Автор Тема: Ceed акумулатор - подмяна  (Прочетена 35942 пъти)

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #15 -: Ноември 16, 2012, 06:26:44 pm »
То хубаво няма 200лв, ама за дизел не става с тоя 480А ток. Няма и година да изкара :)
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #16 -: Ноември 17, 2012, 08:17:02 am »
То хубаво няма 200лв, ама за дизел не става с тоя 480А ток. Няма и година да изкара :)
направо ще го изсмуче двигателя барабар с жиците да дърпа ток..
сега майтапа на страна но за дизелите се иска поне 650-700А стартова мощност че даже със същите размери ако има 800 ще е най-добре пък ампеража може и да е 70-74 А
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #17 -: Ноември 17, 2012, 09:29:29 am »
На оригиналния ми акумулатор пишеше 80Аh/630A.
Казаха ми в магазините , че азиатските и европейските стандарти били различни.
Ама колата ми хем е европейска , хем е азиатска  %) %) %).
В КМБ ми казаха , че 68Ah/630 (или мааалко повече) било добре за колата.

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #18 -: Ноември 28, 2012, 11:24:22 pm »
Онзи ден след 5-10 минути на габарити колата не можа да запали. Случи ми се в Стара Загора. Нямаше възможност за тикане, тъй като бях паркирал между две коли. Спаси ме бати ви Краси от КИА Стара Загора. От половин дума дойде човека с кабели и запалих. Евала, рядко точен пич!!! Колата ми е вече на 4 години и той ми каза че било нормално акумулатора да си заминава вече. На мен ми се струват 4 години доста малко време, но не знам дали не съм в заблуда. Правя си изводи от това, че имам една Корса 1.4 94-та година, която съм я купил 2005 година в Австрия, като 2 години я карах там и вече 5 години майка ми я кара тук. Тоест 7 години акумулатора не е дал признаци че ще умира, имайки предвид, че Корсичката е била с този акумулатор още преди аз да я купя. От там си правя извод, че 4 години за чисто нов акумулатор са много  малко. Акумулатора на Корсата е австрийската марка Banner, има лепенка TESTSIEGER (което означава че е победител в някакъв тест) , гледам че вече и в България ги внасят, така че ако ми се наложи да купувам нов, ще си взема такъв.
Какво мислите вие и колко все пак е нормалния живот на един акумулатор? Някой друг има ли впечатления от Banner?

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #19 -: Ноември 29, 2012, 12:06:07 pm »
Онзи ден след 5-10 минути на габарити колата не можа да запали. Случи ми се в Стара Загора. Нямаше възможност за тикане, тъй като бях паркирал между две коли. Спаси ме бати ви Краси от КИА Стара Загора. От половин дума дойде човека с кабели и запалих. Евала, рядко точен пич!!! Колата ми е вече на 4 години и той ми каза че било нормално акумулатора да си заминава вече. На мен ми се струват 4 години доста малко време, но не знам дали не съм в заблуда. Правя си изводи от това, че имам една Корса 1.4 94-та година, която съм я купил 2005 година в Австрия, като 2 години я карах там и вече 5 години майка ми я кара тук. Тоест 7 години акумулатора не е дал признаци че ще умира, имайки предвид, че Корсичката е била с този акумулатор още преди аз да я купя. От там си правя извод, че 4 години за чисто нов акумулатор са много  малко. Акумулатора на Корсата е австрийската марка Banner, има лепенка TESTSIEGER (което означава че е победител в някакъв тест) , гледам че вече и в България ги внасят, така че ако ми се наложи да купувам нов, ще си взема такъв.
Какво мислите вие и колко все пак е нормалния живот на един акумулатор? Някой друг има ли впечатления от Banner?
Представителите на Хюндай в БГ са решили да използват Баннер пред оригиналните акумулатори.
« Последна редакция: Ноември 29, 2012, 03:01:26 pm от Митето »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #20 -: Ноември 29, 2012, 04:14:16 pm »
По гаранция от КИА дават 2 години за батерията - колко ще издържи след това е Божа работа...
Относно живота на батерията - за различни региони на света се дава различен живот на акумулатора - за България май даваха средно 3 или 3,5 г. живот.

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #21 -: Ноември 29, 2012, 04:25:06 pm »
Ами на мойта таратайка тези дни прави 4г. (демек има рожден ден) и още си държи. 2 пъти имаше щастието да падне, поради
забравен плафон. Дано изкара зимата write write write

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #22 -: Ноември 29, 2012, 05:12:25 pm »
Е , това е - почти на 100 % акумулаторите ни издържат около 4 години - после си е повече на страх...

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #23 -: Декември 15, 2012, 09:01:52 pm »
 Колеги в КМБ - София има акомулатори за 1.6 CRDI на цена от 170лв с ДДС :) който иска може да се възползва :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Plamen Lilov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 35
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #24 -: Декември 15, 2012, 10:39:47 pm »
Имал съм няколко акумолатора Баннер,и в момента на едното ми камионче е такъв,никога не са ме разочаровали! ;D
Оптима 1,7D 16V CRDi Aut ТХ

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #25 -: Декември 16, 2012, 02:07:29 pm »
Модел дали си видял?

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #26 -: Декември 22, 2012, 03:27:03 am »
Модел дали си видял?
мога да ти го покажа - същия като фабричния ... перфектен е :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #27 -: Декември 23, 2012, 07:35:01 pm »
Ясно. Необслужваем

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #28 -: Декември 28, 2012, 02:18:24 pm »
Е , това е - почти на 100 % акумулаторите ни издържат около 4 години - после си е повече на страх...

еми при дизелаците е така скапват бързо акумулатора пък веднъж два годишно да се слага на зарядно е препоръчително защото не винаги динамото може да дозареди на 100%. примерно ако има много пуснати консуматори климатик,фарове,радио и др.и на къси разстояния от порядъка на 6-7 км. си остава недозареден и затова е хубаво профилактично да се дозарежда отвреме на време.аз тия дни си взх и хубаво зарядно и сега ще го пусна малко да позареди
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #29 -: Декември 28, 2012, 05:09:08 pm »
Е , това е - почти на 100 % акумулаторите ни издържат около 4 години - после си е повече на страх...

еми при дизелаците е така скапват бързо акумулатора пък веднъж два годишно да се слага на зарядно е препоръчително защото не винаги динамото може да дозареди на 100%. примерно ако има много пуснати консуматори климатик,фарове,радио и др.и на къси разстояния от порядъка на 6-7 км. си остава недозареден и затова е хубаво профилактично да се дозарежда отвреме на време.аз тия дни си взх и хубаво зарядно и сега ще го пусна малко да позареди

моят акомулатор беше на 4г и половина и си вършеше работата, смених го защото според мен си беше тръгнал да заминава ... е можеше да ме изкара още половин година, но предпочитам нов акомулатор отколкото да се чудя как да запаля някоя сутрин ...
сега следващият се надявам да изкара и той докато го карам този автомобил, че вече наближавам 5г и 150К км и така ...
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT