Автор Тема: Покупка на Соренто 3.5 V6  (Прочетена 3676 пъти)

Delian Petrov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Покупка на Соренто 3.5 V6
« -: Ноември 25, 2012, 12:10:34 am »
Здравейте,

Насочил съм се към този автомобил, тъй като по прочетеното досега тук и по други форуми разбрах следното за него: има сравнително комфортна возия за джип, има някакви възможности за "извън пътя", макар, че няма да се ползва приоритетно там, поддръжката му не е скъпа, купето е просторно и има голям багажник.

Засега виждам, че имам два варианта в мобилето:
1. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21343043136331094&f1=details&slink=1a47f6
2. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21336468888360252&f1=details&slink=1apj22

Ако на някой му прави впечатление нещо по тези два автомобила ще съм благодарен да сподели:)

А иначе имам следните въпроси, ако някой може да помогне по някои от точките:

1. за  ESP - за единия автомобил пише, че има такова, а бях чел, че до 2006 не се слага изобщо. Някой знае ли дали 2004 може да има ESP?
И изобщо според вас необходимо ли му е на този автомобил? Разбрах, че в някои ситуации задницата му била нервна, така че явно ще помогне за това ЕСПто, но ако така или иначе е включено 4х4то има ли значение ЕСПто? От друга страна това е още една електроника дето може да създава ядове... Какви са вашите мнения, особено ако имате впечатления с и без ЕСП ще е супер:)?

2. Тези модели видях, че вариантите им на задвижване са: 2H, 4H и 4L. А по-новите (май от 2006) са вече само с AUTO и LOW. Кой е по-добрия вариант според вас?

3. Двата автомобила са със стандартен автоматик, а не типтроник. Това по-зле ли е или няма голямо значение? Как е при изпреварвания? Има ли кick-down или нещо подобно, ако подам пълна газ?

4. Единия автомобил има монтиран теглич. Това може ли да крие някакви рискова? Напр. ако е била теглена каравана?

5. Според вас до колко може да се очаква да се свали цената? Обявили са 12 000 лева и за двата.

6. Какво по принцип трябва да внимавам при покупка на този модел с 6 цилиндров двигател? Със сигурност ще му се слага газ де, ако няма вече.

7. Къде мога да им направя пълна диагностика, за да съм спокоен, ако реша да купувам? Единия се намира в София, а другия във Варна?

8. Ако някой все пак може да сподели повече за возията (трябва ми да вози меко:), удобни ли са седалките - предни, задни, представяне извън пътя, здравина? Купето отвътре високо ли е? Че съм доста висок - 1,96:) Точно колко литра е багажника, защото ще му трябва голяма газова бутилка?

9. Четох, че има доста пластмаса вътре. Тропа и скърца ли много по нашите мили родни пътища, че такива неща ми бъркат в нервите просто?

Друго поне засега не се сещам, но все ще изникне някое въпросче по-късно:)
Та ако някой има впечатления, познания и иска да помогне ще съм благодарен.
Поздрави на всички и безаварийно каране.
« Последна редакция: Ноември 25, 2012, 12:14:38 am от Delian Petrov »