Автор Тема: Срокове на доставка  (Прочетена 4996 пъти)

Backo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Срокове на доставка
« -: Септември 11, 2008, 04:12:16 pm »
Привет, може ли който има спомен и не е тайна да сподели колко време е отнела доставката на сийда му и по-специално има ли случаи, в които доставката на колата да е отнела повече от 3 месеца??

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Срокове на доставка
« Отговор #1 -: Септември 11, 2008, 04:32:46 pm »
има

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: Срокове на доставка
« Отговор #2 -: Септември 11, 2008, 05:36:37 pm »
и то не малко.
ако я поръчаш сега може и след 1.01.2009 да е тук, хубавото е, че се води 2009 г :) 

jmitev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Срокове на доставка
« Отговор #3 -: Септември 11, 2008, 06:43:24 pm »
Здравей,
този понеделник си поръчах и платих капаро за просийд. Ще го докарат декември. Това отсякъде си прави 3 месеца.
В най-добрия случай ще е началото на декември а не края.

giacc

  • Новак
  • *
  • Публикации: 31
  • Cee'd 5d 1.4 16V CVVT EX
Re: Срокове на доставка
« Отговор #4 -: Септември 12, 2008, 03:42:32 pm »
Ами навремето като купувах вземах 1 от тези, дето стандартно си бяха поръчали(не специална поръчка) от шоурума и го очакваха след 1 месец(от тея на склад какъвто исках нямаше). И наистина за 1 месец си дойде. Иначе тогава специална поръчка изискваше мин 2 месеца("тогава" = лято 2007).

pararararam

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
  • Варна
Re: Срокове на доставка
« Отговор #5 -: Октомври 24, 2008, 10:44:52 am »
Има, има... Чаках 4 месеца и кусур  >:(. Точно на третия месец (крайният срок на доставка) колата ми все още не беше дошла и никой не можеше да ми обади къде се намира и кога да я чакам, та дори и приблизително. Е тогава започнах да пиша... Писах 10 пъти до КИА България, но нали се сещате, че все едно не бях писал - отговор няма! Телефони? Няма такива филми - криеха се като мишки - този не бил в офиса, оня "щял" да ми се обади, другия бил на панаир, петия бил в кенефа и цял ден щял да стои там поради остър сургюн...
 devil Тогава се ядосах  silen - написах яден имейл до големите централи на КИА с копие до Българския дилър и бях подготвил нов имейл до Европейската комисия за защита правата на потребителите, както и до основните конкуренти на КИА (така и не се стигна дотам, че да го пусна). Два дни след това нещата се развиха и станах нещо много "ВИП"  - пак не можеха да ми кажат кога ще си получа колата, но пък ми дадоха оборотна такава - да си я карам докато пристигне моята. Добре! Значи можело!!! Но защо трябва да е такъв начина? Защото сме българчета-тъпанарчета и не знаем как да си правим бизнеса? Е, най-накрая когато колата дойде, бях обезщетен справедливо за страданията си... bravo

ТЪРСЕТЕ СИ ПРАВАТА!!! ТЕ СА ВАШИ!!!

Българската Комисия за защита на потребителите съществува само за заблуда на потребителите. И на тях им писах, а те ми отговориха, че не било в техния ресор или някаква подобна простотия...!? Кое тогава е "техният ресор"? Седене, люпене на семки и редене на опашка за заплата в края на месеца? Добро занимание! И аз искам!!!
KIA CEE'D 1.6 16V CRDi VGT EX 115 / 5 doors

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Срокове на доставка
« Отговор #6 -: Октомври 24, 2008, 10:53:04 am »
я дай маилите на централата в корея моля ти се,че аз има да им пускам разни работи :-*

pararararam

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
  • Варна
Re: Срокове на доставка
« Отговор #7 -: Октомври 24, 2008, 10:58:36 am »
Ще видя дали е запазен този мейл и ще ти пусна адресите на получателите на ЛС. Чак корейски не ти трябва...
Европейската централа върши работа - питай д-р Гугъл.
KIA CEE'D 1.6 16V CRDi VGT EX 115 / 5 doors

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Срокове на доставка
« Отговор #8 -: Октомври 24, 2008, 11:06:51 am »
Ще видя дали е запазен този мейл и ще ти пусна адресите на получателите на ЛС. Чак корейски не ти трябва...
Европейската централа върши работа - питай д-р Гугъл.
ааа добре,ама аз държа на корейските.Те знаят как най-добре да натискат евро представителите :-*

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
Re: Срокове на доставка
« Отговор #9 -: Октомври 24, 2008, 11:11:43 am »
Аз до колкото съм запознат Сийд се прави в Жилина, Словакия. Няма смизъл да се контактува чак с Корея :-)




Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Срокове на доставка
« Отговор #10 -: Октомври 24, 2008, 11:19:30 am »
така е,правят се там спор няма.Обаче се контролират от централата :-*

ato_boldon

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Pro_ceed 2.0crdi EX
Re: Срокове на доставка
« Отговор #11 -: Ноември 12, 2008, 10:53:37 pm »
Ами аз си поръчах просиид, но не такъв дето точно исках, а такъв какъвто имали на склад в Словакия и казаха че там даже бил за доставка в БГ днес трябва да е тръгнал да патува за София! Интересува ме някои знае ли колко време отнема това и колко време се бавят след тва (доставка до Русе). Дилара ми каза че 2 седмици от днес, но колкото и да ми се иска да му вярвам, като гледам какво се пише тук, ми е трудно!?... ???

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Срокове на доставка
« Отговор #12 -: Ноември 13, 2008, 08:55:02 am »
вярвай му.Останалото е лесно :-*

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
Re: Срокове на доставка
« Отговор #13 -: Ноември 13, 2008, 09:29:02 am »
Нали не е два месеца. Имам колега, на който колата му закъснява вече с една седмица. До тук е чакал два месеца, но все пак е спокоен. Така и трябва. Колкото и да закъснее ще дойде, освен ако не си на зор (т.е. да нямаш друг превоз).




Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Срокове на доставка
« Отговор #14 -: Ноември 13, 2008, 01:29:14 pm »
и аз взех готова и максимум три седмици ще чакаш.споко