Автор Тема: Да замена ли Rio-то със Sportage  (Прочетена 30490 пъти)

hrist

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #45 -: Септември 12, 2012, 10:43:51 pm »
Да, особено по анонимните форуми. :)

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #46 -: Септември 12, 2012, 10:50:20 pm »
Нещо не те разбирам.  ???
Явно ти си знаеш най-добре.

hrist

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #47 -: Септември 12, 2012, 11:04:41 pm »
Impritatur secretum veritas misterium

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #48 -: Септември 12, 2012, 11:11:05 pm »
Пич, нещо си спал на течение.  :)
Както казах, явно само ти си знаеш какво ти е.  drink

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #49 -: Септември 12, 2012, 11:21:30 pm »
Faber quisque suae fortunae.

Хайде, да не се отклоняваме от темата и добрия тон. В противен случай трябва да се намесвам!!!  cowboy
Love is suicide!

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #50 -: Септември 12, 2012, 11:29:28 pm »
Ей сега го почвам на ЛС, поне там никой друг не чете :)

yaskam

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #51 -: Септември 13, 2012, 09:16:53 am »
Дааа малко се е вкиснал тона на форума! Както и да е, човек като преспи му минава (но не и ако е спал на течение :))
Сега направо на темата:
Вижда се че твоя избор вече е направен, за което те поздравявам. Аз все пак ще изложа моята гледна точка, като стремежа ми е не да те разколебавам, а просто да споделя.
1.)RIO & SPORTAGE са определено много чаровни коли, но докато RIO e сигурно наи-добрия избор в класа си(говоря за цена/качество), то не така стоят нещата със SPORTAGE.(поне според моята преценка)
2.) Незнам как успяваш да калкулираш ценовата разлика между двата моделада е само 5000лв- това си е въпрос на лична договорка с КМБ, но на практика разходите ще са значително повече при покупката, а и след нея(данъци, такси, даже и на платените паркинги и автомивки ти казват:-ти си със SUV!)
3.) Не съм карал SPORTAGE още по- малко с този двигател, но от опита ми с моите коли вярвам, че 1.6 GDI ще дойде слаб за тази кола. Това си е класическо противопоставяне между бензинов и дизелов двигател, който в общия случай води до потдържане на по- високи обороти и респективно по- висок разход. Всичко това придружено с по- високи изисквания за шофьорски умения, който без съмнение ти притежаваш, но вероятно ще затруднят съпругатат ти.
4.) По чиста дедукция съм убеден, че най-подходящия избор на моторизация за SPORTAGE e 2,0D 16V CRDi HPE 4WD 6AT 183 k.c. За всекидневна употреба и оптимални разходи би бил добър и 2,0D 16V CRDi 4WD 6AT 100/136 к.с. Като модификация считам, че EX e достатъчна.
Но така или иначе нека да ти е честит избора и нека да видим нови постове от теб с още инфо независимо на кой модел :)

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #52 -: Септември 13, 2012, 09:33:25 am »
1.)RIO & SPORTAGE са определено много чаровни коли, но докато RIO e сигурно наи-добрия избор в класа си(говоря за цена/качество), то не така стоят нещата със SPORTAGE.(поне според моята преценка)
модел :)
Всичко зависи колко си смъкнал от цената през дилъра. Мойта примерно ми легна доста под сегашните проценти, които предлагат,а и беше топло топло показана на пазара. Пазарлък му е майката  yahoo Това, че цените са едни реално могат да бъдат съвсем други.

Coolman ако може си провери личните съобщения.
« Последна редакция: Септември 13, 2012, 09:50:35 am от Shadow »

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #53 -: Септември 13, 2012, 10:07:21 am »
coolman_kk направо взимай новия про сид  :-*

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #54 -: Септември 13, 2012, 10:17:47 am »
Всеки дърпа към неговото си  :)

Аз изказах моите доводи в първия пост и мисля, че са достатъчно основателни.
Някой каза, че багажника е малък на Sportage, не мога да се съглася с него, защото е доста приличен като размер. Е не е като на Ceed комби, но пък е доста поголям от на Rio  :-*

yaskam,
при мен разликата в цената е малка, защото Rio-то е наблъскано с екстри.  ok

yaskam

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #55 -: Септември 13, 2012, 10:30:22 am »
Всичко зависи колко си смъкнал от цената през дилъра. Мойта примерно ми легна доста под сегашните проценти, които предлагат,а и беше топло топло показана на пазара. Пазарлък му е майката  yahoo Това, че цените са едни реално могат да бъдат съвсем други.

