцията.
Иначе може и по-добри цени да се намерят
Без усилие попаднах на http://gpsnavigacia.com/shop/product_info.php?cPath=25_47_21&products_id=38
Имаше и други, който се интересува - може да поразгледа


bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #49 -: Април 23, 2008, 09:01:39 am »
Мисля че това е точния модел GPS който се предлага в промоцията на КИА.Цената му варира +/- 20лв.при различните търговци.

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #50 -: Април 28, 2008, 09:17:19 pm »
Така! Да напиша малко впечетления. Навъртях 650 километра на Cee`d-а :) Направо ще кажа, че и харесвам всичко с малки изключения, такаче ще спомена само лошото. Единственото спестено от материали според мен и това което не ми хареска отвътре е кожата на скоростния лост (не тази на топката а долната :P), една такава тънка и мн изкуственна. Можеха да се постараят. Нещо датчика за коланите - тези човечета небачка както трябва. Светкат изгасват когато си иска ... абе не ми хареска. Дразни ме как се заклучват вратите кадо вдигнеш над 40 километра... свиква се. Задна предавка не влиза хубаво от всеки път. А сега основните ми проблеми. Сега ще прочета книгата но засега неразбрах как да си вклуча дългите светлини ахахахаха :) като дръпна лосчето те светват но не се задържат, а съм на къси фарове. Светнете ме аз ли не правя нещо? Копчето за подгряване на стъклото свети винаги когато съм на фарове и като го натисна не дава никакъв сигнал дали работи или не??? Колелцето от което управлявам силата на усветлението на таблото твърдо НЕ работи:) Няма ефект от въртенето му в никоя от посоките.Следващия проблем- аз съм със сгъваемият ключ. Той има 3 копчета - деактивиране на алармата(отключване), активиране(заключване) и едно което ми казаха, че е за да си отвориш багажника без да изключваш алармата. Еми според мен не работи. Може пак аз да съм тъп :) За сега май е това но като се замисля никак не е малко.
Skype: Slumky

giacc

  • Новак
  • *
  • Публикации: 31
  • Cee'd 5d 1.4 16V CVVT EX
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #51 -: Април 28, 2008, 09:25:11 pm »
Slumk: Да ти кажа за някои от нещата - дългите са като натиснеш от теб навън (а не към теб). С копчето за осветлението на таблото проблем не би трябвало да има, но продбвай на тъмно, че на светло може и да не се вижда разликата.
За ключа - това е малко трики, значи като натиснеш средното и за държиш (когато колата е заключена), аварийките примигват - и  в следващия момент можеш да си отвориш багажника, а като го затвориш - той се заключва. Също още 1 трик - като заключиш с ключа, но си забравил/оставил фаровете на къси, като цъкнеш втори път за заключване и фаровете се гасят...

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #52 -: Април 28, 2008, 09:39:56 pm »
giacc, мерси многа за поясненията. Аз трябва да седна да прочета книгата, ама все не ми остава време. Иначе за осветлението на таблото, при мен наистина не работи. Пробвах и на тъмно вглеждайки се много внимателно но просто разлика няма :)
Skype: Slumky

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #53 -: Април 28, 2008, 10:16:34 pm »
Нещо датчика за коланите - тези човечета небачка както трябва. Светкат изгасват когато си иска ... абе не ми хареска.

това си е така, изгасват над определена скорост...


Дразни ме как се заклучват вратите кадо вдигнеш над 40 километра... свиква се.
това може да си го изключиш като отидеш на 1000км, но според мен е полезна опция...


Задна предавка не влиза хубаво от всеки път.

за задната се изписа доста по въпроса

Копчето за подгряване на стъклото свети винаги когато съм на фарове и като го натисна не дава никакъв сигнал дали работи или не???

Това е бъг. Кажи им на 1000км.
Трябва да свети само като го включиш, а не постоянно.
Имам спомени, че не си първият оплакал се....


Колелцето от което управлявам силата на усветлението на таблото твърдо НЕ работи:) Няма ефект от въртенето му в никоя от посоките.
Това също е странно. Кажи им го и това на 1000км ..


