Автор Тема: Kia Rio 1.3 2003  (Прочетена 23991 пъти)

atanas.tr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Kia Rio 1.3 2003
« -: Ноември 04, 2012, 01:10:12 pm »
Здравейте, имам въпроси по отношение на Kia Rio 1.3 85 к.с., 2003г. бензин.
Нямам никаква представа за тези автомобили като цяло. Как са с поддръжката, например колко би ми струвало стандартното обслужване на мотора. Как са и с окачването. Тази специално, която ми предлагат е на метан, което за мен е малко притеснително. Какво ще кажете? Благодаря!

atanas.tr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Kia Rio 1.3 2003
« Отговор #1 -: Ноември 04, 2012, 01:43:52 pm »
Друг вариант: http://www.cars.bg/u847354    %)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Kia Rio 1.3 2003
« Отговор #2 -: Ноември 04, 2012, 05:22:41 pm »
С метана е по-ефтино от газ,но зареждането е по-начесто!
Иначе нормална кола ;)

roa

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 83
  • KIA RIO LS
Re: Kia Rio 1.3 2003
« Отговор #3 -: Ноември 05, 2012, 11:02:28 am »
Друг вариант: http://www.cars.bg/u847354    %)


Здравей колега,
аз съм с такава от Април 2011 - доволен съм, части и поддръжка - сравнително евтини. Двигател - 1.5 16 кл, - монтьори са ми казвали че е сполучлив, за мен е важно, че е икономичен. Впечатляващо е , също че и на жена ми и допада - леко се управлява, с голям багажник, като свикнеш с размера - маневрена. Данъка в София (колата ми е на 7 г , под 100 к.с.) е под 60 лв !!
« Последна редакция: Ноември 05, 2012, 11:09:16 am от roa »

atanas.tr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Kia Rio 1.3 2003
« Отговор #4 -: Ноември 05, 2012, 05:45:09 pm »
Благодаря!
Нагледах последните месеци на какви ли не автомобили - VW, Audi, Seat, Opel, Fiat, Ford, Skoda....каквото се сетите. За Kia като вариант не съм си мислил, но вярвам, че поддръжката не е примено като на ауди А4 (96-98г.)

x5m

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Kia Rio 1.3 2003
« Отговор #5 -: Януари 05, 2013, 11:11:43 pm »
Привет, извинявам се, че отговарям със закъснение.
Дано си се решил за Рио-то.
Това е отличен избор за градска кола: икономична, евтина за поддръжка и здрава!
Градско гори от 7.3 (през лятото) до 11 (зимата, преди смяната на консумативите). Извънградско - 7 при максимално натоварване с багаж и климатик.
За газ/метан - нямам преки наблюдения, само съм чувал, че се държат безупречно. Все пак има таксита Рио, на които са навъртяни над 1.5 млн. км без никакви проблеми :)

Поздрави!
Kia Rio RS '03
Kia Sorento EX '09

Lyubomirr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Kia Rio 1.3 2003
« Отговор #6 -: Януари 29, 2013, 10:06:11 pm »
Здравейте! И аз се интересувам от този модел 2002-2003г 1.3 -75кс или 82кс. Колата ще е за  жена ми . + и - за модела. Сега сме с Хюндай Лантра.

lutsifer666

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Kia Rio 1.3 2003
« Отговор #7 -: Април 04, 2013, 07:01:23 pm »
Здравейте и от мен! Преди да започна да се оплаквам, искам първо да Ви пожелая приятно и безаварийно шофиране с тази гордост на Корейското автомобилостроене - Киа Рио!!!  8-) От месец насам и аз съм "горд" собственик на такава машинка иииииииии нерви не ми останаха!!!!! Застрашително ми намаляха запасите от твърдо гориво в мазето покрай тази кола! Образува ми нерви и ако трябва да съм честен в момента съм емоционално стабилен колкото торба с плъхове в горяща лаборатория  devil. Има някакво прекъсване по време на движение на двигателя. Ако карам, да кажем на трета с малко газ и сваля на втора, като натисна газта забива  предницата все едно губи мощност, зачудва се почва да прекъсва ако я карам на ниски обороти и не мога да разбера ЩО?! Смених два пъти свещи и кабели, че видиш ли според един майстор предните били "тояга" същата история. Свалих стъпковото моторче, почистих го, смазах го, ефект "геврек с дупка". Сутрин като пали тресат оборотите мале ще огасне!!!! Ходих на диагностика - никакви грешки на компютъра няма регистрирани, чист като бебешко дупе. И не върви тая кола и това си е. Четох в друга тема на форума, че е имало и други с този проблем, но отдавна никой не е писал там и не са споделили дали са решили проблема. Реших да пиша и аз там, но системата ми казва, че по добре да пиша в друга или да пусна нова тема. МОЛЯ ако някой има отговор на моята болка да ми драсне два реда как да си реша проблема. Предварителни благодарности и наздраве!!!  crazy 

lutsifer666

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Kia Rio 1.3 2003
« Отговор #8 -: Април 06, 2013, 07:12:05 pm »
Само аз ли имам проблеми с тоз КИАк  sorry. Помагайте хора!!!

