Автор Тема: Cee'd впечатления  (Прочетена 41159 пъти)

a26

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 68
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #60 -: Май 08, 2008, 10:37:35 am »
Pro_, за разхода - може и още да падне - аз като правих митичното Варна София за 12 часа, с още 4 човека и пълен багажник, на 3-4 с не повече от 40-50 през цялото време, ми даде 4 и малко по борд. Иначе сега навъртях над 1500 км. по празниците - пак с още 4 човека и багаж колкото може - и бях приятно изненадан от разхода - около 7 по борда, като имаш предвид, че не съм се влачил и доста катерихме баири. Обаче с тоя двигател в София ... червеното око на ламята много често примигва бе ... аз ли имам по тежък крак, що ли ... Относно четенето от USB и CD - да чукна на дърво - от USB съм нямал проблеми. Едно CD само ми даде грешка, но май си е от диска, щото всеки път само на една и съща песен зацикляше...

nrphx

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
    • SN ArchDesign Ltd.
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #61 -: Май 11, 2008, 08:15:15 pm »
здравейте и от мен.
аз съм с базовия модел на Сийд от почти година - на 21 000км съм. похвали няма да ръся да не се повтарям с колегите, само ще кажа че колата е невероятна. често обаче ме хваща яд че си купих нова кола на такива отвратителни разбити пътища - за почти година всичките ми джанти са криви!!!
относно тракането - аз също го чувам при минаване през неравности. един бакшиш с киа на 9000 км каза че някаква втулка на спирачните апарати се разхлабвала от дупките и затова трака.
друго - зимата спирачките скърцаха при потегляне както на останалите колеги, но като отмина снежния сезон и спирачките продължават да ми скърцат при спиране. като натисна по надолу педала скърцането спира, но е доста неприятно. ходих в софийския сервиз на 10 000км, казах им за скърцането, но те нищо не направиха.
смятам на 1 година /30 000км май беше/ да си ида във варненския и да ми обърнат внимание като хората.

друго което не е по темата с оплакванията... много се изкефих като си взех сийда и пътувах из страната как с останалите сийдове си примигваме и бипкаме по пътя. изключение /незнам защо/ правеха софийските кии. но като се изключат те се почувствах като член на голямо готино семейство. с един колега даже се бяхме заприказвали на светофара на червения площад във варна :)

ай, направих сефтето тук, поздрави на всички!


Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #62 -: Май 11, 2008, 08:34:48 pm »
здравейте и от мен.
аз съм с базовия модел на Сийд от почти година - на 21 000км съм........
..........
........

ай, направих сефтето тук, поздрави на всички!

Добре дошъл колега, 3-ма станахме вече във Варна, може да напревим една среща накрая и ние :). Бензинова ли е колата ? Как мина ТО на 15 000 км?

nrphx

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
    • SN ArchDesign Ltd.
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #63 -: Май 12, 2008, 12:30:16 pm »
трябва си една варненска среща, ама лятото, че да я направим на плажа :)
иначе съм с бензиновата версия. много се чудех за дизела, защото карах тест драйв на 1.9 дизел май беше или 1.6 незнам и бях много впечетлен. то и няма как да не съм след 3 години с клио 1.2 1991г  :)
а прегледа мина бързо. даже имам чувството че нищо не са пипали. приемчика там ми обясни че ми били почистили спирачките /нали им се оплаках за скърцането/, ама на излизане от сервиза пак си скърцаха  :-[ добре че и аз съм с 50 хил безплатно обслужване, че щеше да ме е яд ако им бях дал и пари. а като се замисля те може би и затова не са ми обърнали внимание.


Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #64 -: Май 12, 2008, 01:39:10 pm »
трябва си една варненска среща, ама лятото, че да я направим на плажа :)
иначе съм с бензиновата версия. много се чудех за дизела, защото карах тест драйв на 1.9 дизел май беше или 1.6 незнам и бях много впечетлен. то и няма как да не съм след 3 години с клио 1.2 1991г  :)
а прегледа мина бързо. даже имам чувството че нищо не са пипали. приемчика там ми обясни че ми били почистили спирачките /нали им се оплаках за скърцането/, ама на излизане от сервиза пак си скърцаха  :-[ добре че и аз съм с 50 хил безплатно обслужване, че щеше да ме е яд ако им бях дал и пари. а като се замисля те може би и затова не са ми обърнали внимание.

е по какво разбират че си с 50к безплатно ТО :o

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #65 -: Май 12, 2008, 01:47:57 pm »
...е по какво разбират че си с 50к безплатно ТО :o

Има издаден сертификат, който задължително се носи на ТО.

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #66 -: Май 13, 2008, 12:23:29 am »
Имам въпрос. Забелязах, че вече 3-4 пъти, както си карам се чува звук наподобяващ звука на заключване на вратите. Интересното е, че това се случва след като са заключени. Някой чувал ли е нещо подобно???? не съм забелязал за сега някакви сходни обстоятелства при които се чува този шум, но си мисля че е нешо от заклучващия механизъм
Skype: Slumky

pro_

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 114
  • 2.0 CRDi
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #67 -: Май 13, 2008, 10:06:06 am »
И аз го забелязах, не е само при теб. Но нямам идея защо :o

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #68 -: Май 13, 2008, 01:05:59 pm »
Ако прецъка още няколко пъти и не разбера от къде е ще им се обадя да ги питам! Днес разход с климатика 5,6/100 градско :)
Skype: Slumky

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #69 -: Май 22, 2008, 10:29:36 pm »
:o
Абе я да попитам... усещате ли при по остри неравности, не говоля за големи дупки, а за малки, но остри ръбчета, чакъл, засъхнал асвалт или снадки по пътя - да потропва кормилния апарат?
Особено при завой се чува едно такова прихлопване.
Понеже кормилната уредба е австрийска, електронна, чрез изменение на положението на волана се предава импулс към електромотор, който чрез червяк примерно завърта гумите. Та там в тази сглобка имало технологична хлабина оставена и тя при остри неравности и хлопа.
Така било при всички нови коли, и тойота била с тази ел. система... забравих и името как беше.

