Автор Тема: Да замена ли Rio-то със Sportage  (Прочетена 30557 пъти)

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #90 -: Септември 24, 2012, 09:13:38 am »
Там в графата извънградско пише съвсем друго  + това на този мотор си се усеща климатика няма как?!
На 2.0 CRDI  184 hp ,  да ти кажа ама ГРАМ не се усеща климатика , доста е голям двигатела  за да го усети yahoo
Кой ти е казал, че не се усеща и на 2.0 ЦРДИ. Просто се опитаха да ме убедят, че на 1,6 ГДИ не се усеща. Айде със здраве  rofl
« Последна редакция: Септември 24, 2012, 02:17:50 pm от Shadow »

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #91 -: Септември 24, 2012, 02:53:30 pm »
Там в графата извънградско пише съвсем друго  + това на този мотор си се усеща климатика няма как?!
На 2.0 CRDI  184 hp ,  да ти кажа ама ГРАМ не се усеща климатика , доста е голям двигатела  за да го усети yahoo
Кой ти е казал, че не се усеща и на 2.0 ЦРДИ. Просто се опитаха да ме убедят, че на 1,6 ГДИ не се усеща. Айде със здраве  rofl
Все по-дълбоко потъваш, но само аз ти се връзвам все още да отговарям.

Ще се потретя - обясних, че климатикът се усеща градско, както и защо! Така че не знам кой те е убеждавал, че не се усеща, но не е било в този форум. Това което казах е - на междуградско разходът е незначителен! Няма да обяснявам защо, защото сигурно пак няма да разбереш. Затова само ще ти пусна резултатите от изследването на германската автомобилна асоциация - 0,09 дo 0,66 литра на 100 км за извънградско (при над 2 на 100 за градско). Ние обаче сме долу в ниското, защото колите ни са с модерни климатици. Отделно към този среден разход са включени първите минути на достигане на температурата в купето, когато се хаби най-много енергия, тоест при по-дълго пътуване този разход намалява. И не на последно място, говорих за скорост 140 км/ч, която е над тестовата и когато климатикът ти е най-малката грижа. При положение, че 5 км/ч повече при големите скорости ми вдига разхода с половин литър мислиш ли че на някой му пука за 0.1 разход на климатика. Разликата е близо до тази дали пътниците са ходили до тоалетната преди пътуването...

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #92 -: Септември 24, 2012, 03:14:19 pm »
Там в графата извънградско пише съвсем друго  + това на този мотор си се усеща климатика няма как?!
На 2.0 CRDI  184 hp ,  да ти кажа ама ГРАМ не се усеща климатика , доста е голям двигатела  за да го усети yahoo
Кой ти е казал, че не се усеща и на 2.0 ЦРДИ. Просто се опитаха да ме убедят, че на 1,6 ГДИ не се усеща. Айде със здраве  rofl
Все по-дълбоко потъваш, но само аз ти се връзвам все още да отговарям.

Ще се потретя - обясних, че климатикът се усеща градско, както и защо! Така че не знам кой те е убеждавал, че не се усеща, но не е било в този форум. Това което казах е - на междуградско разходът е незначителен! Няма да обяснявам защо, защото сигурно пак няма да разбереш. Затова само ще ти пусна резултатите от изследването на германската автомобилна асоциация - 0,09 дo 0,66 литра на 100 км за извънградско (при над 2 на 100 за градско). Ние обаче сме долу в ниското, защото колите ни са с модерни климатици. Отделно към този среден разход са включени първите минути на достигане на температурата в купето, когато се хаби най-много енергия, тоест при по-дълго пътуване този разход намалява. И не на последно място, говорих за скорост 140 км/ч, която е над тестовата и когато климатикът ти е най-малката грижа. При положение, че 5 км/ч повече при големите скорости ми вдига разхода с половин литър мислиш ли че на някой му пука за 0.1 разход на климатика. Разликата е близо до тази дали пътниците са ходили до тоалетната преди пътуването...
Аз пък вече не ти се и връзвам  ok! Пиши си колкото искаш за електрическите климатици.

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #93 -: Септември 24, 2012, 03:59:07 pm »
Не можеш нищо да кажеш, когато срещу теб има статистика, тестове, математика и физика и затова пак се хващаш за пост от предна страница...