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Kia Rio 1.3 2003
« Отговор #9 -: Април 08, 2013, 09:31:10 am »
... Сутрин като пали тресат оборотите мале ще огасне!!!!...
При тези симптоми бих проверил температурен датчик на антифриза (от него се задейства смукача) и ако разполагаш с данните на бубината (примерно от аутодата) можеш да провериш дали първичната и вторичната намотка съпротивленията им са в норма.

lutsifer666

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Kia Rio 1.3 2003
« Отговор #10 -: Април 08, 2013, 05:43:24 pm »
Благодаря ти приятелю! Оставил съм я в едно сервизче в Дружба при един тарикат, който ми го похвалиха като голям разбирач на електроника на Корейски машинки и ще видя утре дали ще я оправи. Ако я оправи ще пиша задължително какво се оказа, а ако не ще послушам съвет ти. Още веднъж ти благодаря!

lutsifer666

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Kia Rio 1.3 2003
« Отговор #11 -: Април 11, 2013, 08:15:44 pm »
Само аз ли имам проблеми с тоз КИАк  sorry. Помагайте хора!!!
Изхвърлих и катализатора и пак ефект няма! Не е датчик на антифриза! Продължавам борбата  sorry. Яко се разочаровах от тази кола честно. Месец от както я имам и само нерви с нея.

roa

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 83
  • KIA RIO LS
Re: Kia Rio 1.3 2003
« Отговор #12 -: Април 12, 2013, 10:49:02 am »
Само аз ли имам проблеми с тоз КИАк  sorry. Помагайте хора!!!
Изхвърлих и катализатора и пак ефект няма! Не е датчик на антифриза! Продължавам борбата  sorry. Яко се разочаровах от тази кола честно. Месец от както я имам и само нерви с нея.

Съчувствам ти, колега луцифер.
Радващото е, че не си изгубил чувството си за хумор ...  ;D
За колата: Не бързай да я отписваш - когато я избирах, майстори ми казаха, че не бъркам - корейските коли са със сравнително евтини части, непретенциозни (мин. електроника) и икономични. Какво трябва повече - поне за мен ...
За проблема: Имах подобен - но ми светеше "чек енджин" - казаха ми дебитомер. Смених го с втора употреба такъв, но понеже съм на газ, започнаха проблеми с висок разход. После се оказа рейката на ГИ, но поне докато се чудех откъде е, си направих експеримент - докато е топла откачих дебитомера от буксата (под въздушния филтър) видимо се подобри. Можеш да опиташ ...

lutsifer666

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Kia Rio 1.3 2003
« Отговор #13 -: Април 12, 2013, 07:38:06 pm »
Благодаря ти колега за куража, който ми вдъхваш! Карал съм и съм имал три Хюндая - Соната, Елантра (уникално железен автомобил) и Акцент. Акцента го търкаляше жена ми и 3 години НЕ МОЖА да го строши!!! ПОКЛОН пред този автомобил. Сигурен бях, че и РИОто ще е така, но е го е, лази ми по нервната система. Ще го оправя - въпросът е кога!? Похвалиха ми сервиза на колегите от YELLOW TAXI, понеже и те карат яко КИАци и били разбирали много. Утре съм си записал час при тях и ще видя какво те ще ми кажат (стискайте  палци, но внимателно да не огънете чашата :-) ). Ако има ефект ще драсна какво се е случило. Хайде от мен НАЗДРАВЕ!!!

P.S. Ако някой го интересува адреса на тия пичове  от YELLOW TAXI и те са в Горубляне до КИА България, но са на Самоковско шосе 1. И както е казал доктора "Пийте по чаша червено вино за да сте здрави, а трябва да сте, че да можете да пиете ракия :-))))))"

lutsifer666

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Kia Rio 1.3 2003
« Отговор #14 -: Април 22, 2013, 09:18:36 pm »
Здравейте колеги! Че още не съм решил проблема, който съм описал по-горе, не съм решил, но имам и друго питане - КАК ДА СПРА ДА ТРОПАТ СПИРАЧНИТЕ АПАРАТИ ОТПРЕД? И ако някой ми даде основателна причина да не се застрелям ще съм му благодарен. Казаха ми, че трябвало да има някакви пластинки ли, пружинки ли  с накладките, които аз съм нямал, затова тропали спирачните апаратите. На ХЮНДАЯ (Елантра) на самия апарат има едни пластини, които поддържат накладките и нямах този проблем, но тук какво е бе м............................................................................................... . Свалях да прегледам водачите и моето скромно мнение е, че са "слънце" па де да знам. Молля ако някой знае как изглеждат тези пластинки-пружинки-флинтифлюшки да прасне някой линк да ги скивам някъде или JPEG някой по-арен. Благодарство на сите Вас и НАЗДРАВЕ!
 
P.S. бити добар и сваке ноћи оперите зубе!  bye