Автор Тема: Sportage 3 - централна конзола (климатик)  (Прочетена 7833 пъти)

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Sportage 3 - централна конзола (климатик)
« -: Октомври 12, 2012, 10:23:22 am »
Разглеждах разни снимки на централната конзола на спортиджа в нета и се оказва, че има доста разновидности. Ето на какво попаднах:

№1


№2


№3


Няма да се учудя и други варианти да има, но ми е интересно кое какво е точно и кога се монтира?

Номер 1, предполагам е "климатик" и се монтира само на обикновенна пластмаса.

Номер 2 и 3 предполагам са "автоматичен двузонов климатик" и гледам, че копчетата са монтирани на по-лачена пластмаса :)
Освен това има разлика в копчетата на №2 и №3. В единия случай има отделни копчета за духане нагоре, надолу и по средата, в другия случай има едно копче MODE с което се сменя на къде да духа.

Я понапишете (ако имате желание де) с какво оборудване сте и как ви изглежда панела, че ми стана интересно.
« Последна редакция: Октомври 13, 2012, 04:30:05 pm от rmk »

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Sportage 3 - централна конзола (климатик)
« Отговор #1 -: Октомври 12, 2012, 11:29:35 am »
Номер 2 с червеният бутон е при първите серии на Спортиджа. При него бутона за аварийките е червен и без лампа. Не свети бутона, когато е натиснат.1 и 3 се водят версия MY12- т.е. по новите, които и сега се слагат. MY12 започна да се произвежда, ако не се лъжа от април 2011. При по-старата версия и някои от пластмасите са по-сиви. При MY-12 са се постарали цвета им да се слее с интериора. При MY-12 далеч не са промените само по интериора, а в самата кола, относно обезшумяването. Това ми бе показвано в КИА, когато чаках още моя и се надявах да е от серия  MY-12, което така и стана.

christian

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Kia Sportage 2,0 CRDi AWD 6AT
Re: Sportage 3 - централна конзола (климатик)
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2012, 11:35:47 am »
Аз не се разпознавам в нито един от предложените варианти! А в нета не мога да намеря нищо подходящо.
С извинение към колегата от форума, че ползвам негова снимка.
При мен е така
« Последна редакция: Октомври 12, 2012, 11:47:05 am от christian »
2,0D 16V CRDi AWD 6AT

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: Sportage 3 - централна конзола (климатик)
« Отговор #3 -: Октомври 12, 2012, 11:38:51 am »
климатиците N1 & N3 са за европейския пазар, N2 е за само за азия и USA според мен. Колата ми е правена 2010 и е N3 като копчета. Вече аварийките наистина са различни от един момент насам - аз съм със червено копче, а новите вече не са.

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Sportage 3 - централна конзола (климатик)
« Отговор #4 -: Октомври 12, 2012, 11:54:25 am »
Аз не се разпознавам в нито един от предложените варианти!
Е как? Аз не виждам разлики с №3. И аз съм с него. Само дето си ми е червен бутона като на по-нова.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Sportage 3 - централна конзола (климатик)
« Отговор #5 -: Октомври 12, 2012, 12:03:50 pm »
За бутона за аварийките е ясно (при първите е бил червен, по-късно става с цвета на таблото).
За копчетата за управление на климатика ми беше интересно, но явно за европа е панела с отделните много на брой копчета.

christian

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Kia Sportage 2,0 CRDi AWD 6AT
Re: Sportage 3 - централна конзола (климатик)
« Отговор #6 -: Октомври 12, 2012, 12:06:35 pm »
Да бутона ми е червен /малка ама е разлика/.
2,0D 16V CRDi AWD 6AT

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Sportage 3 - централна конзола (климатик)
« Отговор #7 -: Октомври 12, 2012, 12:46:39 pm »
Аз не се разпознавам в нито един от предложените варианти!
Е как? Аз не виждам разлики с №3. И аз съм с него. Само дето си ми е червен бутона като на по-нова.
Странно, имаш впредвид, че е червено само триъгълниците ли? Поне дилъра ти, от които си поръча колата лично ми показа официалния документ за MY12. Та там бяха описани новите подобрения спрямо първата генерация. Освен бутона имаше допълнително обезшумяване на купето. Датчик за нивото за течност на чистачките, подобрена бибитка, допълнителни гумени подложки за чашките и тн. Не помня всичко. Даже си спомням, че му го поисках този файл, но той отказа да го предостави. Имаше доста неща подобрения.
« Последна редакция: Октомври 12, 2012, 02:03:43 pm от Shadow »

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: Sportage 3 - централна конзола (климатик)
« Отговор #8 -: Октомври 12, 2012, 01:55:37 pm »
Ето нагледно номер 3 от 2010 година кола. Копчето за аварийките е червено, но не свети както на по-новите модели.

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Sportage 3 - централна конзола (климатик)
« Отговор #9 -: Октомври 12, 2012, 02:03:11 pm »
Хах. Преди малко карах и не ми е червен, а черен бутона! Колата излезе от завода април месец.

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Sportage 3 - централна конзола (климатик)
« Отговор #10 -: Октомври 12, 2012, 02:05:19 pm »
Странно, имаш впредвид, че е червено само триъгълниците ли? Поне дилъра ти, от които си поръча колата лично ми показа официалния документ за MY12. Та там бяха описани новите подобрения спрямо първата генерация. Освен бутона имаше допълнително обезшумяване на купето. Датчик за нивото за течност на чистачките, подобрена бибитка, допълнителни гумени подложки за чашките и тн. Не помня всичко. Даже си спомням, че му го поисках този файл, но той отказа да го предостави. Имаше доста неща подобрения.
Да, всички тези неща ги има при мен! Не знам защо бях решил, че ми е червен бутона. Може би защото доста приятно свети червения знак вътре като е запалена колата. :)
« Последна редакция: Октомври 12, 2012, 02:06:58 pm от direct »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Sportage 3 - централна конзола (климатик)
« Отговор #11 -: Октомври 12, 2012, 02:15:09 pm »
Някой с LX обурудване, може ли да каже, на лачената основа ли са копчетата или на по-обикновенна. Шадоу ?

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Sportage 3 - централна конзола (климатик)
« Отговор #12 -: Октомври 12, 2012, 02:21:20 pm »
Точно номер 1 съм. Одрал ми е кожата. Мисля, че номер 2 е за страните, в които можеш да си поръчаш HVAC - демек с охлаждане на дупето през седалката  music
« Последна редакция: Октомври 12, 2012, 02:26:38 pm от Shadow »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Sportage 3 - централна конзола (климатик)
« Отговор #13 -: Октомври 12, 2012, 02:39:05 pm »
Имам чувството, че на втората снимка, надписите "AUX iPod USB" светят.
Така ли е при вас ?

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Sportage 3 - централна конзола (климатик)
« Отговор #14 -: Октомври 12, 2012, 02:41:04 pm »
Спестили са.. Няма светлина..