Автор Тема: ще загубя ли гаранция ако....?  (Прочетена 2598 пъти)

karchev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
ще загубя ли гаранция ако....?
« -: Декември 06, 2012, 04:54:44 pm »
Нов съм във форума и имам няколко въпроса.
Харесал съм си Киа сиид 1.4 109 коня 2008г, купена от Киа в София. Колата има още гаранция, но ме интересува ако я купя ще продължи ли гаранцията на мое име и след петата година какво още включва тя ?
Ако може и малко коментари и съвети за колата защото съм доста незапознат с марката и модела. Майсторът ми каза, че е хубава кола (а той е доста критичен към доста марки), и в събота ще му я караме да я прегледа.
Предишната ми кола беше тойота корола 2006 1.6 ввт-и двигател.
Също за Киа-та пише, че е с LX оборудване, с климатик ( не климатроник и разни др. неща).

YANCHO71

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
Re: ще загубя ли гаранция ако....?
« Отговор #1 -: Декември 06, 2012, 05:09:32 pm »
.Аз имам същата,само че комби.Доколкото знам гаранциятя се прехвърля на новият собственик в КМБ.А след петата година,доколкото съм запознат гаранцията е за двигател,скоростна кутия и диференциал.Честито за новата придобивка и много безавариини километри ;D.

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: ще загубя ли гаранция ако....?
« Отговор #2 -: Декември 06, 2012, 06:46:47 pm »
Взимаш номера на  шасито и двигателя отиваш в КИА да провериш дали е в гаранция още. Някой от форума мисля че можеше да го прегледа това но не си спомням кой беше.
Иначе аз имам същия двигател и колата е икономична ако не я форсираш. Автомобила е добър няма да съжалиш стига да е всичко фред технически.
Прегледай и форума има много теми .
http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,73.msg741.html#msg741
http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,270.msg3360.html#msg3360
http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,2515.0.html

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: ще загубя ли гаранция ако....?
« Отговор #3 -: Декември 06, 2012, 10:38:39 pm »
Колега , добре дошъл във форума !!!
Насочил си се към много сполучлива марка и много сполучлив модел - с риск някой от колегите тук да са на различно мнение от моето - с модела Сий'д , марката КИА наистина се "преоткри" за Европа-та - тя беше модела , който накара хората не само да извръщат глава по улиците , но и сериозно да се замислят за корейското автомобилостроене като цяло. После се появиха и новите поколения от другите модели КИА за които вече хората направо ги сочеха по улицата и си казваха "Аааа - и това е от ония КИА-та - а , бе тия нещо много дръпнаха...".....
LX - това е базовото (стандартно , "най-бедно") оборудване за модела - бедно до толкова , че има всичко необходимо , а когато се появиха Сий'д-овете - на пазара много и по-луксозни марки и модели само имаха част от това оборудване даже и в по-луксозното изпълнение на колите си...
Ако колата все още е гаранционна , то гаранцията ще продължи да я има и след покупко/продажбата !!!
Провери я в КМБ по номера , ако всичко там е О.К. , нека някой майстор й хвърли един поглед . После , ако можеш в пазарлъка да й свалиш някой лев (поне само за спорта  :) )  и я взимай без повече мислене...
Успех !
« Последна редакция: Декември 06, 2012, 10:41:03 pm от jorko.b67 »

karchev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: ще загубя ли гаранция ако....?
« Отговор #4 -: Декември 07, 2012, 11:06:22 am »
супер ! :) мерси за помощта ! в събота я карам на майстора ми в софия и ако ми каже, че е здрава я взимам :) сякаш като оборудване има почти всичко което ми трябва...може би само ЕСП ми се искаше да има, но и без него ще се кара :) ще пиша ако я взема да се похваля ! :)))

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: ще загубя ли гаранция ако....?
« Отговор #5 -: Декември 07, 2012, 11:26:24 am »
Чакаме снимки yahoo