Едит: И когато ти говоря за енергия имам предвид киловати, произведени от двигателя (който между другото на 1.6 е точно толкова мощен, колкото и твоя, въпреки размерите си), а не за тока дето ти в контакта на къщата или в акумулатора в колата.
« Последна редакция: Септември 24, 2012, 04:03:01 pm от direct »

BioShape

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #94 -: Септември 24, 2012, 04:34:39 pm »
 music devil devil devil devil Немога да Ви разбера вас двамата за какво толкова се джафкате :) форум лориери :) ПИИИС 

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #95 -: Септември 24, 2012, 04:36:54 pm »
Аз съм престанал отдавна. Просто колегата се пали много  music. Вярно 1,6 си е "Звяр" спрямо Риото ама стига вече с тия сравнения  rofl, икономии, перпетомобилета и тн. Това е!
« Последна редакция: Септември 24, 2012, 04:45:34 pm от Shadow »

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #96 -: Септември 24, 2012, 04:50:30 pm »
Ми ей такива неща като използваното поне два пъти досега "перпетум мобиле" ме побъркват. Как да му обясня, че за перпетум мобиле трябва разходът да е нула литра на 100...

Тук говорим, че при голяма скорост разходът почти не се различава с включен/изключен климатик. Не че като пусна климата и не трябва да сипвам бензин...

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #97 -: Септември 24, 2012, 04:57:26 pm »
Как да му обясня, че за перпетум мобиле трябва разходът да е нула литра на 100...
Ееее  най-накрая го обясни. ц ц ц толкова мъки и писанки докато ни го обясниш. Я я още без да се дракаме сега, кажи честно чувал ли си за фабрична кола с бензинов или дизелов двигател с електрически климатик. П.С. благодаря за забележката перпетум мобиле е да вярно.

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #98 -: Септември 24, 2012, 05:02:58 pm »
аз пък си мисля че говорите за това дали използването на климатика се отразява на мощността на двигателя и категорично ще подкрепя мнението, че се отразява доста по-вече на 1,6 GDI от колкото на 2,0 CRDI .

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #99 -: Септември 24, 2012, 05:04:16 pm »
аз пък си мисля че говорите за това дали използването на климатика се отразява на мощността на двигателя и категорично ще подкрепя мнението, че се отразява доста по-вече на 1,6 GDI от колкото на 2,0 CRDI .
Именно  ok!

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #100 -: Септември 24, 2012, 05:19:11 pm »
Някой ден, като ми дойде спортиджа (с 1.6ГДИ) ще видя и аз как стои въпроса с климатика. Гледам сериозно се коментира :)
Шадоу, ти кой мотор имаш 136 или 184 коня ?

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #101 -: Септември 24, 2012, 05:20:53 pm »
За да работи климата, се използва енергия/мощност от двигателя. Изчислява се в киловати и двата двигателя имат еднакво производство на енергия - 99/100 киловата. Еднакво мощни са, колкото и да не ви харесва този факт на двойките...

Друг въпрос, че дизелът е по-икономичен и ще харчи по-малко гориво! Обаче при еднаква мощност на двигателите как нашият се напряга повече?

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #102 -: Септември 24, 2012, 05:25:19 pm »
Някой ден, като ми дойде спортиджа (с 1.6ГДИ) ще видя и аз как стои въпроса с климатика. Гледам сериозно се коментира :)
Шадоу, ти кой мотор имаш 136 или 184 коня ?
136 и новото Рио в багажника с бензинов мотор  %)

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #103 -: Септември 25, 2012, 09:44:13 am »
на бензина ще му липсва тук по-високия въртящ момент и при пуснат климатик развъртането му ще става малко по-трудно(по-бавно).ако веднъж си вече във високите обороти на 1,6 няма да има разлика, но за всяко ускоряване или доускоряване ще иска по-вечко натискане на газта.От там вече се вдига и разхода.

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Да замена ли Rio-то със Sportage
« Отговор #104 -: Септември 25, 2012, 11:53:09 am »
Напълно съм съгласен! Просто през цялото време говорим за каране на магистрала с включен круизконтрол...