Автор Тема: Проблем с включване/изключване на ABS + DBC Down -hill brake conttrol  (Прочетена 9702 пъти)

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1323
  • KIA Sportage III - D4HA
Какво предполагаш, че ще се говори?

christian

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Kia Sportage 2,0 CRDi AWD 6AT
Биалетките се сменяват по сервизна кампания и старите няма как да се върнат на клиента, понеже после няма как да се докаже пред корейците, че са сменени и след това се бракуват. А относно така наречената пътна проба се прави да се види в движение как работят всички системи и по-конкретно в твоя случай системата на ABS/ESP.
Поздрави
Пътна проба 8 /осем/ километра! Айде стига. Откъде накъде колата ще излиза от сервиза без уведомление / разрешение на собственика?!
2,0D 16V CRDi AWD 6AT

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Те всички документи са при тях, не е сигурно кой е собственика вече. :)

Иначе аз оценявам поста на jovan83, защото е важно да пишат тук и по-вътрешни хора, а не само да си говорим с предположения.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
За да не отварям нова тема ще пиша в тази! Преди няколко дена и на мен ми направи проблем със светване на лампата за ЕСП и DBC. DBC светна в червено. Така или иначе след като я изгасих и след това запалих по нагорнище всичко се оправи и до сега не ми е првила проблем. Няма как сега да ходия и записвам час за да я закачат на компа ако е записала грешка за да я видя. Предполагам, че това е следствие от дълго време не каране, а само припалвана. Странното е, че DBC индикатора светна в червено. След като го направи проблема ми предстоеше дълъг преход от около 600 км, а и нямаше как да направя диагностика. Всичко по пътя беше 6. Ако на някой му се случвал този проблем нека сподели ЕСП - свети жълто + DBC - свети в червено и няма вариант да изключиш ЕСП или DBC от бутоните. 
« Последна редакция: Януари 07, 2013, 11:07:31 pm от Shadow »

prkbg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
  • KIA Sportage 2.0 CRDI 4WD EX
И при мен се появи същия проблем. Другата седмица съм в сервиза за ТО. Да видим какво ще направят.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1323
  • KIA Sportage III - D4HA
И при мен чат-пат светеха ей тези две "ламбета" от снимката. Светнат, посветят 15-20 минути и изгаснат. Като ходих на ТО казаха, че са ми сменили стоп машинката по сервизна кампания и това ще реши този проблем.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Да колега точно така, няма нищо притеснително. И Аз минах по тази процедура!

prkbg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
  • KIA Sportage 2.0 CRDI 4WD EX
Re: Проблем с включване/изключване на ABS + DBC Down -hill brake conttrol
« Отговор #22 -: Септември 25, 2013, 12:15:37 pm »
Водещият корейски производител на коли "Хюндай Мотор" и дъщерната компания "Киа Мотор" са открили дефекти при над 660 000 автомобила.

Открита е неизправност в стоп-сигнала, което може да доведе до проблеми при запалването на автомобила, както и да прекъсне операцията на круиз-контрола.
Грешките са открити при 662 500 автомобили от 15 различни модела, включително "Соната", произведен от "Хюндай Мотор" между 1 октомври 2008 г. и 31 януари 2011 г. /ИТАР-ТАСС/
http://www.vesti.bg/novini/hiundaj-i-kia-otkriha-defekti-pri-660-000-avtomobila-5994463#.UkKIeHYLPzk.facebook