Автор Тема: Процедура при приемане на новата кола и оглед  (Прочетена 22837 пъти)

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #30 -: Ноември 08, 2012, 12:52:38 pm »
Спорът отиде в посока семантика.  :)

Да залъгваш себе си, че играеш по правилата е да откраднеш нещо от магазин и да си кажеш, че сами са си виновни щом нямат камери.

Ако обаче има табела, че можеш да взимаш до три продукта на месец без да плащаш, реално играеш по правилата. Друг въпрос дали е грозно или коректно.

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #31 -: Ноември 08, 2012, 12:58:37 pm »
Не ми харесва сравнението ти, подвеждащо е  :)

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #32 -: Ноември 08, 2012, 01:03:23 pm »
И най-вече охраната на магазина, ако знае какво правиш и е ОК с това... Докато катаджиите не правят проблем за евтини комплекти, всичко си е по правилата.

Къде отиде темата за приемане на нова кола.  :) По принцип имаше много подробна тема какво се проверява при приемането. Може да е била в международния форум, но по-скоро беше тук...

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #33 -: Ноември 08, 2012, 01:24:04 pm »
Аз говоря за нещо друго, може би не си ме разбрал правилно.

На повечето като им предложат да избират между два пожарогасителя, например тип дезодорант за 2лв и друг по-сериозен за 30лв, биха взели по-евтиния, защото и двата са по правилата. Дори се чувстват щастливи, че са спестили някой лев.

По-късно в реална ситуация:
Имаш нужда от пожарогасител, отваряш багажника и вътре виждаш освен твоя който купи за 2лв и другия, сложен там без твоето знание.
Кой би взел? Кой би си купил следващия път?


Това не се отнася за никой в този форум.  :)

lirex

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
  • Sportage 2.0D CRDi HPE 6AT 4WD TX+ 186 HP
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #34 -: Ноември 08, 2012, 05:56:33 pm »
Благодаря ви за изчерпателните мнения отностно задължителните атрибути като аптечка, пожарогасител и триъгълник.  write Честно казано не знаех, че трябва да се сменя аптечката, както и да се проверява пожарогасителя. Т.е. малкия оф-топик си е струвал, поне за мен ok

Отностно приемането на нова кола, гледах само категорията на Sportige във форума и не видях тема специално за това. Сега ще разгледам и останалите категории, но ако имате на лесно линк, бих бил благодарен  bye

Поздрави,
Димитър

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #35 -: Ноември 08, 2012, 06:06:33 pm »
Ми аз се порових да го намеря поста, но не успях. Според мен ще си прекалено превъзбуден да проверяваш за кусури. :) Няма какво да й има на колата, а и според мен ако откриеш проблем 2-3 дни по-късно не вярвам да се направят на луди и ще ти съдействат.

lirex

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
  • Sportage 2.0D CRDi HPE 6AT 4WD TX+ 186 HP
малко оф-топик за аксесоари
« Отговор #36 -: Ноември 27, 2012, 11:58:03 pm »
Мерси, дано и няма нищо, но ако има ще очаквам разбиране най-малкото заради дадените пари :)

Ще направя и аз малко оф-топик в собствената си тема... Искам да си купя гумени стелки за всички предни места и една голяма за багажника. Дилъра във Варна само за багажната ми иска 250 лв, което е абсурдна цена за една гума, била то и маркова. Гледам в UK-ската КИА искат 32 паунда за същия артикул, което излиза към 78 лв български пари:
http://www.kia.co.uk/new-cars/range/suvs-4x4-cars/new-sportage/accessories/interior/boot-liner.aspx

Има ли някой магазин (онлайн или не) откъдето мога да поръчам стелки за новия Sportige, като не държа да са оригинални, но да са с оригиналните форми за да пасват точно?

И като цяло има ли магазини предлагащи аксесоарите за новия Sportage, но на приемливи цени? Дилърите явно много се изхвърлят, защото.. така се прави тук с оригиналните неща.  devil

Поздрави,
Димитър
« Последна редакция: Ноември 28, 2012, 12:04:18 am от lirex »

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #37 -: Ноември 28, 2012, 12:28:58 am »
От UK само стелка за багажника можеш да си вземеш. Все пак са с обратен волан и има разлика, поне при Rio имаше.

Ето ти оригинални стелки в eBay Германия. От този продавач съм пазарувал и е точен.

http://www.ebay.de/itm/Org-Kia-Sportage-Schalenmatte-Laderaumwanne-/400329427480?pt=DE_Autoteile&hash=item5d357e4a18#ht_1643wt_1218

http://www.ebay.de/itm/Original-KIA-Sportage-2010-Gummimatten-/310509974763?pt=DE_Autoteile&hash=item484bd634eb#ht_1433wt_1218

http://www.ebay.de/itm/Original-KIA-Sportage-Velour-Fusmatten-/310491808361?pt=DE_Autoteile&hash=item484ac10269#ht_1433wt_1218

Трябва да се разберете допълнително за доставката и за поръчката на повече от един артикул.
На мен за гумени и велурени стелки ми взе 14EUR доставка - Германия->Италия.

