Автор Тема: Навигация Гармин  (Прочетена 14830 пъти)

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Навигация Гармин
« -: Декември 09, 2012, 12:35:37 pm »
Здравейте, доста се чудих къде да пусна тази тема и накрая реших тук. Ако някой от Админите реши, че не е правилното мястно нека я премести. Решил съм да си взема по джиджава навигация. Знам, че оригиналната на Спортиджа не е много добре и затова отново на Гармин минавам + блутут. Говоря за модел http://gps-6.com/852-garmin-nuvi-2495lm-eu-bg.htm. Някой ако има досег до нея и по точно да функциите гласови команди, блутут. Има ли смисъл от тях. Ще изчакам малко мнения и от форума преди да пристъпя към закупуването. В общи линии съм се насочил към нея защото има доживотно обновяване за цяла Европа, а и съм доволен от Гармин като цяло. Постоянното обновяване на камерите също ми е важно тъй като тук в западните страни хич не си поплюват, а направо снимат и глобяват  bye. Навигацията предимно за сега ще я ползвам за Германия.
« Последна редакция: Декември 09, 2012, 12:40:22 pm от Shadow »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Навигация Гармин
« Отговор #1 -: Декември 09, 2012, 05:58:52 pm »
Съвет от мен.
Вземи си някоя китайка с по-читав процесор,и си накичули на нея,какъвто искаш навигационен софт!
Гармин е перфектен за България! За другите страни,не е чак толкова! Игото го смачква ;D
Това обновяване на карти,камери и т.н. ,пак на пц ще трябва да го правиш.Кофтито е,че вземеш ли си гармин,нямаш избор за друг софт music

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Навигация Гармин
« Отговор #2 -: Декември 09, 2012, 06:21:30 pm »
Друго предложение от мене - Asus Google Nexus 7 http://www.technopolis.bg/b2c/details/571931/P11010701~2/Tablet-ASUS-GOOGLE-NEXUS-7-16GB
Много добър малък таблет с GPS. Пак слагаш какъвто си искаш навигационен продукт и караш, но освен това можеш и да четеш книги и да си браузваш :)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Навигация Гармин
« Отговор #3 -: Декември 09, 2012, 07:19:24 pm »
В движение ;D
Става за филми и музика он еър music

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Навигация Гармин
« Отговор #4 -: Декември 09, 2012, 08:42:33 pm »
Мерси за предложенията, честно казано за ИГОто съм малко предубеден. В БГ го покарах малко, но не ми хареса може би защото си беше с не достатъчно обновени карти. Не искам да кажа, че е с лош, но май не се предлага доживотно обновяване. Сега да кажа, в момента ползвам гарминче нисък клас, но с хакната карта тук в Германия и се държи добре. Проблема е, че немога да го задържа и минавам на мой. По принцип сте прави, с търсене ще се намери подходщия софтуер и добра навигация. Телефон с андроид или таблетче също, но ми се ще нещо строго определено за тази цел. Честно казано не ми се занимава и затова искам нещо, което няма да мисля. Съблазнява ме Гласовите команди и блутута с връзка към тела, което ми предлага Гармина. Друг е въпроса дали ще вършат работа навсякъде.
« Последна редакция: Декември 09, 2012, 08:44:57 pm от Shadow »

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Навигация Гармин
« Отговор #5 -: Декември 09, 2012, 08:45:27 pm »
Предполагам, че човека има смартфон и на него може да си инсталира каквато навигация му хареса. И аз се учудих защо за Германия иска Гармин, при положение, че за там не е от особено значение кой продукт ще си вземеш, тъй като всички са почти еднакво добри. За БГ Гармин наистина е с едни гърди пред конкуренцията и то главно заради хубавата им подробна офроуд-карта. По-подробна няма, но и това е до време. Гледам, че Гугъл си обновиха картата за БГ тия дни и вече магистралата им е до Ямбол. Така че съвсем скоро Гармин ще изостане и у нас.  bye
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Навигация Гармин
« Отговор #6 -: Декември 09, 2012, 09:39:08 pm »
Мерси за предложенията, честно казано за ИГОто съм малко предубеден. В БГ го покарах малко, но не ми хареса може би защото си беше с не достатъчно обновени карти. Не искам да кажа, че е с лош, но май не се предлага доживотно обновяване. Сега да кажа, в момента ползвам гарминче нисък клас, но с хакната карта тук в Германия и се държи добре. Проблема е, че немога да го задържа и минавам на мой. По принцип сте прави, с търсене ще се намери подходщия софтуер и добра навигация. Телефон с андроид или таблетче също, но ми се ще нещо строго определено за тази цел. Честно казано не ми се занимава и затова искам нещо, което няма да мисля. Съблазнява ме Гласовите команди и блутута с връзка към тела, което ми предлага Гармина. Друг е въпроса дали ще вършат работа навсякъде.
Честно да ти кажа,заради тези неща не си заслужава.Нещата вършат работа навсякъде,но толкова.

