Автор Тема: Въпрос относно автоматична скоростна кутия  (Прочетена 17056 пъти)

Krasimir_59

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
  • Кара КИА Соренто 2,5 crdi, 140 к.с., авт. скорости
Колеги, трябва ли да сменя маслото на скоростната кутия. Чувал съм, че добрата работа на автоматичната скоростна кутия зависи от навременната смяна на маслото и. Тази смяна на определен пробег ли е, и ако е така какъв е той. Какво ще ме посъветвате. По километраж колата е на 112000 км., но дали е така никой не знае. Смених маслата на диференциалите, в най - скоро време ще сменя на двигателя / в рамките на 3 - 4 дни/. Мисля и на раздатъчната кутия да сменя маслото. Моля за повече информация за това кои масла кога и с какви се сменят, за да го направя наведнъж! Става въпрос за Соренто crdi 2.5 12.2002г., авт. скорости.
П.С. Не виждам къде да си попълня профила с модела,годината на производство, местоживеене. Вече е направено.
« Последна редакция: Октомври 05, 2012, 08:44:24 pm от Krasimir_59 »
Не искайте прекалено много - няма да можете да му платите цената!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Въпрос относно автоматична скоростна кутия
« Отговор #1 -: Октомври 05, 2012, 09:53:39 pm »
Сменяй смело,щом  нямаш информация за сменянето му
Мисля,че във всеки свестен сервиз ще ти намерят това,което е за твоята кола 8-)

http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,2418.0.html

Krasimir_59

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
  • Кара КИА Соренто 2,5 crdi, 140 к.с., авт. скорости
Re: Въпрос относно автоматична скоростна кутия
« Отговор #2 -: Октомври 08, 2012, 02:18:55 pm »
Вече всички масла и филтри са сменени, включително и филтъра на скоростната кутия. От тук насетне късмет и безаварийно, което пожелавам и на всички колеги!
Не искайте прекалено много - няма да можете да му платите цената!

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Въпрос относно автоматична скоростна кутия
« Отговор #3 -: Октомври 08, 2012, 03:38:43 pm »
Ако и за напред се грижиш така за колата си - нямаш причини за безпокойство !!! ;D

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Въпрос относно автоматична скоростна кутия
« Отговор #4 -: Октомври 08, 2012, 05:27:29 pm »
Ако пък споделиш какво масло и колко си ползвал,темата ще е довършена подобаващо

ogata

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Въпрос относно автоматична скоростна кутия
« Отговор #5 -: Октомври 08, 2012, 06:07:52 pm »
Да,колега дай малко инфо какво малсо,колко побра,какъв филтър сложи ,че и на мен ми предстои същата процедура.автоматика 4 скоростен ли е?

Krasimir_59

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
  • Кара КИА Соренто 2,5 crdi, 140 к.с., авт. скорости
Re: Въпрос относно автоматична скоростна кутия
« Отговор #6 -: Октомври 08, 2012, 07:01:26 pm »
Фактурите са в колата. За да бъда точен утре ще пиша подробно за марка масла, количества и цени. Преди малко отидох да вкарам колата в гаража и при запалването просвири обтяжната ролка / така предполагам/на пистовия ремък, който ремък смених днес. След като смениха маслото на скоростната кутия колата работи доста време на място за да загрее и се долее нужното количество масло до макс. при 75 градуса темп. на маслото на скоростите. След това доста я покарах в града и всичко беше точно. Не можа да просвири в сервиза ами утре пак трябва да ходя. Ако някой знае цената на ролката моля да сподели / да съм подготвен една дума, да не ми стане  лошо утре в сервиза/.Хайде до после, че отивам да решаваме "делата" на входа.
Не искайте прекалено много - няма да можете да му платите цената!

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Въпрос относно автоматична скоростна кутия
« Отговор #7 -: Октомври 08, 2012, 08:22:28 pm »
Колега , не съм на ясно с твоя автомобил , но аз като сменях на моята (КИА Сий'д) дизел - за две ролки (при теб комплекта може и да е от три) на поносими цени ми излезе комплекта около 90-100 лв. Много е вероятно при теб цената да е по-висока.

