Автор Тема: БЛ Лизинг  (Прочетена 5319 пъти)

Ivan-Stoyanov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
БЛ Лизинг
« -: Ноември 26, 2012, 08:29:04 pm »
Здравейте!Някой ползвал ли е услугите на лизинговото дружество на Киа? Четох в други форуми,че не са много надеждни. Има ли някой отзиви? Ще съм благодарен на ниформация от техни клиенти.

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: БЛ Лизинг
« Отговор #1 -: Ноември 26, 2012, 08:36:20 pm »
Какво значи не са надежни  :) Нали не си вкарваш парите при тях на депозит  :) :)

Ivan-Stoyanov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: БЛ Лизинг
« Отговор #2 -: Ноември 26, 2012, 08:42:54 pm »
Не, но давам първоначална вноска и смятам да придобия колата след оппределен период. Мисля , че е добре да имам някаква сигурност. Интересува ме има ли сред клиентите на Киа избрали лизинг, такива които ползват БЛ Лизинг?

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: БЛ Лизинг
« Отговор #3 -: Ноември 26, 2012, 09:17:56 pm »
Нормално е да дадеш първоначална вноска, но не те разбирам за каква сигурност говориш.
Ако всичко си плащаш навреме няма да имаш проблеми.

Огледай се и за кредит, понякога е по-изгодно и си спестяваш прехвърлянето на колата в края на лизинга.

Ivan-Stoyanov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: БЛ Лизинг
« Отговор #4 -: Ноември 26, 2012, 09:23:22 pm »
Благодаря за отговора.Просто ме интересуваше дали клиентите ползват лизинга на Киа или по-скоро го избягват, когато избират да ползват лизинг разбира се?

Stefan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
Re: БЛ Лизинг
« Отговор #5 -: Ноември 26, 2012, 10:27:17 pm »
Аз съм ползвал Б.Л. Лизинг.
За 5-те години съм нямал никакъв проблем с тях, винаги всичко е било точно.
Плащал съм си навреме и е нямало "драми.
До колкото знам излиза по-скъпо и естествено колата се води на тяхно име през цялото време, но спестява занимаването със ..застраховки, гражданска...данък..просто трябва да си ги плащаш ;-)
За прехвърлянето на колата накрая по спомен май платих..около 200 лв.

Единствено негативно впечетление ми направи, че когато ми оставаше 1 месец до края на лизинга..получих писмо за подновяване договорът към застрахователите...Звъннах..попитах, защо при положение че колата ще е моя и вече мога да реша към кой да я застраховам..ми беше отговорено че някой клиенти така предпочитали ;-)))

Успех в покупката  ;D
Hyundai i40

gog

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
Re: БЛ Лизинг
« Отговор #6 -: Ноември 27, 2012, 03:21:02 am »
И аз бях към БЛ, няма проблеми за 4 години лизинг. Излизал съм от БГ с колата, винаги са съдействали за необходими документи, никакви проблеми, всички се е случвало много бързо включително и накрая хората се отнесоха много човечно и ми продадоха колата доста по-евтино отколкото очаквах (заради данъци, оценки и т.н.) всички документи бяха подготвени, нотариуса беше в офиса им и дори обясниха кое за какво ще ми трябва и мисля че приключихме за около 15 мин с кафето :)

Много беше приятно някой друг да се грижи за данъци и такси, но пък си излиза по-скъпо от ако платиш всичко първоначално.

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: БЛ Лизинг
« Отговор #7 -: Ноември 27, 2012, 09:40:57 am »
Здравей,

Аз също бях взел моя сийд с техен лизинг.

Нямах никакъв проблем.

Даже си предоговарях лизинга, защото изплатих колата по-рано и всичко беше точно.

Бяха коректни. Доволен съм от тяхното обслужване.



Ivan-Stoyanov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: БЛ Лизинг
« Отговор #8 -: Декември 06, 2012, 07:10:02 pm »
Благодаря Ви за отговорите. Ще обмисля нещата!

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: БЛ Лизинг
« Отговор #9 -: Декември 06, 2012, 10:19:12 pm »
Аз моята кола я купих с автокредит от Алианц банк. Останах много доволен , изплатих си по-рано колата (за 2 , вместо за 5 години) , не ми взеха и стотинка повече , а и колата си беше на мое име от първия миг.
Всичко това може и да е хубаво , но може и да не е - зависи кой какво търси , за какво и кого взима колата ,  , дали колата се взима за фирма или за физ. лице....
Препоръчвам на колегата да отиде при някой финансов консултант на който има доверие и да пита , да пита , да пита....
А преди това - да знае какво точно иска !!!