На другите неща ти бяха отговорили по-горе

Cee`d_sh

  • Кандидат Майстор
  • Разбирач ;)
  • *
  • Публикации: 323
  • Малко тунинг ,,,,,,,,,,,,,,,
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #54 -: Май 02, 2008, 02:56:23 pm »
заповядайте в Шумен и ще имате ксенони срещу скромната сума от 380 лв. корейски /Kaixen/ с една година гаранция и гаранцията на автомобила няма да отпадне  ;D............аз също карам сийд от една година и съм на 33 000 км  :P

Cee`d_sh

  • Кандидат Майстор
  • Разбирач ;)
  • *
  • Публикации: 323
  • Малко тунинг ,,,,,,,,,,,,,,,
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #55 -: Май 02, 2008, 03:02:31 pm »
Така! Да напиша малко впечетления. Навъртях 650 километра на Cee`d-а :) Направо ще кажа, че и харесвам всичко с малки изключения, такаче ще спомена само лошото. Единственото спестено от материали според мен и това което не ми хареска отвътре е кожата на скоростния лост (не тази на топката а долната :P), една такава тънка и мн изкуственна. Можеха да се постараят. Нещо датчика за коланите - тези човечета небачка както трябва. Светкат изгасват когато си иска ... абе не ми хареска. Дразни ме как се заклучват вратите кадо вдигнеш над 40 километра... свиква се. Задна предавка не влиза хубаво от всеки път. А сега основните ми проблеми. Сега ще прочета книгата но засега неразбрах как да си вклуча дългите светлини ахахахаха :) като дръпна лосчето те светват но не се задържат, а съм на къси фарове. Светнете ме аз ли не правя нещо? Копчето за подгряване на стъклото свети винаги когато съм на фарове и като го натисна не дава никакъв сигнал дали работи или не??? Колелцето от което управлявам силата на усветлението на таблото твърдо НЕ работи:) Няма ефект от въртенето му в никоя от посоките.Следващия проблем- аз съм със сгъваемият ключ. Той има 3 копчета - деактивиране на алармата(отключване), активиране(заключване) и едно което ми казаха, че е за да си отвориш багажника без да изключваш алармата. Еми според мен не работи. Може пак аз да съм тъп :) За сега май е това но като се замисля никак не е малко.
това за вратите може да се изключи в сервиза  ;D

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #56 -: Май 05, 2008, 12:06:50 pm »
Относно очакваното понижаване разхода след разработване мога да споделя че осезаемо се усеща на дълъг път. Пример: Варна - В. Търново по данни на бордовия компютър разход 4.1/100 км.  ;D , ср. скорост 74 км/ч. , изминати км до сега ~ 12 000.   Спомням си че в началото като взех колата при икономично каране ми даваше разход около 4.9/100км. Мотора е 1.6 дизел (High power).

pro_

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 114
  • 2.0 CRDi
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #57 -: Май 06, 2008, 11:30:38 am »
Ехаа, супер! Аз съм вече на 3000 км с моята. Почивните дни направих едно доста дълго обикаляне, с 4 човека и багаж, сравнително нормално шофиране - 5.3/100 (според бордовия). Честно казано, не очаквам да пада повече, защото двигателя е 2.0/140 к.с (дизел). Вероятно ако карам сам с 90 км/ч по нормални пътища, ще падне и под 5/100.

Иначе съм супер доволен, имам само една забележка - много често CD-то и USB-то отказват да четат. Или не разчита някой диск и казва Disc Error или пък както си слушам музика, изведнъж ми казва Disc Error и се включва радиото. И това много често. Понякога от 4ти-5ти път захапва някой диск и го разчита. С USB-то подобна работа - както си чете, изведнъж дава грешка и се превключва на радио. Някой да е имал подобен случай или съм уцелил кофти плейър?

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #58 -: Май 06, 2008, 10:18:33 pm »
pro_, и при мен се случи веднъж същото - Disc error!!! А съм на малко над 1000 км, такаче 100% и на мен ще ми го прави често. Аз моя среден разход не съм го нулирал откакто я взехме, и сега ми седи на 5,4/100. Това е разход смесено около 900 извънградско и още 230 градско. Двигателят е 1.6 дизел 115 коня. Надявам се да постигна разхода на ceeder :)))) Също да ви кажа, че малко ме дразнят чистачките. Скърцат лако. Това е.
Skype: Slumky

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #59 -: Май 08, 2008, 09:25:48 am »
Вчера нулирах средния разход и навъртях 70км в София. Като слизах от колата бордовия показваше 5.7/100 според мен това е доволно.
Skype: Slumky