Автор Тема: Ceed акумулатор - подмяна  (Прочетена 35896 пъти)

kiasz

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
  • KIA CEED SW 1.6 CRDI
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #60 -: Април 24, 2015, 09:38:15 pm »
7 години и половина вече съм с оригиналния акумулатор. Тази зима само го дадох за зареждане за 24 часа. Струваше ми 8 кинта и пак е като нов.
Браво, колега. Нашият Сийд утре ще трябва да му купим нова батерия. Още се колебая между Солите 70 и 80 Ач.

За статистиката: сегашният акумулатор е Magneti Marelli. Маркиран е на 02.2012 г.
Колата е с първа регистрация 02.2008 г., значи оригиналният е издържал 4 години (ако не е имало междинна смяна).
Явно италианската собственичка като е ходила само на неделна литургия, акумулаторът не е можел да се зареди напълно :)

kiasz

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
  • KIA CEED SW 1.6 CRDI
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #61 -: Април 25, 2015, 04:23:52 pm »
Вече мога да се похваля с нов акумулатор Solite 80 Ah, 630A, произведен в Корея, с 36 месеца гаранция.
Цената в магазина беше 194 лв., но правят отстъпка 20% при върнат стар, така че ми излезе 155 лв.
Мисля, че е много добра сделка.

zazduvka

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 268
  • KIA Picanto 1000 cm3
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #62 -: Април 27, 2015, 07:50:12 am »
От къде го купи?

kiasz

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
  • KIA CEED SW 1.6 CRDI
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #63 -: Април 27, 2015, 09:44:53 am »
От http://solitebg.com/Locations.
От представителя им в Стара Загора, само че не на адреса, посочен на сайта, от магазинчето им на бул. "Св. П. Евтимий", от западната страна, между "Боруйград" и "Августа Траяна".

Моля, представител на фирмата да ми има предвид за някоя индивидуална промоция  :)

pcf

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #64 -: Май 09, 2017, 08:42:06 pm »
Привет,

Някой да има идея акумулатор с какъв капацитет ми трябва за Киа Сийд 1,4 бензин 109 коня?

Negodnika

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 64
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #65 -: Август 08, 2022, 10:53:55 am »
Здравейте, мисля да си сменя акомулатора колата ми е KIA Ceed 2010 1.6 115k.c. дизел. Когаато е закупих и взех акомулатор с следните параметри 65Ah 570A. гледаха го по някакъв каталог в магазина и ми казаха че този е за моята кола. Доколкото съм чел тук и на други места разбирам че по голям акомулатор ще е по добре, въпреки че до сега с този съм нямал проблеми но вече е на 4 години и мисля да го махам. Обръщам се към вас защото нито знам от завода с какъв акомулатор излиза този двигател, нито съм сигурен ако взема по голям да ли ще се побере на стоиката, да не вземе да му дойде малка. Та давайте предложения и насоки колеги  :o :o :o

kiasz

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
  • KIA CEED SW 1.6 CRDI
Re: Ceed акумулатор - подмяна
« Отговор #66 -: Януари 26, 2023, 11:02:41 am »
Вече мога да се похваля с нов акумулатор Solite 80 Ah, 630A, произведен в Корея, с 36 месеца гаранция.
Цената в магазина беше 194 лв., но правят отстъпка 20% при върнат стар, така че ми излезе 155 лв.
Мисля, че е много добра сделка.
Да докладвам, че след близо 8 години Solite -то е за смяна. Миналата година 1-2 пъти го забравяхме с включени лампи в купето и "без време" му скъсихме живота.
Едва ли попадна на по-удачен акумулатор. За съжаление повече от две години внос няма. Ще търся алтернативи.

vasko_5

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14

vasko_5

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14