Автор Тема: Процедура при приемане на новата кола и оглед  (Прочетена 22834 пъти)

lirex

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
  • Sportage 2.0D CRDi HPE 6AT 4WD TX+ 186 HP
Здравейте,

Влизам в клуба на Киа с огромно удоволствие.  ;D Преди няколко седмици направих поръчка и се очаква към края на януари да пристигне колата - 2.0D 16V CRDi HPE 6AT 4WD TX.  8-)

Изчетох всички теми в категорията Sportage и си отговорих на повечето въпроси. Бих искал да ви попитам каква е процедурата при приемане на колата и за какво да внимавам когато правя огледа? Очевидно ще гледам дали всичко по списък е в наличност, но има ли някакви познати дефекти/проблеми на които да обърна специално внимание при огледа?  :o

Благодаря предварително!
« Последна редакция: Април 20, 2013, 05:48:20 pm от lirex »

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #1 -: Ноември 07, 2012, 08:33:26 pm »
Добре дошъл във форума на чакащите  :)

Някъде около таблото си оставяли ръцете след монтаж на алармата, която става в България. Можеш да обърнеш внимание там.
Моят оглед ще продължи сигурно часове  :)

Познати дефекти сигурно има, но твоята ще бъде модел 2013 и ще бъдат изчистени много от тях.

Поздрави и успех  drink
« Последна редакция: Ноември 07, 2012, 08:36:38 pm от CoolMaN® »

lirex

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
  • Sportage 2.0D CRDi HPE 6AT 4WD TX+ 186 HP
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #2 -: Ноември 07, 2012, 08:46:20 pm »
Здравей и благодаря за напътствията! ok

Дилъра ми каза, че алармата ще е вградена още в завода и тук само се отключвала софтуерно. Дали това е някаква новост?

Поздрави!

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #3 -: Ноември 07, 2012, 09:45:41 pm »
Няколко човека от форума споделиха, че ако взимаш колата на лизинг ще ти подарят аптечка, пожарогасител и триъгълник безплатно, съответно ако плащаш всичко на куп ги няма тези "екстри" (поне аз така разбрах). Така, че проверявай за това, както и за мрежата за багаж (някъде около резервната гума).

oz general

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #4 -: Ноември 07, 2012, 10:38:43 pm »
Здравей и честито за покупката!

Дано да дойде без забавяния, даже да те изненадат по-рано!

При мен имаше само мрежа за багаж, инструменти и крик. Друго не съм видял. Колата я взех вчера и беше след 17:00 почти пълен мрак и нямах възможност много добре да я оглеждам, но пък дилърката ми е мн. точна и се доверих на това че при разтоварването от автовоза тя е огледала автомобила лично и от вън и от вътре. Не знам за аптечката и пожарогасителя, може би зависи към кого я взимаш на лизинг. При мен нямаше такива 'екстри', но не е болка за умиране  8-)

Днес вече на светло си я гледах сам и не намерих никакви забележки.

М/у другото взех колата и още не се бях прибрал до нас когато един идиот с някакъв 20 годишен кошник реши че може да се престрои пред мен на разстояние на половина по-малко от колкото му е дълга талигата и ако не бях реагирал мигновено със спирачките щеше да ме "сефтоса" на първия километър. Просто щях да го газя до припадък ако ме беше ударил ... както и да е размина му се

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #5 -: Ноември 07, 2012, 10:52:37 pm »
Добре, че не ти се е наложило да използваш аптечката или пожарогасителя или пък да те провери КАТ.   %)
Това са неща които трябва да присъстват в колата и от КМБ трябва да им е ясно.
« Последна редакция: Ноември 07, 2012, 10:56:05 pm от CoolMaN® »

lirex

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
  • Sportage 2.0D CRDi HPE 6AT 4WD TX+ 186 HP
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #6 -: Ноември 07, 2012, 11:16:48 pm »
Явно когато отида за колата ще трябва да си взема аптечка, пожарогасител и триъгълник, че да не черпя полицаите още при първото возене  rofl

Ще гледам да отида през деня, за да мога да я огледам добре. Ако има забележки по колата, какви са ми правата? Да я откажа и да трябва да минава през сервиз или да се чака нова. Не ми се мисли  за лошите варианти, но по-добре да съм подготвен :)

Поздрави,

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #7 -: Ноември 07, 2012, 11:27:40 pm »
Аз като си взимах колата не я оглеждах много , че беше един дъжд...Подписах си приемно-предавателния протокол и после забелязах , че на дясна , предна врата на няколко места беше нацепено (като с нож) гуменото уплътнение на прозореца и вратата . Направих си устата за "проблема" - отговорът беше: "...Еее , като подписва нали каза , че всичко е точно ?..." Не , че това уплътнение ми е създавало проблем (пета година си карам с него)...
Така , че си оглеждайте колите за такива неща , драскотини , наблегнете на арматурното табло в близост до челното стъкло - там (поне на Сий'д-овете ) често са им слаби пластмасите...
Огледайте си плафоните и по-специално кутиите за очилата - много са крехки , дразнещо скърцат и лесно се чупят.Да не е свършил някой тази работа вместо вас...
Изключително крехки (поне на Сий'д е така) са и решетките на тонколоните по вратите - пукат се "с поглед" , но ако се понаместят след това се забелязва този недостатък трудно..
А за аптечка , триъгълник , пожарогасител , светлоотразителна/и жилетка/и - това си е задължение на собственика (лизинговата компания или физическото лице) - тук КМБ нямат нищо общо...

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #8 -: Ноември 07, 2012, 11:36:03 pm »
Жоре, не съм съгласен с теб.
Аз купувам колата от КМБ, те я регистрират пред КАТ /когато е на лизинг или когато се плаща като допълнителна услуга/. В закона пише, че при регистрация в колата трябва да присъстват задължителнте атрибути.
Така както ми взимат ЕКО таксата, така, ще ми таксуват и задължителните атрибути.

Това е изцяло тяхно задължение.
« Последна редакция: Ноември 07, 2012, 11:47:05 pm от CoolMaN® »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #9 -: Ноември 08, 2012, 07:18:42 am »
Те от киа си имат оборотни за пред кат :)

mitko_ml

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 166
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #10 -: Ноември 08, 2012, 08:56:31 am »
А мислите ли че колите ходят изобщо до КАТ ако решиш да я вземеш регистрирана от КМБ  ;D ;D ;D

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #11 -: Ноември 08, 2012, 09:00:26 am »
До колкото знам вносителите не ходят в КАТ с колата, но това няма значение.
« Последна редакция: Ноември 08, 2012, 09:02:56 am от CoolMaN® »

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #12 -: Ноември 08, 2012, 09:24:05 am »
Честито и от мен! Ставаме все повечко с дизелчета  8-)

chitko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 327
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #13 -: Ноември 08, 2012, 10:11:44 am »
Честито за решението колега, дано не останеш дълго в отбора на чакащите като нас.

За регистрацията: Колите не ходят до КАТ, КМБ си имат хора който слагат номерата на място (поне моята е уговорена така). В момента уж само тия с N1 сертификат ходят до КАТ

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #14 -: Ноември 08, 2012, 10:35:03 am »
Нова кола не се разкарва до КАТ да се регистрира. Ходи се само с документи и се взимат номера. Пожарогасителят не е нито задължение на лизинга, нито на вносителя. Мен обаче КМБ ме врътнаха малко - исках да си взема KIA комплект като от каталога им и ми се стори приятна цена. Донесаха ми обаче от най-евтините китайски, които са 2 пъти по-евтини по бензиностанциите и поне 3 пъти на други места.