Автор Тема: Въпрос относно автоматична скоростна кутия  (Прочетена 17055 пъти)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Въпрос относно автоматична скоростна кутия
« Отговор #15 -: Октомври 15, 2012, 05:56:02 pm »
лелей
Това до колкото разбирам е метал?
Що за майстори ще лепят метал с еплоксидна смола krivogled

Krasimir_59

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
  • Кара КИА Соренто 2,5 crdi, 140 к.с., авт. скорости
Re: Въпрос относно автоматична скоростна кутия
« Отговор #16 -: Октомври 15, 2012, 06:27:09 pm »
Радиатора е пластмасов, съответно накрайника също е пластмаса. Видях, че в счупения накрайник пъхнаха друг, метален, който залепиха с епоксидна смола и на него вързаха маркучлето, което влиза в разширителя. Казах им, че сега има толкова различни и качествени лепила, а те решиха да бъде точно с епоксидна смола. Спомням си, на времето когато нямаше избор, бащите ни използваха епоксидната смола, че нямаше друго. А майсторите, които лепят с епоксидна смола работят в оторизираният сервиз на КИА в Пловдив. Там се поддържат гаранционно и извън гаранционно всички модели на КИА. Те са и вносители и само да знаете колко им е устат собственика, че и жена му. Нали в тези сервизи всичко и всички са най - компетентни, ходят на обучения, получават сертификати и тем подобни. Има ли някой който да  е преборил  тъкъв сервиз! Та и във форума на Ситроен е пълно с оплаквания от техните оторизирани сервизи - И КАКВО ОТ ТОВА!!! Та и органа, който се нарича "Комисия за защита на потребителя" е само комисия и нищо повече. Собственика на магазина и на сервиза съответно ми казва " Слънцето го е напичало, а пластмасата старее на слънце". Какво слънце под капака на двигателя - не знам. Щото трябваше да се бръкне и новия радиатор с труда да е за сметка на сервиза. Абе такива работи и що ли си чешем езиците!!! Колата влезе за смяна на ролки на пистов ремък, а излезе с прецакан радиатор и сега трябва да хвърлям на боб - ще протече ли, или няма да протече? Или като на " Обича ме - не ме обича". Хайде със здраве, че стана много дълго. На който му доскуча да чука на дърво и да вика " Да не дава Господ"!
Не искайте прекалено много - няма да можете да му платите цената!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Въпрос относно автоматична скоростна кутия
« Отговор #17 -: Октомври 15, 2012, 07:17:45 pm »
Разбирам те идеално!
Пусни си едно оплакване до офиса в София с подробно писание на проблема!
За мне също не е нормално да се лепи нещо от 2 различни компонента със смола.Все пак живеем в България.Побългарили са го,само и само да минат метър 8-)
Аз не бих си взел колата от сервиза,ако имаше такъв проблем!

hrist

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Въпрос относно автоматична скоростна кутия
« Отговор #18 -: Октомври 15, 2012, 09:26:24 pm »
 devil И при мен се случи същото с аудито,и накрая си купих нов радиатор devil

dj_kosta

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: Въпрос относно автоматична скоростна кутия
« Отговор #19 -: Октомври 26, 2015, 08:45:12 pm »
Здравейте,
искам да попитам как се държи вашата автоматична скор. кутия, понеже аз забелязах на моята Киа Соренто 2.5 автоматик, че при 2000-3000 оборота при 4-5 предавка, има едно бучене в купето на автомобила, това говорим при скорост 90-100 км/ч. Вдигам скорост над нея, и вибрациите и бученето изчезва. Казаха ми баланс на гуми, направих но пак същото. Някакъв съвет в/у какво да обърна внимание?

Поздрави!

plamen spasov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 46
Re: Въпрос относно автоматична скоростна кутия
« Отговор #20 -: Октомври 26, 2015, 09:57:42 pm »
Здравейте колеги. Днес смених маслото на двигателя и всички филтри и с отстъпката ми излезна към 290. От което маслото е 190 лв и събира 7.5л.,  а на скоростната кутия като сменят като я взех ми събра кум 6л и ако сервиза е читав има много добро масло на тънка цена а е доста по добро от доста скъпи марки масла, но зависи дали искат да ви набутат в сервиза.