Автор Тема: Ceed акумулатор - подмяна  (Прочетена 35894 пъти)

40oz

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #45 -: Април 27, 2014, 01:28:57 pm »
Аз си знам, че нещо като работи не се бута... :-\

Без много подробности, в момента съм с акумулатор на Бош 540А 60Ah, сменен от и по препоръка на "официалния" сервиз на КИА Шумен. Оригиналният беше 600А 68Ah.

Не знам дали е от самия акумулатор или начина на смяна, но в момента се появиха следните дефекти:
- При стартиране понякога развърта 5-6-7 пъти! преди да запали
- По време на път светна чек лампата, на следващата сутрин вече не светеше. В киа сервиз във Виена ми казаха, че грешката e P1186 (fuel pressure monitoring malfunction?), но не са намерили проблем и просто са я изтрили.
- Прозореца се държеше странно веднъж - исках да го затворя, но стигаше само до средата и после се смъкваше сам до долу. След няколко опита се оправи.
- Не можеше да се заключи колата от дистанционното след спиране. След около 2-3 минути се оправи.

Основно ме притеснява трудното палене, някакви идеи дали акумулатора е с неподходящи параметри, дали е дефектен или пък нещо е прецакано при смяната?
« Последна редакция: Април 27, 2014, 04:01:00 pm от 40oz »

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #46 -: Април 27, 2014, 06:23:26 pm »
Ако си дизел, тоя акумулатор му е малко стартовия ток.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

40oz

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #47 -: Април 27, 2014, 06:52:16 pm »
Дизел, 1.6 CRDI 115 к.с.

Трябва ли да го сменя задължително? Какви биха били последствията ако карам с този акумулатор 3-4 месеца - може някой път да не запали или ще се товари/развали някоя друга част?


Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #48 -: Април 27, 2014, 08:13:20 pm »
Мъчиш стартера,алтернатора и всичко по веригата!

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #49 -: Април 27, 2014, 08:52:52 pm »
Аз си знам, че нещо като работи не се бута... :-\

Без много подробности, в момента съм с акумулатор на Бош 540А 60Ah, сменен от и по препоръка на "официалния" сервиз на КИА Шумен. Оригиналният беше 600А 68Ah.

Не знам дали е от самия акумулатор или начина на смяна, но в момента се появиха следните дефекти:
- При стартиране понякога развърта 5-6-7 пъти! преди да запали
- По време на път светна чек лампата, на следващата сутрин вече не светеше. В киа сервиз във Виена ми казаха, че грешката e P1186 (fuel pressure monitoring malfunction?), но не са намерили проблем и просто са я изтрили.
- Прозореца се държеше странно веднъж - исках да го затворя, но стигаше само до средата и после се смъкваше сам до долу. След няколко опита се оправи.
- Не можеше да се заключи колата от дистанционното след спиране. След около 2-3 минути се оправи.

Основно ме притеснява трудното палене, някакви идеи дали акумулатора е с неподходящи параметри, дали е дефектен или пък нещо е прецакано при смяната?

на колко години е този акумолатор,обслужваем ли е  и т.н и ще ти кажа къде може да е проблема.по принцип с такива харакстеристики акумулатор за дизел 1.6 е малко както ти е казал и колегата.дизела иска  висок стартов ток от 600 нагоре най-добре е 700-720 стартов ток.ниския стартов ток  е изцедил батерията.другия вариант е да имаш "утечка" по системата и акумолатора да се се изтощава
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

40oz

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #50 -: Април 27, 2014, 09:06:09 pm »
Акумулатора е на 2 седмици. Реших да сменя стария превантивно понеже беше на >5г., но явно не е трябвало...С него си работеше всичко перфектно  >:(

Доколкото разбирам от вас, очевидно акумулатора е с нисък стартов ток, и това товари цялата система. Оставям настрана факта как може официален сервиз да да монтира несъвместим акумулатор, сега въпроса ми е мога ли да я карам така докато се прибера в БГ (след 3 месеца) или да търся тук да купувам нов и да го сменям...

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #51 -: Април 27, 2014, 10:02:31 pm »
по принцип проблема е при градско когато акумулатора се "изцежда" при палене особено при дизел но по принцип за дълги растояния повече от 200 километра не би трябвало да прави проблем но вече е прецакан и е хубаво да си сложиш с поне 680-700 А стартов ток и 70 А.навремето на старите дизели бакшишите слагаха още един акумулатор зад предната седалка  от порядъка на 100А и 1000 стартов ток щото нали се сещащ че те въртят на ден стартер поне 20-30  пъти на ден.А този дето си с него има ли отгоре му нещо като кръгли тапи с улей за отверка.ако има значи е обслужваем.според мен си вземи неубслужваем и няма да имаш грижи по  доливане на вода и следене на нивото.а забравих да допълня -ако не я караш 2-3 дни замери с мултицет тока и след 5-6 без да е палена пак замери  и ако е добре тока т.е. не пада напрежението значи акумулатора е добре
« Последна редакция: Април 27, 2014, 10:05:37 pm от kirilrz »
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

mupo_sh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #52 -: Февруари 05, 2015, 08:58:02 am »
Колеги, това ли е акумулатора за ceed 1,6 crdi 115 hp.Че жената е с колата в друг град и не мога да го видя.Мисля да го поръчам до там и да го сменят на място.Нямам възможност сега да стигна до колата.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #53 -: Февруари 05, 2015, 09:24:05 am »
Това трябва да е!
Къде е закъсала жената?

mupo_sh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #54 -: Февруари 05, 2015, 09:50:17 am »
 Във Варна е колата.Чакам днес един приятел да го смъкне да го видя, ама и той зает....че през това време се ровя да търся.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #55 -: Февруари 05, 2015, 10:51:17 am »
Далечко си е.
Някой колега от Варна,ако иска да помага

mupo_sh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #56 -: Февруари 05, 2015, 10:53:43 am »
Има кой да помогне.Въпроса е,че човека е свободен утре.Искам днес да го поръчам този акумулатор,че мога и още отстъпка да ползвам.И утре моя човек да го смени.Исках да съм сигурен, че съм избрал точния, ама ще го поръчам и ако нещо не стане ще го върна.

ivajloyes

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #57 -: Февруари 05, 2015, 02:09:36 pm »
Този е акумулатора - от 2 месеца съм с такъв (1.6 CRDI 115).

mupo_sh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #58 -: Февруари 05, 2015, 02:59:17 pm »
От къде го взе и на каква цена?Аз го поръчах от akumulatori.bg ама още не са ми се обадили да потвърдя поръчката и след малко ще ги търся.

pararararam

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
  • Варна
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #59 -: Март 14, 2015, 09:42:38 pm »
7 години и половина вече съм с оригиналния акумулатор. Тази зима само го дадох за зареждане за 24 часа. Струваше ми 8 кинта и пак е като нов.
KIA CEE'D 1.6 16V CRDi VGT EX 115 / 5 doors