Автор Тема: Съвет за покупка на Kia Sportage !!!  (Прочетена 4699 пъти)

BioShape

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Съвет за покупка на Kia Sportage !!!
« -: Септември 15, 2012, 12:42:13 pm »
Здравейте , докато се ровех в нета и търсех разни неща за новия Sportage попаднах на този Форум . Интересно ми е какви препоръки и съвети можете да ми дадете за новия Sportage , единственното е че няма да го купувам от България . Мисля да е 2.0- CRDI 184 кс Full extra , с автоматична скоростна кутия . Тукашната оферта е 36,900 евро с всички екстри , при положение че взимам най доброто от Sportage с всички пакети ми правят отсъпка от 1900 евро , и излиза 35.000 евро .

Благодаря предварително на хората който ще пишат по темата !!!

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Съвет за покупка на Kia Sportage !!!
« Отговор #1 -: Септември 15, 2012, 01:08:42 pm »
Добре дошъл във форума , колега !
Избрал си най-доброто за теб !
Съветите са за след покупката :
 - първо почерпи за новата придобивка !!!
 - след това бавно , спокойно и обстойно се запознай със заводските инструкции - заслужава си отделеното време !!!
 - задължително в началото карай колата внимателно (не й давай много зор , от първия ден не я вкарвай в екстремно каране , тежък офф-роуд , наливай нафта само от качествени бензиностанции...)
 - след първите 1000 км мини през оторизиран сервиз за оглед (при нас май беше задължителен) - просто да я качат на канала , да я огледат и да си спокоен , че няма някъде теч , недозатегнат в завода детайл , дефектирал детайл и др.
 - чак след това й се наслади на динамичните качества
 - до първите 5-6000 км колата може да ти харчи повече и да ти се струва малко "спъната" - това е нормално (всички тук сме минали по този "път"). След тези км , ако си спазвал горенаписаното , колата осезаемо ще се промени (по-малък разход и повече "вървене" )
 - НИКОГА не използвай каквито и да е почистващи вещества за двигателя , подобрители за горивото , "зимна нафта" и т.н. !!!
 - посещавай често този форум , задавай въпроси и при възможност идвай на срещите ни
Друго просто няма ....
Успех и се похвали като го купиш !

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Съвет за покупка на Kia Sportage !!!
« Отговор #2 -: Септември 15, 2012, 02:25:45 pm »
Предполагам ти е сложно да го вземеш от БГ, но имай предвид разликата в цената. Дори германци си купуват германски автомобили от БГ, защото е по-евтино. Даже румънският Дъстър е с около 1000 евро по-скъп в Румъния. 184 коня, автоматик с всички екстри тук е 27 500 евро. Това е със 7% отстъпка, която всеки дилър ще ти предложи. Отделно имаш 10 години гаранция, която я има в доста малко други страни.

cmapmep

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 212
Re: Съвет за покупка на Kia Sportage !!!
« Отговор #3 -: Септември 15, 2012, 02:29:41 pm »
Поздравления за избора! Само да вметна - същият автомобил, закупен от България, ще е под 30 хиляди евро.

BioShape

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Съвет за покупка на Kia Sportage !!!
« Отговор #4 -: Септември 16, 2012, 03:38:30 pm »
Здравейте , първо благодаря за приемането във форума , радвам се че има хора  който да си пишат за тяхните лични автомобили и хобита което е прекрасно за споделяне на опит и т.н . Няма как да е закупя от България понеже съм на остров , тука е с обратно движение , ползвам предимствата на гаранцията ,която тука е 7 години . Мисля като е взема да си дойда до България с нея , само незнам дали веднага или да мине малко км тука да може да се отпусне , демек да мине 5-6000 км да се разработи малко и тогава . Благодаря за съветите на jorko.b67 ще ги спазвам и като си дойда в БГ ще намеря начин да дойда на събиранията който правите , май само аз ще съм единсвтвения с дясен волан :)))  6 скоростната автоматична кутия с която правих тест драйв , казаха че харчи 7,2 на 100 смесен разход , но мисля че дизела е по добре от 2.0 бензин , след време може да си дойда до БГ за ходя на ски а ще ми трябва леко проходим автомобил за Боровец , Пампорово , Банско , мисля че Киата ще се справи нагоре по балкана .


Благодаря Ви за отделеното време и за съветите , ще пиша във форума като я взема и като си дойда в България ще почерпа задължително , както и ще дойда на вашите събирания :) Приятен ден Ви желая .

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Съвет за покупка на Kia Sportage !!!
« Отговор #5 -: Септември 17, 2012, 09:52:20 am »
Здравейте , първо благодаря за приемането във форума , радвам се че има хора  който да си пишат за тяхните лични автомобили и хобита което е прекрасно за споделяне на опит и т.н . Няма как да е закупя от България понеже съм на остров , тука е с обратно движение , ползвам предимствата на гаранцията ,която тука е 7 години . Мисля като е взема да си дойда до България с нея , само незнам дали веднага или да мине малко км тука да може да се отпусне , демек да мине 5-6000 км да се разработи малко и тогава . Благодаря за съветите на jorko.b67 ще ги спазвам и като си дойда в БГ ще намеря начин да дойда на събиранията който правите , май само аз ще съм единсвтвения с дясен волан :)))  6 скоростната автоматична кутия с която правих тест драйв , казаха че харчи 7,2 на 100 смесен разход , но мисля че дизела е по добре от 2.0 бензин , след време може да си дойда до БГ за ходя на ски а ще ми трябва леко проходим автомобил за Боровец , Пампорово , Банско , мисля че Киата ще се справи нагоре по балкана .


Благодаря Ви за отделеното време и за съветите , ще пиша във форума като я взема и като си дойда в България ще почерпа задължително , както и ще дойда на вашите събирания :) Приятен ден Ви желая .
Няма да сгрешиш, доста по-добре е от бензинката.Големият двигател на дизелчетата има доста мото ресурс и търпи тунингче. Бенза ц, така че от товите 184 коня, ако евентуално след време пожелаеш да изкараш повече мощност не ми се мисли  %). Разхода е приличен, незнам как стоят в момента нещата м/у разликата в цената на бенз и дизел сега в UK или другите страни с обратен волан. В БГ определено плюса за сега е за дизела, бенза е по-скъп. Относно ходенето на ски задължително 4х4. Миналата зима като се пусках по споменатите курорти и си ми потрябва, много мъки ми спести.
« Последна редакция: Септември 17, 2012, 10:52:46 am от Shadow »