Автор Тема: Test drive в КМБ  (Прочетена 22395 пъти)

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Test drive в КМБ
« -: Ноември 22, 2012, 11:57:13 am »
... или как не се прави бизнес е моменти на криза.

Здравейте,

искам да споделя впечатленията си, а също така да питам дали вие сте имали подобен проблем. Как седи въпроса при другите марки (ако имате наблюдения)

Съвсем непредвидено видях една обява на сайта на КМБ за един върнат Спортидж, дизел, автоматик, с всички екстри.
Точно моят следващ автомобил.
Също толкова спонтанно ршавам, че може би е време точно преди ски сезона да сменя сийда.

Веднага отивам в КИА, разбира се топло посрещане, все пак съм взел индиректно общо 6 коли от там.

Обяснявам им какво ме води при тях, веднага правим едно кръгче, за да добия представа за модела, защото не се бях качвам да го карам.

Следва изпращане на план за лизинг и време за размисъл от моя страна.

До тук всичко точно, но идва въпроса? Дали ще успея да паркирам в два гаража.

Обаждам се аз в КИА и обяснявам какви са опасенията ми, и че искам да взема автомобила за един ден, за да тествам.
Допълнително ще добия представа и ще успея да го усетя. Няма какво да се лъжем, 10 минутно каране и 5 км в София не може да ти даде точна представа за нещата.

Оказа се обаче, че КМБ нямат практика да предоставят автомобили за подобен тест, дори и на дългогодишни и постоянни клиенти, което съответно уби варианта за смяна на сийда и намали сделките на КМБ с една за тази година.



Та въпроса е:
Някой дали има подобни наблюдения

christian

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Kia Sportage 2,0 CRDi AWD 6AT
Re: Test drive в КМБ
« Отговор #1 -: Ноември 22, 2012, 12:14:47 pm »
Извинявай колега, но не звучи сериозно да се откажеш от наличен автомобил, само заради това.
Значи не си достатъчно фен на модела, поне според мен. Тук е България, как смяташ да ти кажат..."вземай, карай си и когато искаш я върни". Не става. Едва ли има фирма ва БГ, която да направи това. Какъв е проблема с гаража? Знаеш размерите на гаража и на джипа и си преценяваш, става или не. Според мен трябва да размислиш по офертата.
2,0D 16V CRDi AWD 6AT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Test drive в КМБ
« Отговор #2 -: Ноември 22, 2012, 12:24:03 pm »
Не е така!
В ИНД нява проблем,било то и с техен човек!
Аз навремието,преди да взема вагона,така се отказах от сонатата. Просто не влезна в гаража!

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Test drive в КМБ
« Отговор #3 -: Ноември 22, 2012, 12:30:25 pm »
Има едно момче тук във форума с i40, беше писал как от IND са му дали да си кара колата за 1 ден.
Така че може, стига желание да има  ;D

christian

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Kia Sportage 2,0 CRDi AWD 6AT
Re: Test drive в КМБ
« Отговор #4 -: Ноември 22, 2012, 12:35:32 pm »
Е добре де, ако е за проба в гараж какъв е проблема, все някои колега ще отдели 1/2 час да се види влиза или не влиза....в гаража.
Не е сериозно като причина за отказ.
И аз имам гараж. Като взимах миналата година Спортиджа, не ме е интересувало дали ще влезе или не.
Ако не влезне, имам друга кола и тя остава вътре. Голяма сложнотия....
2,0D 16V CRDi AWD 6AT

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: Test drive в КМБ
« Отговор #5 -: Ноември 22, 2012, 12:56:21 pm »
Е добре де, ако е за проба в гараж какъв е проблема, все някои колега ще отдели 1/2 час да се види влиза или не влиза....в гаража.
Не е сериозно като причина за отказ.
И аз имам гараж. Като взимах миналата година Спортиджа, не ме е интересувало дали ще влезе или не.
Ако не влезне, имам друга кола и тя остава вътре. Голяма сложнотия....
Ами ако това ще ми е единствената кола и не влезне в гаража, какво правиме. Все пак за този гараж може да сум 8-10000Евро, тогава ще си имам гараж на буркани само.
А и по принцип, като чета и гледам отношението съм стугнал до извода, че тестов автомобил за цял ден КИА не дават.
А всички други дават, аз лично в ИНД съм питал. Един приятел взе Тигуан за тестване, Опел също дават и т.н.

Поздрави.

П.С.
Дано има кой да чете темата и да вземе мерки.

