Автор Тема: Процедура при приемане на новата кола и оглед  (Прочетена 22846 пъти)

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #15 -: Ноември 08, 2012, 11:04:00 am »
Явно аз съм с извратено мислене щом мислите така  :)
Два пъти съм купувал нова кола и двата пъти съм получавал тези атрибути. Нали се сещате, как пък ще тръгна ей сега да търся пожарогасител и аптечка като ми го сервират в КМБ, че няма. Клиента трябва да се обгрижва, това в България обаче липсва като практика. Българина всичко може и ще се оправи сам.  :)

Ето няколко линка за тези които им предстои да си вземат новите коли от КМБ, отидете и си напазарувайте  :) :)

Аптечка (link)
Пожарогасител (link)
Триъгълник (link)
Жилетки ще намерите навсякъде

Комплект крушки - вече не ги виждам в задължителите атрибути, както и резервната гума, явно са променили закона в това отношение.

Интересно ми е хората с Hyundai във форума да кажат как е при IND Commerce?
« Последна редакция: Ноември 08, 2012, 11:10:17 am от CoolMaN® »

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #16 -: Ноември 08, 2012, 11:11:01 am »
КМБ никога няма да ти кажат, че няма. Просто ще ти вземат 40 лв. (може и повече да беше). А във всички комплекти, които съм виждал, си ги има 4-те атрибута. Няма нужда да се събират отделно, освен ако не се перфекционист и искаш всичко да е марково.  :)

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #17 -: Ноември 08, 2012, 11:15:48 am »
Аз нямам против да ми вземат, но преди това трябва да ми предложат, а не да допускат колите да излизат оттам без, както е станало с oz general и кой знае още колко.

Съжалявам, но аз тези буклуци за по 40-50лв пред КАТ дето се продават, не си купувам. Уважавам себе си и семейството си, компромиси в това отношение не правя.
Не купувам неща просто да отбия номера пред КАТ. Купувам това което наистина би ми свършило работа.
« Последна редакция: Ноември 08, 2012, 11:17:19 am от CoolMaN® »

mitko_ml

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 166
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #18 -: Ноември 08, 2012, 11:32:20 am »

Интересно ми е хората с Hyundai във форума да кажат как е при IND Commerce?

Както в Rio-то така и в i30-ката имаше аптечка, пожарогасител и  триъгълник без да съм ги искал отделно просто си бяха комплект с колите  ;D ;D

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #19 -: Ноември 08, 2012, 11:47:03 am »
Съжалявам, но аз тези буклуци за по 40-50лв пред КАТ дето се продават, не си купувам. Уважавам себе си и семейството си, компромиси в това отношение не правя.
Не купувам неща просто да отбия номера пред КАТ. Купувам това което наистина би ми свършило работа.
Защо мислиш, че комплектът ти от КМБ е по качествен? Нали ти писах, че моят също е от тях и не виждам никаква разлика с тоя от бензиностанцията. А относно скъпите - мислиш, че "луксозен" триъгълник ще свърши по-добра работа? Пожарогасителите - всеки който е мъчил да загаси запалена кола знае колко работа вършат. А аптечката - без коментар. Дори на обучението за първа помощ лекарят обясни, че почти всичко вътре е безмислено. С марля, триъгълна кърпа и кислородна вода животи не се спасяват.

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #20 -: Ноември 08, 2012, 12:02:23 pm »
Знам, че се такива и не претендирам за това, а за друго, което вече написах.
Това, че са го кръстили луксозен, аз не съм виновен за това. Важното е да е стабилен, а не като го сложа на магистралата първата кола да го събори.
Пожарогасителите които съм посочил вършат работа, имам опит, но да не са дезодорантите от комплектите по 40лв.
Аптечката живот не спасява, но може да бъде от полза.

Не е нужно да ми вадиш от 9 кладенеца вода. По твоята логика, за какво да живеем като ще умрем.
Като ти се виждат безмислени тези неща, направо си ги махай от колата.  :)
« Последна редакция: Ноември 08, 2012, 12:07:01 pm от CoolMaN® »

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #21 -: Ноември 08, 2012, 12:07:48 pm »
Просто ми излезе с аргумент "мен ме е грижа за семейството, затова най-доброто" все едно останалите само отбиваме номер пред КАТ. Знам че много хора го правят, но аз не слагам колан заради катаджията. Детето ми седи в столче с най-висока оценка за сигурност не заради катаджията. А ти се хващаш за безсмислената аптечка дето трябва да се сменя всяка година, за да са ти стерилни марлите и да не ти е изветряла кислородната вода. Колко пъти досега си сменял пожарогасител и аптечка?

