Автор Тема: Предрусване, Sportage 3  (Прочетена 5592 пъти)

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Предрусване, Sportage 3
« Отговор #15 -: Ноември 26, 2012, 04:13:35 pm »
Действително може от горивото да е...
Тук , във форума имаме дискусия и на тази тема - за дизелите ни май мненията бяха в полза на Ромпетрол и ЕКО и то БЕЗ никакви добавки в горивото за каквото и да е  !!!
Сипвай си най-обикновената нафта и си гледай кефа - поне аз правя така и до момента нямам никакви проблеми (над 124 000 км пробег)
На ОМВ дизела с добавки против замръзване и на ШЕЛ (обогатената нафта против замръзване) май се оказват големи боклуци за нашите двигатели ...
Вариант е като ти остане съвсем малко нафта в колата , ако имаш възможност - сипи й повечко наведнъж (20-30-40 л.) , излез на някоя магистрала (да "продухаш кюнците") и покарай с около 130-140 км/ч десетина минути. Дано след това нещата да се променят към хубаво !
Успех !

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Предрусване, Sportage 3
« Отговор #16 -: Ноември 26, 2012, 05:47:35 pm »
И аз да ти кажа. При мен много леко почти недоловимо. Сякаш резонанс се получава на определени обороти, когато все още не е загряла добре. Всичко това според мен е нормално. Оборотите не играят, когато се усеща това. Все пак няма как да е както при бензиновата. При Риото дори не чувам понякога двигателя. Колата и сипвам само РОМ петрол откакто съм я купил. По - народни пътища я караме и вече е нормално да се обажда я тампонче я биалетка. Примера е колегата Christiqn, той сподели, че са му сменяли биалетките гаранционно. Историята се повтаря както при СЕЕД.

christian

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Kia Sportage 2,0 CRDi AWD 6AT
Re: Предрусване, Sportage 3
« Отговор #17 -: Ноември 27, 2012, 12:28:11 pm »
И аз да ти кажа. При мен много леко почти недоловимо. Сякаш резонанс се получава на определени обороти, когато все още не е загряла добре. Всичко това според мен е нормално. Оборотите не играят, когато се усеща това. Все пак няма как да е както при бензиновата. При Риото дори не чувам понякога двигателя. Колата и сипвам само РОМ петрол откакто съм я купил. По - народни пътища я караме и вече е нормално да се обажда я тампонче я биалетка. Примера е колегата Christiqn, той сподели, че са му сменяли биалетките гаранционно. Историята се повтаря както при СЕЕД.
Потвърждавам, така е! И на всичкото отгоре ми ги смениха и 4-те /предни и задни/. А не съм имал оплаквания, ама..карай щом трябва.
2,0D 16V CRDi AWD 6AT

papercut

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
  • Sportage 2.0 CRDI AWD
Re: Предрусване, Sportage 3
« Отговор #18 -: Ноември 27, 2012, 12:40:48 pm »
При мен се получава когато е загряла, спра на светофар или в задръстване и тогава. В движение не усещам такова нещо може би от скоростта. Ще пробвам друга бензиностанция да видя дали пак ще се случи. А онзи ден бях на магистрала и нещо темпомата се сбъгяса. Нагласил съм няква скорост да речем и чуквам нагоре лостчето на темпомата да ми дигне скоростта и изключва и колата като спъната почва да намалява. Ама тва май е за друга тема...

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Предрусване, Sportage 3
« Отговор #19 -: Ноември 27, 2012, 01:09:02 pm »
Аз нямам темпомат голичка е немога да кажа. Иначе на Риото имам, но не съм имал проблеми.