/quote]

За пазарлъка си абсолютно прав Shadow!
Един приятел беше тръгнал за Golf втора употерба, защото париците не му стигаха за нов. По пътя жена му предложила да минат през шоуроома на Citroen защото тъкмо бяха пуснали C4 с ония парфюмчета в таблото 8-)
От нема и къде влезли, но приятеля ми беше с твърдото убеждение, че от Citroen по- големи боклуци нема, но само докато не му предложили една яка отстъпка bravo ok
След половин час излезли от магазина като горди собственици на чисто нов Citroen С4 :) :)
После какво стана е друг разговор :) :), но идеята е че цената променя възгледите write

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #56 -: Септември 13, 2012, 10:37:31 am »
Е кво да е станало! Минали и през шоурума на КИа и върнали цитроена и се качили на КИа! ИСка ли питане  bravo
Поздравления за решението! Колко ти оставаше да чакаш за Рио-то? Сигурен съм, че щеше да закъснее и ако си подписал договор за доставката можеше да си вземеш капарото без проблем. Мисълта ми е за тези 2000 лева, които те глобява дилърът. Междувременно идваш и вземаш моята (скоро й пуснах обявата), спестяваш си чакането, солидна сума, и караш полу-разработен Спортидж - 14К (само дето не е син).
Еее колега Стартер много бързо се отказа от 1,6,а как ги чакахме тия колици помниш ли ....
« Последна редакция: Септември 13, 2012, 10:42:43 am от Shadow »

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #57 -: Септември 13, 2012, 12:52:31 pm »
Еее колега Стартер много бързо се отказа от 1,6,а как ги чакахме тия колици помниш ли ....
След поредния ти непредизвикан пост по отношение на 1.6, започвам да се убеждавам, че имаш комплекс за този двигател и разликата в цената от 10 000 лв., която не е оправдана за клиента, който търси цена-качество. Да не говорим, че фен на бензина няма да вземе дизела и на една цена да му ги дават.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #58 -: Септември 13, 2012, 01:19:25 pm »
Еее колега Стартер много бързо се отказа от 1,6,а как ги чакахме тия колици помниш ли ....
След поредния ти непредизвикан пост по отношение на 1.6, започвам да се убеждавам, че имаш комплекс за този двигател и разликата в цената от 10 000 лв., която не е оправдана за клиента, който търси цена-качество. Да не говорим, че фен на бензина няма да вземе дизела и на една цена да му ги дават.
Ехх точно си мислех, че точно на теб няма да ти направи впечтление поста ми. Айде да не почваме пак, комплекси нямам и не бих имал тъй като доста добре си направих избора за това кое ме кефи. Цената от 10 хил е на сайта, айде да не се повтарям пак. Кой ти каза, че не съм фен на бенза. Колегите, които подклаждаха дилемата за ускорението са базикчии и ги познавам просто за базика са влезли в форума. Вижда се какъв беше крайния резултат от темата за ускорение да не започваме пак.
« Последна редакция: Септември 13, 2012, 01:21:12 pm от Shadow »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #59 -: Септември 13, 2012, 01:22:06 pm »
Гледам нещата пак отиват на дизел срещу бензин. Горе някой беше писал, че спортиджа ще се комплектова най-добре с големите дизелите, автомат и 4х4.
А поглеждате ли как стоят нещата с килограмите ?
1.6 ГДИ - 1350 кг
2.0Д AT - 1601 кг.
Ако килограмите са вярни - 250 кила отгоре и то предимно на предната ос (малка част и назад ще иде заради 4х4
Дали това ще се компенсира от големия въртящ момент или пък 184 коня на най-силния дизел ?
Междо другото точно такава (184 коня, автомат) е тестовата кола в София и след като я покарах ...... абе по-добре да замълча.