Автор Тема: Kia Sportage 2011 - дневни светлини  (Прочетена 15459 пъти)

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Kia Sportage 2011 - дневни светлини
« Отговор #15 -: Октомври 24, 2012, 03:41:27 pm »
Значи при теб постоянно работят дневните  :o А christian каза, че му се изключват.  :o

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Kia Sportage 2011 - дневни светлини
« Отговор #16 -: Октомври 24, 2012, 03:52:58 pm »
CoolMaN® - бъркаш дневни и къси (казва, че му се пускат късите, не че му се изключват дневните). Дневните както казват в клипа са закачени с контакта и нямат изключване. Всичко е както казва lini, но без еднаквия интензитет. Идете и тествайте, аз съм го правил (трябва ви човек да пуска и спира късите). Пуснат ли се късите, веднага намаляват дневните. За разлика от клипа няма значение дали е АУТО или не, важно е само да тръгнат късите. Няма никаква логика да е ден и само щото си на АУТО да ти се намалят дневните... Иначе таблото наистина променя интензитета според осветеността и там са доста степени. За сянката и ниското слънце и аз казах по-горе.

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Kia Sportage 2011 - дневни светлини
« Отговор #17 -: Октомври 24, 2012, 03:59:56 pm »
И според мен са две степени. Без късите светят доста по-силно. При включени къси веднага намаляват. На дневен режим са толкова мощни, че веднъж карах 2-3 км. през нощта преди да се усетя, че не съм включил фарове.  :)
Чакай, чакай малко. Как на дневен? Ти на кой режим му викаш ДНЕВЕН? /на коя позиция/ Нали пишеш, че караш само на АУТО, а сега дневен. Това е много важно!
Дневен режим имах предвид позиция 0 или АУТО през деня (светят само дневните (ЛЕД светлините) с максимален интензитет). В конкретния случай бях щракнал на 0 поради някаква причина и нали по принцип държа на АУТО не се сетих да си пусна фаровете. Усетих се по-късно май заради голямата яркост на таблото. :) Иначе си осветяваха доста прилично отпред.

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Kia Sportage 2011 - дневни светлини
« Отговор #18 -: Октомври 24, 2012, 04:01:07 pm »
CoolMaN® - бъркаш дневни и къси (казва, че му се пускат късите, не че му се изключват дневните).

Ами не бъркам ама айде...

на позиция 1 - къси светлини /без дневни/

Съвсем се объркахте, един казва че намаляват дневните друг не... аз спирам да пиша тук, докато не видя филмче от вас.

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Kia Sportage 2011 - дневни светлини
« Отговор #19 -: Октомври 24, 2012, 04:09:26 pm »
Както му каза някой по-долу - просто светят слабо и не се виждат добре (отблизо). Като ти свети ксенона в лицето трудно виждаш лед-четата... Но със сигурност не се изключват. Иначе ни заминава гъзарската муцуна на колата през нощта. ;) Ще ви направя клип с 4-те степени.
« Последна редакция: Октомври 24, 2012, 04:11:33 pm от direct »

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Kia Sportage 2011 - дневни светлини
« Отговор #20 -: Октомври 24, 2012, 04:20:45 pm »
Сега да не кажете, че в 18ч е тъмно?!
Колкото и да е светло слънцето е почти на хоризонта и сензорът е нормално да остава на сянка от капака. Като карам след 17 ч. постоянно ми се включват и изключват късите. Лятото като е високо слънцето цял ден няма такива проблеми. Слънцето се спуска по-бързо при залез (при по-голям ъгъл) и не прави впечатление толкова. Може да пробваш да позабършеш сензора, може да се е поизцапал и затова да ти прави малко повече проблеми.

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Kia Sportage 2011 - дневни светлини
« Отговор #21 -: Октомври 24, 2012, 04:30:04 pm »
 ;D

Ето как работят светлините при различните позиции на ключа. Информацията е събрана, чрез помощта на потребителите във форума.




ПозицииПрез деняПрез нощта
1. Изключено (OFF)DRL max. Без къси. Без задни.DRL max. Без къси. Без задни.
2. ГабаритиDRL low. Без къси. Задни светлини.DRL low. Без къси. Задни светлини.
3. Къси светлиниDRL low. Къси светлини. Задни светлини.DRL low. Къси светлини. Задни светлини.
4. AUTO - автоматичноDRL max. Без къси. Без задни.DRL low. Къси светлини. Задни светлини.
« Последна редакция: Октомври 24, 2012, 08:02:38 pm от CoolMaN® »

cmapmep

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 212
Re: Kia Sportage 2011 - дневни светлини
« Отговор #22 -: Октомври 24, 2012, 06:09:12 pm »
При мен всичко е както в таблицата без 4-та позиция през деня - там DRL e на max.
Ключът за фаровете за мъгла има още една нефиксирана позиция нагоре за габарита за мъгла.

