Автор Тема: KIA ceed бензин 1.4 109к.с. или дизел 1.6 CRDI  (Прочетена 67823 пъти)

Atanas86

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
KIA ceed бензин 1.4 109к.с. или дизел 1.6 CRDI
« -: Ноември 06, 2012, 04:20:54 pm »
Здравейте, търся си КIA ceed, но не знам кое е най-подходящото:
KIA ceed бензин 1.4 109к.с. или дизел 1.6 CRDI. Идеята ми на бензина е да сложа газ след месец два, също така цените на автомобилите с бензин от този модел са с около 500-700лв. по евтини от дизела. Но не знам дали е удачно, тъй като ще я карам в София и най-много веднъж два пъти да изляза извън София на година. (т.е. едва ли лесно ще избия газовата уредба), също така се притеснявам ако сложа газ да не скапя колата след време.
Дизела на тези коли е икономичен, но цените на дизела в момента са високи, а също така знам, че развали ли се нещо по двигателя на дизела, ще се видя в чудо(това за важи за всички марки коли).
Очаквам коментари, мнения и съвети на хора, които карат такива коли както и на всички, които могат да помогнат, коя колко харчи и коя е по-добрия избор. Предварително благодаря  ;D

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: KIA ceed бензин 1.4 109к.с. или дизел 1.6 CRDI
« Отговор #1 -: Ноември 06, 2012, 05:55:01 pm »
Аз имам 1.4 бензин и мога да ти кажа че става и за градско и за извън градско. Колата си е пъргава и няма да имаш проблеми при изпреварваня освен като сте повече от два души в колата. Колата с включен климатик и повече хора става малко тромава но не е трагедия. При дизела това няма да го имаш.Като сте повече хора в колата форсираш я малко повече и затова ще имаш и по голям разход на гориво защото караш само високи обороти. Нормално каране градско колата харчи около 7-8 лятото с включен климатик, зимата около 9 . Извън градско вече зависи как караш.По спокойно каране разхода 4.5 до 6.5 но пак зависи как караш.
Определено с газ ще ти излезне по ефтино ако въртиш много километра но според мен вече цените са паднали толко много че можеш да си намериш хубав ceed дизеларка 1.6 115кс на много добра цена и точно този двигател е много добър. Аз не си взех такъв едно време защото нямах търпение!!! yahoo
Нека колегите с дизелите да споделят повече мнение въпреки че вече се коментира тази тема много пъти.

Atanas86

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: KIA ceed бензин 1.4 109к.с. или дизел 1.6 CRDI
« Отговор #2 -: Ноември 06, 2012, 11:57:57 pm »
благодаря ти за коментара, със сигурност ще ми помогне. Сега се разчетох във форума, има тема за автомобили на газ, това което чета е че е скъпо да се мине на газ или поне на мен ми изглежда така - коментират се цени между 1400 до 2000 лв, което в моя случай не е решение, защото много рядко в годината да изляза с нея извън града и така няма да избия парите за газова. Ти казваш, че е леко тромава с повече от два в колата, срещнах го още на няколко места това написано и от всичко прочетено, може би ще реша да се спра на дизел, щом и двигателя е добър, мен ме притесняваше, че дизелите при проблем ще се изръся с много пари за ремонт, но мнението на много хора вкл. и твоето е че дизела на сийд е ОК.
На теб сийда на бензин колко ти харчи и мислил ли си за газ?
Мерси още веднъж за инфото  bravo

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: KIA ceed бензин 1.4 109к.с. или дизел 1.6 CRDI
« Отговор #3 -: Ноември 07, 2012, 08:52:54 am »
бензин или дизел  но поне 115 коня за да не се мъчи колата.аз съм за дизела защото стига максимална мощност на по-ниски обороти т.е по-хубавото е че двигателя не се амортизира както бензиновия а и като няма газово двигателя не се "запича"-от газта заминават бензиновите дюзи запичат се и колата работи кофти на бензин  след години.моето мнение вземай един дизел и си гледай рахатлъка-обслужването е почти като на бензина + –100 лв разлика в обслужването.само глеай да е от по-новите сийдове с верига-заместител на ангренажен ремък и нямаш грижи с подмяна дефакто доживот и си спестяваш едно 250-300 и кахъри по подмяната и късане на нерви
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: KIA ceed бензин 1.4 109к.с. или дизел 1.6 CRDI
« Отговор #4 -: Ноември 07, 2012, 10:29:35 am »
Има доста сравнения и коментари във форума.Поразрови се малко и ще намериш интересни мнения.Даже имаше подобна тема с дилема между бензин с газова и дезел.