Krasimir_59

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
  • Кара КИА Соренто 2,5 crdi, 140 к.с., авт. скорости
Re: Въпрос относно автоматична скоростна кутия
« Отговор #8 -: Октомври 08, 2012, 08:35:51 pm »
Предната ми кола бе Пикасо и именно тази ролка ми отвори голяма беля. Малко след Плевен прибирайки се към Пловдив блокира и ремъка прецака хидравличната помпа. После последва един филм..., след три дни и куп пари се прибрах, но с не докрай решен проблем. Та сърбал съм и попарата на тази ролка. Надявам се утре да я сменя, след което ще цитирам фактурите. bye
Не искайте прекалено много - няма да можете да му платите цената!

jovan83

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
Re: Въпрос относно автоматична скоростна кутия
« Отговор #9 -: Октомври 08, 2012, 08:52:25 pm »
Ролките са три на брой и един обтегач, на който може да се смени само ролката ако обтегача е в добро състояние.Ролката на обтегача е същатата, като останалите три само се слага наобратно.При интерес имам три оригинални ролки купувани от киа в оригинални опаковки и неотваряни-търся им 80лв за трите.При интерес пиши на лични.

Krasimir_59

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
  • Кара КИА Соренто 2,5 crdi, 140 к.с., авт. скорости
Re: Въпрос относно автоматична скоростна кутия
« Отговор #10 -: Октомври 08, 2012, 09:18:24 pm »
Получи ли на лични? Ако не се е получило изпрати ми на лични телефон и ще ти се обадя.
Не искайте прекалено много - няма да можете да му платите цената!

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Въпрос относно автоматична скоростна кутия
« Отговор #11 -: Октомври 08, 2012, 11:08:52 pm »
Дано да не спамя - до колкото съм чувал ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се подменят ЦЕЛИЯ КОМПЛЕКТ ролки.
Ако се смени само едната - много бързо след това отново се гледа същия филм...
Дано да не съм прав , но имай едно на ум..
Успех !

Krasimir_59

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
  • Кара КИА Соренто 2,5 crdi, 140 к.с., авт. скорости
Re: Въпрос относно автоматична скоростна кутия
« Отговор #12 -: Октомври 08, 2012, 11:55:36 pm »
Благодаря за съветите колеги! Утре отивам в сервиза на КИА и се надявам да приключа със сагата по обслужването.Накрая ще опиша подробно материали и цени. Надявам се да бъда полезен на другите колеги, на които им предстои такова обслужване.
Не искайте прекалено много - няма да можете да му платите цената!

Krasimir_59

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
  • Кара КИА Соренто 2,5 crdi, 140 к.с., авт. скорости
Re: Въпрос относно автоматична скоростна кутия
« Отговор #13 -: Октомври 10, 2012, 10:25:47 pm »
Днес смених всички ролки срущу 220лв. в КИА сервиз Пловдив, но ми създадоха друг проблем - счупиха ми накрайника на изхода на водния радиатор към разширителния съд. Веднага излязоха от положение и казаха, че било чупено и лепено преди и сега едва го докоснали и се счупило. Лепиха го с епоксидна смола и колата остана в сервиза да стяга смолата. Сега имам притеснение, че накрайника който сложиха е дълъг и ще опре в отсрещния край на радиатора и водата няма да може да се връща спокойно в разширителя. Утре ще гледам дали връща нормално и ако не ми хареса не зная къде да си търся правото. Омръзна ми от некадърници. Понеже монтьора го домързя да развие кората под двигателя за да работи спокойно по смяната на ролките, решил че отгоре ще му е по - бързо и направи белята. В крайна сметка пак ги смени отдолу, но белята стана. Моля за съвет какво да направя ако излезе, че наистина ми прецакаха радиатора. Според мен трябва сервиза да поеме разходите от грешките на механиците си , но как да ги накарам да го направят! Моля за съвет и съдействие ако е възможно!!!
Не искайте прекалено много - няма да можете да му платите цената!

Krasimir_59

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
  • Кара КИА Соренто 2,5 crdi, 140 к.с., авт. скорости
Re: Въпрос относно автоматична скоростна кутия
« Отговор #14 -: Октомври 15, 2012, 05:50:59 pm »
В петък взех колата, до момента няма проблеми. Притеснява ме това, че епоксидната смола не държи на линейно разширение. Ако протече ще опитам с нещо от рода на попси пол.
Не искайте прекалено много - няма да можете да му платите цената!