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Kia Sportage 2011 - дневни светлини
« Отговор #23 -: Октомври 24, 2012, 07:08:01 pm »
При мен всичко е както в таблицата без 4-та позиция през деня - там DRL e на max.
Ключът за фаровете за мъгла има още една нефиксирана позиция нагоре за габарита за мъгла.
+1

След малко ще ви пусна и видео, но го правих в гаража и не може да се види дали АУТО през деня наистина е различно. И аз съм доста сигурен, че е на макс през деня.

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Kia Sportage 2011 - дневни светлини
« Отговор #24 -: Октомври 24, 2012, 07:54:29 pm »
Доста ясно се вижда как дневните светят мощно на 0, при включване на габарити намаляват значително и при включване на къси не се променят. Тук АУТО-то не се вижда, защото няма разлика с късите (3-та позиция) - снимах в гаража.

Kia Sportage III - Headlights

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Kia Sportage 2011 - дневни светлини
« Отговор #25 -: Октомври 24, 2012, 08:03:46 pm »
Добре, променям табличката по-горе. Остава все пак да се провери и през деня на AUTO (поне от двама) за да сме 100%.
Сега christian може да провери при него как е  ok
« Последна редакция: Октомври 24, 2012, 08:07:47 pm от CoolMaN® »

duini

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Kia Sportage 2011 - дневни светлини
« Отговор #26 -: Октомври 25, 2012, 11:47:53 am »
При мен на рио-то е като в табличката

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Kia Sportage 2011 - дневни светлини
« Отговор #27 -: Октомври 25, 2012, 01:24:40 pm »
Днес тествах на светло и е официално - на АУТО си светят на макс дневните, както казахме и както е логично. Супер лесно може да го проверите - другия път като спрете на светофар зад някой по-лъскав може да смените режимите набързо. Супер ясно се вижда какво се случва на всеки режим.

Тествах и проблема на christian и мога да го успокоя, че и при мен е така.  ;D При светло, но без пряка слънчева светлина си ми светиха късите тази сутрин в 9. Изключа ли обаче АУТО-то и го пусна пак вече не светят. За мен логиката е следната - като излизаш от гаража е тъмно, късите светят и колата мисли, че излизаш на нощно каране. Нормално е да ги изгаси само при силно слънце, за да е сигурно че не ги гаси прекалено рано. Иначе като ги пускаш от 0, вижда че си е достатъчно светло и не ги пуска. ;)

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Kia Sportage 2011 - дневни светлини
« Отговор #28 -: Октомври 25, 2012, 01:32:15 pm »
Сега остава да разберем при RIO ако DRL не е LED дали има разлика в интензитета.

christian

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Kia Sportage 2,0 CRDi AWD 6AT
Re: Kia Sportage 2011 - дневни светлини
« Отговор #29 -: Октомври 25, 2012, 02:07:58 pm »
Днес тествах на светло и е официално - на АУТО си светят на макс дневните, както казахме и както е логично. Супер лесно може да го проверите - другия път като спрете на светофар зад някой по-лъскав може да смените режимите набързо. Супер ясно се вижда какво се случва на всеки режим.

Тествах и проблема на christian и мога да го успокоя, че и при мен е така.  ;D При светло, но без пряка слънчева светлина си ми светиха късите тази сутрин в 9. Изключа ли обаче АУТО-то и го пусна пак вече не светят. За мен логиката е следната - като излизаш от гаража е тъмно, късите светят и колата мисли, че излизаш на нощно каране. Нормално е да ги изгаси само при силно слънце, за да е сигурно че не ги гаси прекалено рано. Иначе като ги пускаш от 0, вижда че си е достатъчно светло и не ги пуска. ;)
Точно същата е ситуацията и при мен. Колата е в гараж и излиза от тъмно. Друг е въпроса, че даже и да няма слънце или е ниско сутрин, късите би трябвало да се изключат при режим АУТО. Според мен датчика не работи точно. Ако караш на дневни /АУТО режим/ и влезнеш в тунел ще светнат къси, ама дали ще се изгасят късите не е много сигурно.
2,0D 16V CRDi AWD 6AT