Между другото сега проверих цените на стелките в КМБ от файла който имам 250лв с ДДС може да струват всички стелки, а не само тази за багажника. Може да не си разбрал нещо. Но предполагам, че пак ще по-скъпо ако си ги купиш от България  :)
« Последна редакция: Ноември 28, 2012, 12:40:44 am от CoolMaN® »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #38 -: Ноември 28, 2012, 12:46:25 am »
Егати
Аз моята стелка(и на Жорето),като си взех колата,я поръчах за макс 70лв с доставката krivogled
Па вагона е по-голем от това music

BODUR_SD

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 155
Re: малко оф-топик за аксесоари
« Отговор #39 -: Ноември 28, 2012, 07:24:47 am »
Мерси, дано и няма нищо, но ако има ще очаквам разбиране най-малкото заради дадените пари :)

Ще направя и аз малко оф-топик в собствената си тема... Искам да си купя гумени стелки за всички предни места и една голяма за багажника. Дилъра във Варна само за багажната ми иска 250 лв, което е абсурдна цена за една гума, била то и маркова. Гледам в UK-ската КИА искат 32 паунда за същия артикул, което излиза към 78 лв български пари:
http://www.kia.co.uk/new-cars/range/suvs-4x4-cars/new-sportage/accessories/interior/boot-liner.aspx

Има ли някой магазин (онлайн или не) откъдето мога да поръчам стелки за новия Sportige, като не държа да са оригинални, но да са с оригиналните форми за да пасват точно?

И като цяло има ли магазини предлагащи аксесоарите за новия Sportage, но на приемливи цени? Дилърите явно много се изхвърлят, защото.. така се прави тук с оригиналните неща.  devil

Поздрави,
Димитър

Виж тези http://www.stelki.bg/product/543/gumeni-stelki-za-kia-sportage-model-sled-08-2010-godina.html
Моите си ги поръчах от същия сайт и съм доволен, от стелките и времето за доставка.

prkbg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
  • KIA Sportage 2.0 CRDI 4WD EX
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #40 -: Ноември 28, 2012, 09:56:58 am »
Във Варна ми дадоха безплатно гумената стелка за багажника и оригиналните стелки за купето като компенсация за чакането. Така че може да пробваш.

mmk

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 50
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #41 -: Ноември 28, 2012, 10:22:58 am »
Във Варна ми дадоха безплатно гумената стелка за багажника и оригиналните стелки за купето като компенсация за чакането. Така че може да пробваш.

    А, колко ти беше чакането над обещаното?
RIO 1.2 LX, АГУ 2013г.

lirex

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
  • Sportage 2.0D CRDi HPE 6AT 4WD TX+ 186 HP
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #42 -: Ноември 28, 2012, 10:33:07 am »
Поръчах колата в края на октомври, казаха ми че ще чакам около 3 месеца и половина. Т.е. края на януари до към средата на февруари трябва да дойде. Ще видим... :)

Иначе хем ми се иска оригиналните стелки да имам, prkbg, хем не искам да се бави колата ;) От друга страна обичам да съм винаги максимално подготвен за всичко така че вероятно ще поръчам от Германия задната стелка, която CoolMaN® ми прати, а от България предните гумени стелки от линка на BODUR_SD.

Между другото, има един продавач в eBay от Полша, който продава доста артикули за Sportage III, заинтересуваните може да разгледат тук. Мисля, че с няколко от неговите "екстри" интериора на колата може да стане още по-приятен, но ще изчакам първо да дойде колата за да преценя дали да поръчвам :)
http://www.ebay.com/sch/m.html?_fcid=34&gbr=1&_sacat=6030&_from=R40&_clu=2&_armrs=1&_ssn=alanos350z&_nkw=kia+sportage&_trksid=p2046732.m2012&_dmpt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&_mcatda=true

Ако линка не ви показва артикулите за Sportage, това е линка към продавача, потърсете ръчно в магазина му за "Sportage":
http://myworld.ebay.com/alanos350z/

Поздрави,
Димитър

prkbg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
  • KIA Sportage 2.0 CRDI 4WD EX
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #43 -: Ноември 28, 2012, 10:51:10 am »

    А, колко ти беше чакането над обещаното?

При договор 3 месеца, чаках точно 7 месеца

lirex

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
  • Sportage 2.0D CRDi HPE 6AT 4WD TX+ 186 HP
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #44 -: Ноември 28, 2012, 10:55:35 am »

    А, колко ти беше чакането над обещаното?

При договор 3 месеца, чаках точно 7 месеца

А при мен договора е за 5 месеца, което ме навежда на мисълта, че след случай като твоя гледат да се застраховат по-добре. Ясно ми е, че не правят те колата, но поне бих очаквал да имат някакви разписания на завода за производствата на различните модификации. Или искам твърде много  8-)