Автор Тема: Kia Procеed SX facelift - зимни гуми, сензори за налягане, сервиз  (Прочетена 6078 пъти)

archtpetrov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Здравейте,
Преди седмица си взехме колата от шоурума и дойде момента да се слагат зимни гуми.
Поръчал съм и джанти отново за гуми 225/45/17 и съм решил зимните да са Goodyear Ultra Grip Performance +
Въпросите към вас колеги са:
1. Доволни ли сте от тези гуми. Как са на сняг, на дъжд?
2. Трябва ли да се купуват TPMS вентили със сензори за следеното на налягането или налягането се следи от ABS?
3. Кажете от кой сервиз за монтаж на гуми сте доволни в София. Оторизирания сервиз на Цариградско ми даде доста завишена оферта или поне на мен така ми се струва. За 4-те гуми + монтажа, който бил "безплатен" излиза 1424лв (по 356 на гума без сензори). И почти ме отказаха, но от друга страна ако трябва да се слагат сензори за налягането, предполагам, че ще иска някаква настройка в компютъра и хич не ми се иска друг освен оторизирания сервиз да пипа.
Ще съм благодарен на мнения и опит.
Успешен ден на всички!

vess

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Здравей колега,
Първо честито за придобивката! ;D

Мога само да споделя опит за гумите. Моите са Goodyear Ultra Grip Performance + SUV, но това което четох е, че реално са адаптирани като размери от този модел, който ти гледаш.
Гумите това им е втори сезон и мога да кажа. че са супер. На сняг, дъжд и много добре се държат за преодоляване на аквапланинг. За мен GY са най-добрите зимни гуми.

За другите въпроси, не знам до колко е валидно, но на Соренто датчиците за радио и не се взимат показания от въртенето от датчиците на ABS. Аз последните три автомобила ги търкалям с един комплект джанти. При тези цени на джанти+датчици, доста години има да минат докато ги избиеш. До тогава я камилата, я камиларя. Има риск от кражба, я на джантите, я на автомобила. Това си е лично мое мнение.

Иначе за монтаж съм много доволен от БГ Гуми, на Симеоновско. Записвам си час по телефона и не чакам. Цените са нормални, дори може би и малко по-ниски(понякога ми правят отстъпка, но не знам защо  :) ), а монтажът си е супер, не тресе, не вибрира. Успех  ;D

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Здравей,
1. Аз съм с Bridgestone Blizzak LM005, супер доволен съм.
2. Зависи от нивото на оборудване, при мен са без датчици в гумата, а само взема данни от абс-а. Ако си с датчици - потърси тук във форума; има 2 или 3 поста (единия май беше май из Спортидж темата). Колеги си купуват от Алиекспреса по 40-50 долара комплекта и си бачкат без проблеми.
3. Аз ползвам Диана Люлин и Европа на Сливница.
Успех
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

archtpetrov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Здравей колега,
Първо честито за придобивката! ;D

Мога само да споделя опит за гумите. Моите са Goodyear Ultra Grip Performance + SUV, но това което четох е, че реално са адаптирани като размери от този модел, който ти гледаш.
Гумите това им е втори сезон и мога да кажа. че са супер. На сняг, дъжд и много добре се държат за преодоляване на аквапланинг. За мен GY са най-добрите зимни гуми.

За другите въпроси, не знам до колко е валидно, но на Соренто датчиците за радио и не се взимат показания от въртенето от датчиците на ABS. Аз последните три автомобила ги търкалям с един комплект джанти. При тези цени на джанти+датчици, доста години има да минат докато ги избиеш. До тогава я камилата, я камиларя. Има риск от кражба, я на джантите, я на автомобила. Това си е лично мое мнение.

Иначе за монтаж съм много доволен от БГ Гуми, на Симеоновско. Записвам си час по телефона и не чакам. Цените са нормални, дори може би и малко по-ниски(понякога ми правят отстъпка, но не знам защо  :) ), а монтажът си е супер, не тресе, не вибрира. Успех  ;D
Благодаря за изчерпателния отговор колега! :)

archtpetrov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Здравей,
1. Аз съм с Bridgestone Blizzak LM005, супер доволен съм.
2. Зависи от нивото на оборудване, при мен са без датчици в гумата, а само взема данни от абс-а. Ако си с датчици - потърси тук във форума; има 2 или 3 поста (единия май беше май из Спортидж темата). Колеги си купуват от Алиекспреса по 40-50 долара комплекта и си бачкат без проблеми.
3. Аз ползвам Диана Люлин и Европа на Сливница.
Успех
Благодаря за изчерпателния отговор колега! :)