Та питам това прави ли Ви впечатление или само във Варна са такива пътищата  8)
Абе с две думи дрънка ли волана като джарате по паветата  ;D

Карам Ceed SW високото оборудване  :)

... сребрист  ;D

А бе Вие какво искате бе това де не е Мерцедес - Бенц. Като не искате кормилната Ви уредба да боксува да друса както и проблемите със задната скорост където е писано по - долу и в онова другото мнение когато сте искали да освободите от скорост направо скоростния лост удрял и ритал или биел по ръцете си купете един Мерцедес - Бенц и това е. Да видим тогава какви косури ще намерите пак а? Не разбрахте ли, че тоя европейски Сийд е един корейски ФИАТ БРАВО направен за Европа и е абсолютна конкуренция на макароните. Ей за това ме е яд сега. Макар, че нямам такива проблеми и оплаквания като вашите, но просто ме е яд що го купих тоя Сийд ми не си взех аз една истинска корейска Киа Черато и тава му е мамата.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #70 -: Май 23, 2008, 12:25:37 pm »
:o
Абе я да попитам... усещате ли при по остри неравности, не говоля за големи дупки, а за малки, но остри ръбчета, чакъл, засъхнал асвалт или снадки по пътя - да потропва кормилния апарат?
Особено при завой се чува едно такова прихлопване.
Понеже кормилната уредба е австрийска, електронна, чрез изменение на положението на волана се предава импулс към електромотор, който чрез червяк примерно завърта гумите. Та там в тази сглобка имало технологична хлабина оставена и тя при остри неравности и хлопа.
Така било при всички нови коли, и тойота била с тази ел. система... забравих и името как беше.

Та питам това прави ли Ви впечатление или само във Варна са такива пътищата  8)
Абе с две думи дрънка ли волана като джарате по паветата  ;D

Карам Ceed SW високото оборудване  :)

... сребрист  ;D

А бе Вие какво искате бе това де не е Мерцедес - Бенц. Като не искате кормилната Ви уредба да боксува да друса както и проблемите със задната скорост където е писано по - долу и в онова другото мнение когато сте искали да освободите от скорост направо скоростния лост удрял и ритал или биел по ръцете си купете един Мерцедес - Бенц и това е. Да видим тогава какви косури ще намерите пак а? Не разбрахте ли, че тоя европейски Сийд е един корейски ФИАТ БРАВО направен за Европа и е абсолютна конкуренция на макароните. Ей за това ме е яд сега. Макар, че нямам такива проблеми и оплаквания като вашите, но просто ме е яд що го купих тоя Сийд ми не си взех аз една истинска корейска Киа Черато и тава му е мамата.

Аз незнам какво сте недоволни от Сиид-а ... кола за тези пари, с тези екстри и тази гаранция - не мисля че можете да намерите другаде

Аз лично съм се раздвоил между Авенсис и Сиид... ще ходя тези дни до Тойота да видим какво предлагат там и ще решавам после.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

giacc

  • Новак
  • *
  • Публикации: 31
  • Cee'd 5d 1.4 16V CVVT EX
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #71 -: Май 23, 2008, 02:53:20 pm »
Аз лично съм се раздвоил между Авенсис и Сиид... ще ходя тези дни до Тойота да видим какво предлагат там и ще решавам после.

Как Авенсис и Сийд? :o Те са различен клас, при това доста. Ако това ти е раздвоението - зимай Авенсис-а и не се обръщай. Колебанието по принцип е м/у Аурис/Корола и Сийд. Ако си над Аурис-а - няма какво да се замисляш или колебаеш :) Авенсис-а е супер машина...

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #72 -: Май 23, 2008, 04:11:56 pm »
Аз лично съм се раздвоил между Авенсис и Сиид... ще ходя тези дни до Тойота да видим какво предлагат там и ще решавам после.

Как Авенсис и Сийд? :o Те са различен клас, при това доста. Ако това ти е раздвоението - зимай Авенсис-а и не се обръщай. Колебанието по принцип е м/у Аурис/Корола и Сийд. Ако си над Аурис-а - няма какво да се замисляш или колебаеш :) Авенсис-а е супер машина...
единствения минус на Авенсиса е че ако го вземам ще е с 1.6 VVT-i (бензинката, която 110кс)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

director

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #73 -: Май 27, 2008, 08:57:41 pm »
Поздрави на всички колеги и от мен. Май само аз карам  -с 1.6, 122 к.с бензинов мотор в България.Колата се държи много добре на пътя, моторът е чудесен, с много добро ускорение.Карал  съм и дизела - 115 к.с, но той е с голям въртящ момент на ниски оборототи, докато бензина на средни - от около 3000 об./ мин нагоре Да забравих да спомена , че от 21.05.2008 г. съм с ксенон KAIXEN 6500 K на късите светлини, монтирани от дилър на КИА с гаранционна карта.Разликата с класическите крушки е огромна.Благодаря на дилъра на КИА за всички консултации  и съвети.Желая на всички колеги здраве и безааварийно пътуване.

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: Cee'd впечатления
« Отговор #74 -: Май 27, 2008, 09:59:56 pm »
Ела на срещата на 31 да я покажеш :)