chitko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 327
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #22 -: Ноември 08, 2012, 12:11:35 pm »
Съжалявам, но аз тези буклуци за по 40-50лв пред КАТ дето се продават, не си купувам. Уважавам себе си и семейството си, компромиси в това отношение не правя.
Не купувам неща просто да отбия номера пред КАТ. Купувам това което наистина би ми свършило работа.
Защо мислиш, че комплектът ти от КМБ е по качествен? Нали ти писах, че моят също е от тях и не виждам никаква разлика с тоя от бензиностанцията. А относно скъпите - мислиш, че "луксозен" триъгълник ще свърши по-добра работа? Пожарогасителите - всеки който е мъчил да загаси запалена кола знае колко работа вършат. А аптечката - без коментар. Дори на обучението за първа помощ лекарят обясни, че почти всичко вътре е безмислено. С марля, триъгълна кърпа и кислородна вода животи не се спасяват.

Аз съм гасил на предишна кола и повярвайте тия стандартните прахови (не от най-малките дето са като дезодорант) свършват за 1-2 секунди и после става страшно....може би не е имало достатъчно налягане незнам...ама помня че почнах да блъскам с него по запалилата се част (кутията на въздушния филтър - изгоря за около 30-40 секунди, след връщане на газ и няква искра) и да търся случайно останала бутилка вода в колата...

За риото ще си взема хубав поне 2л прахов, а този от ефтинджос комплекта ще стой някъде отдолу до резервната гума.

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #23 -: Ноември 08, 2012, 12:12:31 pm »
но да не са дезодорантите от комплектите по 40лв.
Значи на мен КМБ са ми сложили дезодорант?

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #24 -: Ноември 08, 2012, 12:16:03 pm »
Момчета в България сте!!! Не се дразнете за глупости!!!

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #25 -: Ноември 08, 2012, 12:17:34 pm »
Просто ми излезе с аргумент "мен ме е грижа за семейството, затова най-доброто" все едно останалите само отбиваме номер пред КАТ. Знам че много хора го правят, но аз не слагам колан заради катаджията. Детето ми седи в столче с най-висока оценка за сигурност не заради катаджията. А ти се хващаш за безсмислената аптечка дето трябва да се сменя всяка година, за да са ти стерилни марлите и да не ти е изветряла кислородната вода. Колко пъти досега си сменял пожарогасител и аптечка?

Е ти пък всичко насочено срещу теб ли приемаш, защо се припознаваш в думите ми.
Пожарогасителят го проверявам всяка година /заверяват го със стикер/. Аптечка сменям през 2 години, защото сменям колите иначе сигурно няма да го направя.

Явно е трудно да се повярва, че някой "играе" по правилата.  :)

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #26 -: Ноември 08, 2012, 12:18:36 pm »
За пожарогасителят съм съгласен, че е важно. Макар че досега съм хвърлил три и никога не съм ползвал. Предполагам това е по-добрият вариант де. :)

Едит: Комплект за 14 лв. от Кауфланд също е по правилата. За нещо съвсем различно говорим.

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #27 -: Ноември 08, 2012, 12:25:14 pm »
За нещо съвсем различно говорим.

Кажи ми за какво говорим, че аз изпуснах нишката вече?  :)

Обобщавам:
- Според мен КМБ трябва да оборудва колата с нужните атрибути при покупко-продажбата. Ще ги таксува или подарява си е тяхна работа.
- Това което се продава в комплекти за по 15-40лв не е за предпочитане и аз бих си го сменил или не бих го купил.
- Също така казах, че много от собствениците на автомобили биха си купили и за 2лв тези неща, само да отбият номера.

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #28 -: Ноември 08, 2012, 12:34:49 pm »
Съгласен съм и с трите. Проблемът беше, че ме обвини индиректно, че понеже съм с комплект на КМБ не ме е грижа за семейството и че ми е трудно да повярвам, че "някой играе по правилата". За последното те поправих, защото хората, които биха си купили комплекти за 2 лв., също играят по правилата. Просто такива са правилата...

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Процедура при приемане на новата кола и оглед
« Отговор #29 -: Ноември 08, 2012, 12:43:05 pm »
Не съм си и помислял в спора, да те обвинявам точно теб в каквото и да е било.   drink
Освен това "някой играе по правилата", но то не беше толкова сериозно   :-*

Иначе, да прав си играят по правилата или по-скоро залъгват себе си. /това не е адресирано към теб, а към друг който не е в този форум и не го познавам  :)/
« Последна редакция: Ноември 08, 2012, 12:45:05 pm от CoolMaN® »