Автор Тема: Процедура при приемане на новата кола и оглед  (Прочетена 22835 пъти)

mmk

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 50
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #45 -: Ноември 28, 2012, 11:01:57 am »

    А, колко ти беше чакането над обещаното?

При договор 3 месеца, чаках точно 7 месеца

Само това ли беше компенсацията за чакането или се поотпуснаха и за друго?
RIO 1.2 LX, АГУ 2013г.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #46 -: Ноември 28, 2012, 11:02:54 am »
Ами искаш - как да не искаш... >:(
Не стига , че си благоволил да си купиш кола от тях , не стига , че някакъв договор си подписал , не стига , че и си го капарирал , не стига , че чакаш толкова време , ами сега и още "екстри".... silen
А след някой и друг месец (да не чуе дявола) или година ще поискаш и колата да си вземеш от тях... %)
Ааааа - я без лигавщини :) :) :)

prkbg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
  • KIA Sportage 2.0 CRDI 4WD EX
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #47 -: Ноември 28, 2012, 11:06:28 am »
Само това ли беше компенсацията за чакането или се поотпуснаха и за друго?
Имаше и отстъпка в крайната цена, но не си спомням колко.

lirex

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
  • Sportage 2.0D CRDi HPE 6AT 4WD TX+ 186 HP
Стелки
« Отговор #48 -: Ноември 29, 2012, 04:44:02 pm »
Свъзах се със stelki.bg, както ми препоръча BODUR_SD. Имат точно за новия Sportige гумени стелки за купето и гумена стелка за багажника (от Полша) - 150 лв общо за всички, което спрямо всички цени досега е най-добрата оферта. 86 лв само тази за багажника, ако не се лъжа. Била хубава гума, добре направена, с праг и немиришеща. Поръчах и след две седмици ще дойдат, защото нямат в наличност тези за купето. Ще пиша после как са.

CoolMaN, свързах се и с германеца от eBay, но стелката струва 40 евро и той иска още 38 евро за доставка до тук.

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #49 -: Ноември 29, 2012, 04:47:14 pm »
Аз съм с оригиналните гумени на КИА и наистина много миришеше поне седмица. Доколкото си спомням бяха малко над 100 лв. от централния офис. Две предни и две задни. Нямам за багажника.

dofi

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
  • KIA SPORTAGE 2,0D CRDi 4WD HPE 184 hp 6AT TX
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #50 -: Декември 02, 2012, 10:19:28 pm »
Цената на гумените стелки която ми казаха във Варна е 250лв.за багажника и 150 лв.за купето. Зимата идва и наистина е време да се помисли за гумени стелки ама от КМБ малко са прекалили този път. Ще чакам lirex да сподели мнение за тези които е поръчал от stelki.bg.....

sugar4o

  • Новак
  • *
  • Публикации: 49
  • ex Sportage III EX - 1.6 GDI (откраднат)
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #51 -: Декември 14, 2012, 10:34:37 pm »
Да напиша моя опит от преди няколко дни за приемането на нова кола.
Като разбрах, че колата ми е регистрирана на място в офиса на KМБ, на път към къщи минах и си я видях - леко я беше навалял снега.
На другата сутрин отидох /както се бяхме разбали с дилъра/ малко по-рано и колата я нямаше - бяха я закарали на автомивка.
След 5 мин колата дойде и я вкараха вътре в шоурума на топло, забърсаха я от капките, пуснаха и прахосмукачка и ми я предоставиха да си я гледам колкото искам.
Бях си направил списък от неща, които да проверя /все едно от горубляне я взимам  :)/ и като проверих 3-4 вече ми беше скучно - нова и перфектна дето и работи всичко както се очаква :)
Колата беше оборудвана с пълен комплект - аптечка, пожарогасител и жилетка /не съм плащал такива - вероятно от лизинга подарък/
Бях си я поръчал изрично без стелки /автърмаркет комплекта излиза близо двойно по-малко/, но дилъра ми подари мокетни стелки /не точно за този модел/, за да не си я изцапам докато си купя другите стелки. Евала!
Седнахме с него в колта, разказа ми как да си пеърна телефона и всякакви неща по автомобила. След като свърших с въпросите, седнахме на бюрото, даде ми протокола за подписване и всички документи + брандирано калъфче за документи /от лизинга/
След това ми изкара колата навън и.... навъртях и вече 100 километра с голям кеф :) Да се готвят останалите десетки хиляди  music