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: KIA ceed бензин 1.4 109к.с. или дизел 1.6 CRDI
« Отговор #5 -: Ноември 07, 2012, 11:38:16 am »
Аз лично колата не я карам много вече затова няма да слагам газова уредва но нали ти казвам че не харчи и кой знае колко много за да трябва задължително да се слага ГУ.Ако ти трябва колата ежедневно за работа да по добре дизелчето или слагай ГУ.
Аз колата яко я ръчкам и ми дава градско 7-8 някаде а извън градско 6,5-7 но имал съм разход и 4.5 с по леко шофиране. Разхода е много относително зависи колко е тежък крака ти :)

Иначе двигателя на 1.4 е малко тромава само ако автомобила е пълен с народ и с включен климатик, иначе на високи обороти хич не е зле.И 109 кончета не са малко за този двигател.
Абе най добре като имаме среща (незнам кога) някой ще ти даде едно кръкче с бензин и дизел и ще прецениш съм,  тест драйва му е майката! :) Ако харесваш максимална скоросто на ниски обороти взимай дизела ако  искаш на по високи обороти взимай бензина.


roa

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 83
  • KIA RIO LS
Re: KIA ceed бензин 1.4 109к.с. или дизел 1.6 CRDI
« Отговор #6 -: Ноември 07, 2012, 02:50:44 pm »
- коментират се цени между 1400 до 2000 лв, -

Колега - мисля, че коментираните цени са за монтаж на ГУ на гаранционни (нови) автомобили, при които гаранцията остава при монтаж на ГУ на определени от вносителя сервизи.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: KIA ceed бензин 1.4 109к.с. или дизел 1.6 CRDI
« Отговор #7 -: Ноември 07, 2012, 11:02:55 pm »
Кирчо ,
"по-старите" Сий'д-ове 1,6/115 дизел също са с верига вместо ангренажен ремък...
Твоята да не е с ремък , бре ?

Atanas86

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: KIA ceed бензин 1.4 109к.с. или дизел 1.6 CRDI
« Отговор #8 -: Ноември 07, 2012, 11:58:41 pm »
Благодарско на всички за коемнтарите  yahoo
на 99% съм за дизела, не че бензина не е подходящ, но мисля да си я карам стабилно за работа и т.н. За ГУ  си прав, колега. Те важат с гаранцията и от там цената скача повечко. Ако всичко е наред началото на другата година ще почна по -често да се оглеждам за такъв модел, ако знаете още неща на които да наблегна при огледа, ще се радвам да ги споделите. Дано до тогава паднат цените малко и се намират около 11500-12000 дизели.
Поздрави и споделяйте още мнения, ще са ми в полза  ;D

nix

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • Honda CRV, Honda Jazz, ex:Cee'd SW 1.6 CRDi LX 90
Re: KIA ceed бензин 1.4 109к.с. или дизел 1.6 CRDI
« Отговор #9 -: Ноември 08, 2012, 09:47:32 am »
Аз съм с 90 коня дизел и то комби (1420 кг ), мога да кажа че няма никакви проблеми. При тест драйв-а разлика м/у 115 и 90 не видях. Колата е много пъргава и има въртящ момент. Данъка на 90 коня е 59лв, а на 115 коня е 230 лв.
Обслужването само е доста скъпо в София, но нищо не пречи да отскачаш до други градове, доста по евтино е (вкл. горивото)

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: KIA ceed бензин 1.4 109к.с. или дизел 1.6 CRDI
« Отговор #10 -: Ноември 08, 2012, 10:15:30 am »
даже данъка за София на 115к.с е над 300 лв. до петата година.

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: KIA ceed бензин 1.4 109к.с. или дизел 1.6 CRDI
« Отговор #11 -: Ноември 09, 2012, 07:25:43 pm »
Кирчо ,
"по-старите" Сий'д-ове 1,6/115 дизел също са с верига вместо ангренажен ремък...
Твоята да не е с ремък , бре ?
[/quote
 Жоре с верига е ама тези дето са 2007-2009 май са с ангренажен.по спомен  като си сменял съединителя си сменил и ангренажен ремък.не се лъжа нали?оттам спомена ми е че по-старите като години на производство са с ремък.
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

mb

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 201
Re: KIA ceed бензин 1.4 109к.с. или дизел 1.6 CRDI
« Отговор #12 -: Ноември 09, 2012, 10:26:03 pm »
ами не. 1.6 дизелите са си с верига откак са пуснати. още от античните първи сийдове в далечната 2007ма година.
иначе двулитровия дизел е наследен от предишните разработки на ХЮНДАЙ-КИА и си е с ангренажен ремък.
мисля че всички бензинови са с ремъци.
ама то тая верига не е кой знае каква далавера толкоз. пестиш едни 100 лева за смяна на ремък за 70К км и то ако се сетиш.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: KIA ceed бензин 1.4 109к.с. или дизел 1.6 CRDI
« Отговор #13 -: Ноември 09, 2012, 11:53:40 pm »
Моята е първото Сий'д ,комби , дизел в България и е най-античното от далечната 2007 г. (това ми хареса) ;D ;D ;D :) :) :)
То е с верига !!!
Кире , бъркаш нещо , ама няма страшно - важното е да излезе истината...Като сменях съединителя си смених ролките и пистовия ремък - той е различен от ангренажния...
Лично аз не съм чул някой да къса верига , но съм чувал какви ли не ужасии като ангренажния ремък си замине %) %) %)

Atanas86

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: KIA ceed бензин 1.4 109к.с. или дизел 1.6 CRDI
« Отговор #14 -: Ноември 10, 2012, 01:11:43 pm »
До тук по-активни са колегите с дизел. Явно по-често карат, стига да не е скъпа поддръжката на дизела, а и пустия данък над 100к.с. скача 5-торно, всичко е наред. Искам да питам всички ли сийд-ове имат USB-port или се води екстра?