Автор Тема: Автопилот (Круз Контрол)  (Прочетена 20197 пъти)

SilverArrow

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
  • Kia Ceed 1.6 CRDI HPE 128hp 2013
Автопилот (Круз Контрол)
« -: Октомври 08, 2012, 12:05:30 pm »
Здравейте колеги тъй като на мойта и на жената служебните коли са ни оборудвани с круз контрол и започна да ми допада тази екстра на дълъг път се питам не може ли да бъде допълнително инсталирана и на нашата Киа. Гледам на таблото като свети лампичката на фаровете  до нея в тъмно седи и иконката за круз контрол, но тъй като я нямам като  екстра дали от Киа са си оставили вратичка за допълнително поставяне или не. Ако някой има има опит нека сподели, ако не ще се обадя директно да ги питам. Ceed-а е 2008 LX

roa

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 83
  • KIA RIO LS
Re: Автопилот (Круз Контрол)
« Отговор #1 -: Октомври 08, 2012, 04:23:54 pm »
По-напред в темата бях дал линковете за поръчки и гледам, че никой не ме наказа за реклама. Виж на този линк и се свържи с българската фирма...Не вярвам да нямат сервиз в София.

Допълнение: Имат офис в София. Даже гледам, че вече е намален на 292 лева, а беше 309, когато аз търсих...
Адресът е:
Рея МП ЕООД
кв. Враждебна ул. "8-ма" № 17
1839 София
Тел. (02) 9420-555
Факс: (02) 9420-566
Електронна поща: info@rheamp.bg


това е от друг форум, колегата си е монтирал сам въпросното устройство, става на всички автомобили, на които газта е с жило!
успех
« Последна редакция: Октомври 09, 2012, 02:44:54 pm от roa »

nix

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • Honda CRV, Honda Jazz, ex:Cee'd SW 1.6 CRDi LX 90
Re: Автопилот (Круз Контрол)
« Отговор #2 -: Ноември 09, 2012, 03:57:21 pm »
И аз това си мисля но досега не съм открил информация.
На старата ми  кола (голф 3 тди) круиз контрола беше опция а не екстра - т.е. в компа си беше заложена такава функционалност само липсваше управлението. Под таблото висяха кабелите за него, само си купих едни ключ за ел. стъкла от морга за 10 лв и автопилота беше готов (оригинално беше лостче за волана с цена 200 лв). Трябваха само 2 бутона SET и RESUME, и 1 ключ за включване и изключване.
Надявам се и на Сийда да е така. Като го поръчвах серийно беше само за автоматик. За всички останали се доплащаше и се чакаше.

pantulov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
Re: Автопилот (Круз Контрол)
« Отговор #3 -: Декември 07, 2015, 08:10:29 pm »
Малко да възродя темата....
Иска ми се да поставя темпомат - круиз контрол на Сийд 2008-ма, гледам и аз че има такава лампичка, възможно ли е това или трябва да сменям дросел клапа или волан от такава, която има?
Благодаря на всички отзовали се!

switcher97

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Автопилот (Круз Контрол)
« Отговор #4 -: Декември 08, 2015, 09:07:41 pm »
Здравейте,и аз скоро се сдобих със сеед 2008г. с всички екстри без темпомат :( Ще следя темата ,някой който го е правил да сподели.Ще е много полезно.  ;D ;D

ivajloyes

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
Re: Автопилот (Круз Контрол)
« Отговор #5 -: Декември 10, 2015, 05:50:19 pm »
Теоретично, това трябва да е заложено в софтуера и се налага само да бъде отключено с кабел, и софтуер. Разбира се трябват и допълнителните бутони на волана.

