Автор Тема: Коментари за екстри към нов proceed  (Прочетена 14166 пъти)

lyubohar

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Коментари за екстри към нов proceed
« -: Септември 05, 2008, 04:41:35 pm »
Привет. Смятам да взимам нова кола около Коледа (дано да има и някаква промоцийка по това време) и засега proceed води класацията. Смятам да взема 2.0 CRDi EX, като към него мисля да добавя следното:

- Темпомат
- Sports Pack
- Changer за 6 диска / 6 високоговорителя
- Тъмни стъкла в задната част на автомобил
- Тапицерия комбинация текстил и естествена кожа - сив/черен

То не, че остана много, но все пак молбата ми е да дадете някое и друго мнение по избраните екстри - дали си засужават и евентуално ако пропускам нещо полезно. Парктроник вероятно ще сложа допълнително. 10х.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Коментари за екстри към нов proceed
« Отговор #1 -: Септември 05, 2008, 04:50:01 pm »
ПАРКТРОНИКА задължително фабричен !

останалото което можеш да мушнеш: прибиране на старничните огледала(179лв по спомен);люк(готина екстра-липсва ми на мен);неслагай навигация!

забрави за сензора за налягането!
гледам че фабрично ще предлагат ксенон(възползвай се)
засега толкова

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Коментари за екстри към нов proceed
« Отговор #2 -: Септември 05, 2008, 04:50:39 pm »
Поздравления за избора.

Веднага мога да изкажа мнение. Според мен следните екстри са излишни:

-Sportspack ще ти донесе само 17ки джанти и хромирани педали. За цената на пакета има дооста по-добри джанти на пазара.

-changer + 6 говорителя. Нормалното аудио е пак с 6 говорителя, а наличието на USB обезмисля changera

Другите ти добавки са супер. Може само прибиране на огледалата да прибавиш :)

lyubohar

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Коментари за екстри към нов proceed
« Отговор #3 -: Септември 05, 2008, 04:55:15 pm »
@lilostich

Защо фабричен парктроник, мисля точно тук четох теми от по няколко страници с доволни клиенти от външен парктроник...Обоснови се, плз, интересува ме.

За прибирането на огледалата - шит, мислех, че това е стандартно. Но 200 кинта не са болка за умиране.

Виж за ксенона сигурно ще са повечко - имаш ли идея колко ще струва фабрично? Предполагам винаги може да се отиде в Киа и да се сложи допълнително ...

@embezzler:

Очаквах коментара за спортния пакет, но аз държа на него :) Джантите ми харесват, а и ще дам почти същите пари за нови джанти и гуми (понеже ще ми трябват 17-ки). Отделно: черните фарове са много по-секси от стандартните и променят тотално изгледа на колата. Така че това остава 100%, но мерси за съвета :)

За колоните - не са ли 4 стандартно? А и някъде пишеше, че било по-качествено скъпото аудио...

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Коментари за екстри към нов proceed
« Отговор #4 -: Септември 05, 2008, 05:01:09 pm »
Черните фарове си вървят стандартно с EX оборудването, а аз съм с базовото аудио и при мене са 6 говорителчета т.е. 2 пищялки и 4 нормални. По думи на дилърите скъпото аудио има само changer отгоре.

lyubohar

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Коментари за екстри към нов proceed
« Отговор #5 -: Септември 05, 2008, 05:02:50 pm »
Две добри новини за толкова кратко време - чудесно :)

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Коментари за екстри към нов proceed
« Отговор #6 -: Септември 05, 2008, 05:05:02 pm »
За колоните стандартно са 4 , не се броят пищялките. Варианта с 6 има 2 колони отзад в двата края на кората.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Коментари за екстри към нов proceed
« Отговор #7 -: Септември 05, 2008, 05:17:56 pm »
@lilostich

Защо фабричен парктроник, мисля точно тук четох теми от по няколко страници с доволни клиенти от външен парктроник...Обоснови се, плз, интересува ме.

За прибирането на огледалата - шит, мислех, че това е стандартно. Но 200 кинта не са болка за умиране.

Виж за ксенона сигурно ще са повечко - имаш ли идея колко ще струва фабрично? Предполагам винаги може да се отиде в Киа и да се сложи допълнително ...