П.С.2
Междудругото Хари на една от първите среще беше обещал да ни организира и да ни даде нови коли за тестдрайв на целия форум, като се съберем на национална среща, ама ...................
Love is suicide!

christian

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Kia Sportage 2,0 CRDi AWD 6AT
Re: Test drive в КМБ
« Отговор #6 -: Ноември 22, 2012, 01:12:36 pm »
Да така е, но ако го нямаше този върнат автомобил?! Значи Пешо си мечтае за този модел, иска да си го купи пролетта, ама не знае дали ще става за гаража. Ама Вие сериозно ли?
Един гараж е м/у 18-22 м2, колата е 4,4х1,9м - 8,40м2 и остават поне 10м2.
2,0D 16V CRDi AWD 6AT

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Test drive в КМБ
« Отговор #7 -: Ноември 22, 2012, 01:15:20 pm »
Според мен по-скоро е тих протест срещу КМБ.  write
Щом другите го правят, не виждам проблем и КМБ да го прави.

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: Test drive в КМБ
« Отговор #8 -: Ноември 22, 2012, 01:22:51 pm »
Един гараж е м/у 18-22 м2, колата е 4,4х1,9м - 8,40м2 и остават поне 10м2.
Зависи много от гаража, особено с това ново строителство.
Я питай Митко дали в гаража му може да влезе Соната (а тя не е много по-голяма).
А и дори да влезе, после как ще излезнеш от колата ;)

А основното е, че за 5мин тест драйв, ти не може да усетиш всичко по колата

Поздрави
Love is suicide!

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Test drive в КМБ
« Отговор #9 -: Ноември 22, 2012, 01:35:30 pm »
В гаража може да се прецени дали ще влезе по размерите на колата и на гаража, но ако до гаража се стига през тесни подземия със завои (както при мен) и всичко зависи от маневреността на колата? Та не всичко са бакалски сметки и настина би било добре КМБ да дават коли именно за такива тестове пък дори и с техен човек да съблюдава какво се прави с колата.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Test drive в КМБ
« Отговор #10 -: Ноември 22, 2012, 01:37:31 pm »
Дани,при мен ширината не е проблем!
Виж дължината се оказа такъв.Соната ,мохаве влизат,ама неможеш да хлопнеш вратата crazy

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: Test drive в КМБ
« Отговор #11 -: Ноември 22, 2012, 01:39:14 pm »
Да, харесва ми автомобила, но точно заради тази случка няма да взема този.

Ще излезе друго или просто ще си внеса от Корея.

Обслужването е много важно според мен, а този път не го получих. 

Не виждам проблем да го взема е не работен ден, когато така или иначе не им трябва, при положение, че в понеделник ако бяха готови подписвахме договора.

Нека се придържаме към темата, че започваме да се отдалечаваме от основния въпрос

christian

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Kia Sportage 2,0 CRDi AWD 6AT
Re: Test drive в КМБ
« Отговор #12 -: Ноември 22, 2012, 01:43:06 pm »
В гаража може да се прецени дали ще влезе по размерите на колата и на гаража, но ако до гаража се стига през тесни подземия със завои (както при мен) и всичко зависи от маневреността на колата? Та не всичко са бакалски сметки и настина би било добре КМБ да дават коли именно за такива тестове пък дори и с техен човек да съблюдава какво се прави с колата.
Ти пробва ли дали Спортиджа става за гаража или не? Дадоха/иска ли ти от КМБ. Ама честно ми кажи. И ако не си пробвал, как реши да поръчваш?
2,0D 16V CRDi AWD 6AT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Test drive в КМБ
« Отговор #13 -: Ноември 22, 2012, 01:46:28 pm »
Пепи,да опитам аз да ти я докарам до гаража :)
На мне може да не ми откажат,защото мисля да се обадя направо на Хари crazy

christian

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Kia Sportage 2,0 CRDi AWD 6AT
Re: Test drive в КМБ
« Отговор #14 -: Ноември 22, 2012, 01:47:21 pm »
Да, харесва ми автомобила, но точно заради тази случка няма да взема този.

Ще излезе друго или просто ще си внеса от Корея.

Обслужването е много важно според мен, а този път не го получих. 

Не виждам проблем да го взема е не работен ден, когато така или иначе не им трябва, при положение, че в понеделник ако бяха готови подписвахме договора.

Нека се придържаме към темата, че започваме да се отдалечаваме от основния въпрос
С други думи си обиден на КМБ! Това е друго нещо. И е достатъчна причина за отказ.
А по темата, не не съм искал да карам цял ден за тест драйв и при Рено и при Киа.
2,0D 16V CRDi AWD 6AT