Модели автомобили > Sportage

Всичко за KIA Sportage III

<< < (3/5) > >>

rmk:
Запалителни свещи за първоначално вграждане за 1.6 GDI

NGK IR (както се вижда от дебелината на централния електрод - иридиеви)
SILZKR6B
10E


http://media.snimka.bg/s1/4687/035617323-big.jpg

Свещите от снимката са на 42000 км

smirn0ff:
интересно, по принцип иридиевите ги дават за смяна след 150К км ... само по-старите са на 45К

vladodikov:
Привет колеги,
Ползвам темата за да не отварям друга. Така или иначе става въпрос за Спортиджа. Ясно ми казаха от сервиза,че няма да се занимават повече с моя проблем и че това предлага колата. Трака кормилната конзола, оправия няма, нова кола, а чука и дрънчи като кола на 200к. Това явно е недостатък на джипа, но за мен е недопустимо да има такива отклонения. Проблема го има и при други джипки, но хората явно не обръщат внимание и го приемат за нормално crazy. Явно е наличие на луфт над допустимия между шлиците и кормилния прът. И демонстрационния трака, горе, та даже и долу в рейката, ама на кой му пука, нали е служебна...Та да Ви кажа - нова кола, тракане, чукане, дрънчене и наличие на луфтове са несъвместими и недопустими. Каквото и да говорят, че било нормално, че това предлага модела са пълни глупости, простотии и лаищина, което явно е запазена марка на КИА. Оправия явно ще има по съдебен ред, но на хората, които ще си правят подарък с КИА да внимават какво и къде тестват, че после въпросния подарък ще им излезе по-скъп и от Инфинити...да не броим нервите...Оставам с впечатление, че КИА произвеждат коли за хора, които не са взискателни, не разбират, лесно биват манипулирани и прекарани с цел печалба. Красотата и формите компенсират посредственото и в определени детайли ниско качество на изработка - табло, стопове, кормилна кутия, скърцаща лайсната на таблото, свръх разход на гориво... В общи линии качеството на колите в определени детайли е доста съмнително, не знаеш какво и кога да очакваш. Да не казвам, че едва ли не са красиви боклуци, след като ми заявиха от сервиза,че така си трака и от КИА няма да им обърнат внимание относно моят проблем. А да попитам за какво е тази измамна гаранция, работа никаква не върши, само е маркетингов трик без реално покритие. Кой нормален човек ще си купи тракаща и дрънчаща кола. Само в България и като си потърси правата ще му се присмеят и ще му кажат да хваща пътя. Пиша за последно като ще дам следните съвети за тези, които искат да си купят КИА:
- избираш модел
- правиш тест драйв без да слушаш какво ти говори дилъра/той и без това не знае какво тествате/
- караш минимум 2 часа и то по павета, лоши пътища, релси, дупки без пуснато радио
- слушате внимателно, дори тестовите коли потракват
- ако чуете нещо съмнително и се усъмните в наличие на луфтове, чукане или тракане - слизате и бягате  с 300...защото после ще Ви кажат като на мен - това предлага колата, да се гледали преди да купувате!
Айде със здраве....


petyu:
Няма ли опция за подмяна на въпросния спортидж със соренто например.

господин:
колега от месец имам спортич 2 2007г и ти казвам че е много добро като джипче с много добро качество на изпълнение измислени са какъвто и ремонт да му правя заслужава си няма идеални не се впрягаи тва тропа онова вибрира караи   ;D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия