Автор Тема: Молба за оглед на Сиид в Горубляне  (Прочетена 7836 пъти)

cmapmep

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 212
Молба за оглед на Сиид в Горубляне
« -: Ноември 14, 2012, 01:04:48 pm »
Здравейте колеги!
Имам нужда от услуга. Заинтригува ме една обява в мобилето: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11351854054926768&f1=details  и молбата ми е някой да отиде и да я види на място колицата, за да не бъхтя напразно пътя от Бургас. Нещата, които ме интересуват детайлно, са състояние и работа на двигателя, състояние на купето - следи от удари и пребоядисване, състояние на интериора и работоспособност на устройствата, дали все-още е гаранционна и в КМБ ли е обслужвана, защо се продава от автокъща.  Готов съм да си платя за услугата, отделно от почерпката drink.
Ще съм много благодарен, ако някой се отзове на молбата ми.
« Последна редакция: Декември 17, 2012, 08:04:18 am от cmapmep »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1323
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Молба за оглед на Сиид в Люлин
« Отговор #1 -: Ноември 14, 2012, 03:48:36 pm »
Аз ще мога да ида в събота.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Молба за оглед на Сиид в Люлин
« Отговор #2 -: Ноември 14, 2012, 05:07:42 pm »
Цецко ,
като прегледах снимките :
 - климатроник няма , а е с климатик
 - сензор за дъжд  - съмнява ме да има (то е за по-горно ниво)
 - подгряване на седалките - също

cmapmep

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 212
Re: Молба за оглед на Сиид в Люлин
« Отговор #3 -: Ноември 14, 2012, 06:07:11 pm »
Голямо благодаря rmk!
Жоре, този от автокъщата е роднина на жената, която я продава, и явно е поукрасил обявата. Аз също видях от снимките, че не е ЕХ. Ще я караме по-спартански  :). След Спортиджа ще ми липсват екстрите :(, но с всичко се свиква.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Молба за оглед на Сиид в Люлин
« Отговор #4 -: Ноември 14, 2012, 06:44:41 pm »
Не , неее - не , че е страшно без тези екстри (за сензора съм чувал , че работи даже в някакъв странно-дразнещ режим , а не съм сигурен дали имаме и блокаж на диференциала) - казвам го , ако можеш , въз основа на тези данни да понамалиш цената.... ;D

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Молба за оглед на Сиид в Люлин
« Отговор #5 -: Ноември 14, 2012, 07:29:49 pm »
Е тук във форума се продаваше едно наточено music
Що не го вземете него?

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1323
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Молба за оглед на Сиид в Люлин
« Отговор #6 -: Ноември 14, 2012, 08:16:37 pm »
Митко, това ли е "натоканата" ?
http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,2300.0.html

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Молба за оглед на Сиид в Люлин
« Отговор #7 -: Ноември 14, 2012, 08:38:43 pm »
не
http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,2349.0.html  ,но явно е продадена 8-)

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Молба за оглед на Сиид в Люлин
« Отговор #8 -: Ноември 15, 2012, 11:04:02 am »
И аз мога Стартер ако нещо свиркай!!!

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Молба за оглед на Сиид в Люлин
« Отговор #9 -: Ноември 15, 2012, 05:47:58 pm »
Не , неее - не , че е страшно без тези екстри (за сензора съм чувал , че работи даже в някакъв странно-дразнещ режим , а не съм сигурен дали имаме и блокаж на диференциала) - казвам го , ако можеш , въз основа на тези данни да понамалиш цената.... ;D
ей да не се заблудите нещо от написаното в обявата-диференциал демек задно прдаване имат само джиповете и от леките коли Мерцедес и БМВ.сега друг е въпроса първите Кий леки коли как са ги правили с кардан/диференциал или с предно
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Молба за оглед на Сиид в Люлин
« Отговор #10 -: Ноември 15, 2012, 06:01:14 pm »
който ходи да оглежда колата да гледа годината на производство на стъклата да съвпада на всичките-примерно  има    .........08       или пък  ..........07    и т.н.ако съвпадат и си пише една и съща фирма значи няма чупено стъкло от силен удар/деформация и е предпоставка че колата е здрава.другото което е гледат се точковите заварки-едни леки вдлъбнатинки като от въздушна пушка когато се отвори капака на багажника,предния капак и вратите но най-вече си личи като се отвори капака и се гледа откъм калниците дето се застъпва с капака там трябва да ги има-от двете страниляво и дясно трябва да са на еднакво разстояние една от друга и да са еднакви на брой-това показва че няма дори и лек удар по колата .и тогава вече колата може да се вкара на сервиз да я попрегледат отдолу за други нещанезабелязващи се с човешко око дефекти
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Молба за оглед на Сиид в Люлин
« Отговор #11 -: Ноември 15, 2012, 06:10:14 pm »
Направо да вземе последните 6 цифри от ВИН-а който трябва да е на предния прозорец.
Може и километри да разберем  write

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1323
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Молба за оглед на Сиид в Люлин
« Отговор #12 -: Ноември 17, 2012, 09:25:33 pm »
Резултат от огледа:
- първо бяха много против да правя снимки, искаха само да гледам и да си бягам (неприятни хора като цяло)
- предната и задната броня са поиздрани от паркиране
- заднята броня въобще не беше напасната към задните два калника, от двете страни имаше разминаване в различни направления, от едната страна около сантиметър и половина !!!
- по някои от уплътненията на вратите имаше боя, явно има боядисвани детайли и не са си направи труда да разглабят или облепят хубаво гумените елементи
- отпред в десния калник е имало удар, калникът не беше напаснат към фара - имаше около сантиметър разминаване (калника по-навън, фара по-навътре, то затова и в обявата няма снимки на дясната страна на колата)
- след като вдигнах предния капак се оказа, че въпросният преден калник е бил яко сгънат защото имаше боядисване от вътрешната страна чак до конзолата на тампона на двигателя и беше мазано с боя и върху конзолата и тампона
- имаше натрошени пластмаси над предната престилка, там където е механизма който държи предния капак, бяха правени опити да се лепи с разтопяване, после пак се беше счупило
- двата болта, който държаха декоративния капак на двигателя бяха различни или поне от едната страна имаше по-голяма шайба, която да захване явно счупения капак

И тук огледът приключи, дори не стигнахме до палене на двигателя.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Молба за оглед на Сиид в Люлин
« Отговор #13 -: Ноември 17, 2012, 10:40:20 pm »
Мога да мина да я погледна понеделник,ако искаш

http://www.cars.bg/u864204

cmapmep

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 212
Re: Молба за оглед на Сиид в Люлин
« Отговор #14 -: Ноември 18, 2012, 08:30:17 am »
rmk, благодаря още веднъж за съдействието и отделеното време! Нямаше да се стига до оглед, ако собственичката си беше признала за всички забележки - изрично я питах за удари и бояджилъци. Добрата страна на нещата е, че не се разкарах напразно до София, доверявайки се на няколко телефонни разговора. Форумът за пореден път се оказа много полезен!  ;D
Мите, благодаря за предложението, но с бензиновите приключих.
Днес попаднах на нова обява в мобилето, но няма адрес, а само телефон. http://www.mobile.bg/11352568046084719 Като стане по-човешко време за неделя ще звънна и ще напиша адреса тук, та ако някой има път натам да й хвърли едно око.
« Последна редакция: Ноември 18, 2012, 08:33:19 am от cmapmep »