пп дилъра ми се казва Ивайло Буров - супер точно се държа от първия ден до предаването! Разбира се клиентите сме малко нетърпеливи та чакаме да ни звъннат на секундата като узнаят нещо за колата ни... Дилъите трябва да ни го простят това и да знаят, че ни е тръпка да ни информират дори за незначителни за тях неща :)
« Последна редакция: Декември 14, 2012, 10:43:16 pm от sugar4o »

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #52 -: Декември 14, 2012, 11:14:50 pm »
Ооо - Иво Буров си е такъв "от малък"...
Още аз като си взимах колата ..... в залеза на далееечната 2007 година - той още тогава се открояваше  в шоу рума като изключително отзивчив , любезен и сръчен в обслужването на клиенти...
Важи - две мнения няма !!!

DeBiL.InSidE

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #53 -: Декември 15, 2012, 10:15:13 am »
Здравейте!
Виждам, че си говорите за дилъри та да ви запитам - някой тук работил ли е с Иво Иванов (София) и може ли да сподели как са се разбирали по време на процедурата?

Благодаря ви : )

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #54 -: Декември 15, 2012, 10:31:19 am »
Още един положителен глас за Ивайло Буров. Изключителен точен дилър  ;D.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #55 -: Декември 15, 2012, 10:40:58 am »
Факт е,че Буров е желУезен crazy
И аз от него си взех колицата.Дано не го изпуснат като някои други от шоурума music

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #56 -: Декември 15, 2012, 01:29:21 pm »
Здравейте!
Виждам, че си говорите за дилъри та да ви запитам - някой тук работил ли е с Иво Иванов (София) и може ли да сподели как са се разбирали по време на процедурата?

Благодаря ви : )
Според мен след като вече ти е заявена колата, дилърът няма никаква роля. Така че няма значение какви са впечатленията, които в моя случай не са много добри, защото имаше леки драми при мен...

sugar4o

  • Новак
  • *
  • Публикации: 49
  • ex Sportage III EX - 1.6 GDI (откраднат)
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #57 -: Декември 15, 2012, 02:17:38 pm »
direct е прав до някъде - като има забавяне на автомобила, предполагам че дилъра няма много какво да направи дори и да има голямо желание.
Важното е при проблем как ще реагира и какво ще ти каже дилъра, дали ще ти каже точно как са нещата или ще те залъже с някой нереален срок, колкото да не се откажеш.
 В този смисъл препоръки за конкретен дилър трябва да се дават само от хора имали забавяне в поръчките или други проблеми /в моя случай не беше така/
Споменах името на дилъра, за да е пълна картинката.

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #58 -: Декември 15, 2012, 03:06:41 pm »
А аз да уточня, че нямах предвид моя дилър, а споменатия от колегата.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #59 -: Декември 15, 2012, 03:56:58 pm »
direct е прав до някъде - като има забавяне на автомобила, предполагам че дилъра няма много какво да направи дори и да има голямо желание.
Важното е при проблем как ще реагира и какво ще ти каже дилъра, дали ще ти каже точно как са нещата или ще те залъже с някой нереален срок, колкото да не се откажеш.
 В този смисъл препоръки за конкретен дилър трябва да се дават само от хора имали забавяне в поръчките или други проблеми /в моя случай не беше така/
Споменах името на дилъра, за да е пълна картинката.

Две кии сме взели и двете от различни дилъри. От първият бях недоволен, но това не ме накара да се откажа от марката. Е вторият ме спечели с качествено обслужване и най-вече коректно отношение. Говоря ясни и точни дати без шикалкавене. И дори и да имаше забавяне бях сигурен, че щяхме да се разберем. Поне ме държеше в течение на нещата. Яд ме хвана на първият ми дилър, понеже вземах втора кола на член от семейството и трябваше да ми даде отстъпка (най-малкото в официялният сайт на киа БГ го пишеше). Той си замълча разбира се, а после ми вика защо там отиде. Е каквото почукало такова се обадило. Ако искат и дилърите да ми четата постовете. Аз говоря истната.
« Последна редакция: Декември 15, 2012, 03:59:18 pm от Shadow »