@embezzler:

Очаквах коментара за спортния пакет, но аз държа на него :) Джантите ми харесват, а и ще дам почти същите пари за нови джанти и гуми (понеже ще ми трябват 17-ки). Отделно: черните фарове са много по-секси от стандартните и променят тотално изгледа на колата. Така че това остава 100%, но мерси за съвета :)

За колоните - не са ли 4 стандартно? А и някъде пишеше, че било по-качествено скъпото аудио...
ами чета на сайта че е фабрично вграден(няма да го плащаш,само го искаш)иначе за парктроника,повярвай ми фабричния си е в пъти по-добре.Пак прочети темите за допълнително сложения.Има кахъри деа.Сваля се таблото,па се връзват кабели сензори....Поръчай си фабричен

Не те знам откъде си,но за Софийските и по-централните градове прибирането на огледалата,вече си е голямо облекчение music.На мен не ми се чакаше,а и нямаше закога да чакам с тая отстъпка от 15% 8-) за да поръчвам допълнително екстри

lyubohar

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Коментари за екстри към нов proceed
« Отговор #8 -: Септември 05, 2008, 05:21:53 pm »
От София съм и за огледалата се съгласих отдавна :)

Това за ксенона ми е трудно да го повярвам все още, защото по другите фирми го използват, за да дерат кожи. Ако е така ще е просто супер...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Коментари за екстри към нов proceed
« Отговор #9 -: Септември 05, 2008, 05:25:04 pm »
последно се пазарих с дилърите на цена 990.00лв което естественно хич не ми хареса.

Оригинален бил за КИА.Дръжки с марката Luxima дето струва(виж обявата на росен в магазините),естествеено поставих в оторизиран сервиз на КИА за сумата от 3ХХ+130 за нафта и разходка из България music и съм си доволен.Са при теб е добре да се запознаеш верно ли ще го предлагат фабрично :-*

lyubohar

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Коментари за екстри към нов proceed
« Отговор #10 -: Септември 05, 2008, 05:33:51 pm »
Определено ще ги питам.

Гледам си доста наясно с модела (и готов да помагаш - за което много благодаря), та ще се възползвам да плъзна още няколко въпроса...

Никъде не се споменава за следните екстри. Предполагам ги няма, но все пак да попитам:
- Airbag колене
- hill holder (това нещо е уникален кеф - тествах го по улиците на Сан Франциско...който е бил там знае за какво става дума  :-\ )
- климатроникът е двузонов препдолагам (не пише изрично)
- има ли лумбална подкрепа шофьорската седалка?
 
10х

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: Коментари за екстри към нов proceed
« Отговор #11 -: Септември 05, 2008, 06:50:13 pm »
Са при теб е добре да се запознаеш верно ли ще го предлагат фабрично :-*

Сийд НЯМА ксенони фабрично !!!

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: Коментари за екстри към нов proceed
« Отговор #12 -: Септември 05, 2008, 06:53:11 pm »
Определено ще ги питам.

Гледам си доста наясно с модела (и готов да помагаш - за което много благодаря), та ще се възползвам да плъзна още няколко въпроса...

Никъде не се споменава за следните екстри. Предполагам ги няма, но все пак да попитам:
- Airbag колене
- hill holder (това нещо е уникален кеф - тествах го по улиците на Сан Франциско...който е бил там знае за какво става дума  :-\ )
- климатроникът е двузонов препдолагам (не пише изрично)
- има ли лумбална подкрепа шофьорската седалка?
 
10х

Въздушни възглавници колене - НЕ
- hill holder ( да ти помага да изкачваш наклонен път( да не ти се връща колата на зад) - НЕ
климатроник - еднозонов.
- има ли лумбална подкрепа шофьорската седалка? - нямам идея, май не


Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Коментари за екстри към нов proceed
« Отговор #13 -: Септември 05, 2008, 08:03:01 pm »
Цитат
- има ли лумбална подкрепа шофьорската седалка?

има има :)

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Коментари за екстри към нов proceed
« Отговор #14 -: Септември 06, 2008, 11:46:08 am »
Лумбалната опора се управлява с лостчето, което се намира от вътрешната страна на седалката и има що годе осезаем ефект. Мене ме наболява кръста при дълги пътешествия, но с опората е по-добре.