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Автопилот (Круз Контрол)
« Отговор #6 -: Декември 10, 2015, 06:51:24 pm »
Теоретично, това трябва да е заложено в софтуера и се налага само да бъде отключено с кабел, и софтуер. Разбира се трябват и допълнителните бутони на волана.
Теоретично да, но на практика е коренно различно и нещата не са само кабел и бутони, както е при другите марки.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

pantulov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
Re: Автопилот (Круз Контрол)
« Отговор #7 -: Декември 10, 2015, 08:13:35 pm »
Теоретично, това трябва да е заложено в софтуера и се налага само да бъде отключено с кабел, и софтуер. Разбира се трябват и допълнителните бутони на волана.
Теоретично да, но на практика е коренно различно и нещата не са само кабел и бутони, както е при другите марки.
Здравей, аз при Голф 4 съм го правил с кабел и бутони, но пак при условие, че дросел-клапата е електронна. Тук не ми се струва, че кола модел 2006 ще има въжена клапа. Следователно мисля, че е възможно, ако се смени волана с такъв с бутони, то това да се получи и да заработи автопилот.
И все пак...

zeroheat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Re: Автопилот (Круз Контрол)
« Отговор #8 -: Август 26, 2018, 11:02:19 am »
Здравейте
3 години по късно
искам да попитам дали някой е успял да монтира темпомат на Ceed 1 дизел, примерно модела с 90 коня?
Също така искам да попитам нещо странично, ако има собственици с този мотор, на магистрала на колко оборота са при скорост 120км/ч и 140км/ч на последната 5та предавка? Може и на лично.
Благодаря предварително

pkaramitev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Автопилот (Круз Контрол)
« Отговор #9 -: Септември 03, 2018, 01:17:20 am »
Има един пич в Пазарджик, който монтира темпомати на всякакви автомобили.Тия дни и аз ще му звъня с този въпрос, да видим какво ще отговори.Гледах и едни руски клипчета в тубата за един пич който си монтира темпомата на фейсов Сийд.Прокарва разни кабели от лентовият кабел до компа на колата, и работата стана.Така че е възможно, просто трябва да се проучат нещата.

Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk


zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: Автопилот (Круз Контрол)
« Отговор #10 -: Септември 03, 2018, 01:38:35 pm »
Моят е 2009 Спортич обаче си има една джаджа дет "дърпа" газта .
И дросела не е електрпнен, с върва е!




Да добавя малко снимки от днес.
« Последна редакция: Септември 04, 2018, 11:07:07 am от zmiori »
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.

imm01@abv.bg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Автопилот (Круз Контрол)
« Отговор #11 -: Септември 17, 2018, 04:48:12 pm »
Круиз контрола е мн приятна опция. Ако някой успее да го монтира при електронно подаване на газ да пише

zeroheat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Re: Автопилот (Круз Контрол)
« Отговор #12 -: Септември 19, 2018, 05:44:06 pm »
Наистина ли тези автомобили са със жило и не са с електронна газ? Мислех, че всички дизели след 1995та година са със електронна газ. Имам няколко познати с Голф 3ки ТДИ Рено клио 2 и тн. които са с електронна газ. Ceed все пак е сравнително нов модел. Бях сигурен, че щом е  2007ма ще е с електронна газ(дросел) и просто трябва да се купи лостче и да се разреши някоя настройка.Но уви с жило нещата стават много трудни и не удобни.
Добре а от кои години Ceed-овете стават с електронен дросел и почват да си имат фабричен темпомат?

Empacher

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • Kia Ceed 1.6 lpg combi '10
Re: Автопилот (Круз Контрол)
« Отговор #13 -: Октомври 12, 2018, 09:37:52 pm »
Здравейте,
Някой успял ли е да монтира круиз контрол на Сийд първа генерация? Да препоръчате сервиз  /  механик в София, който се занимава с подобни галимации и горе долу колко струва самата операция?
Ex: Kia Ceed 1.6 lpg combi ‘08
Ex: Audi A4 Avant 1.8T lpg ‘00
Ex: Nissan Primera P11-144 lpg sedan ‘99
Ex: VW Bora 2.5 petrol Avant ‘01
Ex: Nissan Primera P11 2.0 lpg hatchback ‘97
Ex: Mercury Sable petrol ‘97
Ex: Ford Contour petrol ‘99

zeroheat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Re: Автопилот (Круз Контрол)
« Отговор #14 -: Ноември 03, 2018, 08:31:28 pm »
Наистина е прекрасна екстра, но .... на кола без електронна газ и на която я няма тая екстра фабрично ..... няма ли да  донесе повече ядове отколкото положителни емоции. Но и на мен ми е любопитно да разбера правят ли се подобни неща.