Предполагам, че човека има смартфон и на него може да си инсталира каквато навигация му хареса. И аз се учудих защо за Германия иска Гармин, при положение, че за там не е от особено значение кой продукт ще си вземеш, тъй като всички са почти еднакво добри. За БГ Гармин наистина е с едни гърди пред конкуренцията и то главно заради хубавата им подробна офроуд-карта. По-подробна няма, но и това е до време. Гледам, че Гугъл си обновиха картата за БГ тия дни и вече магистралата им е до Ямбол. Така че съвсем скоро Гармин ще изостане и у нас.  bye
Ванка,гармин върви вече и на андроидни телефони ! -> http://www.androidbg.com/forum/topic50179-garmin-streetpilot-for-android-v149.html

За България гармин винаги ще бъде напред(познавам човека който картосва),докато не стане 1000% подробна.  music Гъгъл,минаха само тази година с нишките да картосат.Следващият път,кой знае кога ще е crazy Един вид,рекламка 8-)
« Последна редакция: Декември 09, 2012, 09:41:56 pm от Митето »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Навигация Гармин
« Отговор #7 -: Декември 09, 2012, 10:04:24 pm »
Още един глас за възможно най-евтиния и безименен "китаец", който можеш да намериш. След това си качваш програма по избор. Аз лично съм много доволен от АЙ-ГО. Карти за него в нета с лопати да ги ринеш, примерно тук:
http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?t=27215
Пробвах и Гермин, но грам не ми хареса точно заради претрупана карта с какви ли не пътища по нея. Няма какво да се лъжем тези нашите коли не стават да тръгнеш по всяка пътечка, която е обозначена по офроуд картата и като махнеш тези по които и пеша не може да се върви и на финала остават тези, които си ги има на ай-го :) Освен това Гармина ми вървеше много бавно на "китаеца" :)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Навигация Гармин
« Отговор #8 -: Декември 09, 2012, 10:08:28 pm »
гармина по принцип си върви бавничко music

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Навигация Гармин
« Отговор #9 -: Декември 10, 2012, 12:19:50 am »
Благодаря ви за мненията. Не ме разбирайте погрешно, но някак си ми се иска точно този модел и това си е. Верно Митето каза, че малко не си заслужава парите за тези глезотийки, но смятам да се метна точно на този модел. Все пак ще видим какво ще излезе. Иначе за Гугъл сте малко прави, за рекламката. Все пак да не забравяме, че и Гармин си е американска марка и едва ли ще си дадат толкова лесно хляба. Относно до бавното действие на Гармин, да така е, но само когато го инсталираш на някоя китайска навигация. На китайчето върви най-добре според мен Игото. Имал съм преди китайче и съм го видял как бавно действа с Гармина. Иначе оригинално устройство Гармин мисля, че доста бързо си действа. Мерси все пак. Ще пиша наблюдения от придобивката като я получа около НГ. Врътката с таблета също е ОК, но търся нещо, което да си знае мястото в колата и да не се размотава с мен. Взема ли таблет ще има постоянно човъркане и пипане, а и незнам и как ще му кара батерията ,ако го оставям лято на жегите на таблото или зимата - сещате се. Абе с една дума ми трябва работна навигация, да мога да разчитам на нея и да не ми се налага да търся кракнати карти и дали всичко ще е ОК.  Важна ми е и функцията Line Asist, някакъв кошмар ми е тук с тия хиляди ленти. При новите модели на Гармин доста джиджави картиники показва Line Asistа. Е знам трябва да го пазя и от набезите на .... ама няма как?
« Последна редакция: Декември 10, 2012, 12:28:54 am от Shadow »

mmk

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 50
Re: Навигация Гармин
« Отговор #10 -: Декември 10, 2012, 11:01:23 am »
 :o Не съм ползвал подобни системи. Иска ми се да се сдобия и ако не е много досадно, моля някой знаещ да ми посочи:
-какъв най-функционален "Китаец" да си купя и от къде ?
-с какво последователно да го натоваря и откъде?
Благодаря предварително.  bravo
RIO 1.2 LX, АГУ 2013г.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Навигация Гармин
« Отговор #11 -: Декември 10, 2012, 11:22:38 am »
Към mmk:
Аз съм с един "китаец", който е 1:1 с това:
http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?f=21&t=53724
Преди около 3 години го взех и от тогава какво ли не му качвах и ъпдейтвах, никакви проблеми не съм имал.
Като гледам това се продава с най-новата версия на АЙ-ГО и съответно с най-новите карти (тоест само го пускаш и го ползваш). След време като се понаучиш и сам ще си слагаш новите карти.

Ако написаното от мен се счита за реклама - трийте.
« Последна редакция: Декември 10, 2012, 11:30:01 am от rmk »

KREPEJA

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
  • Kia Sorento 2.5 crdi
Re: Навигация Гармин
« Отговор #12 -: Декември 27, 2012, 01:34:12 pm »
Аз съм с този модел на гармин http://gps-6.com/652-garmin-nuvi-2405-cee-bg.htm и съм доволен , а опцията Line Asist е много голямо удобство .

YANCHO71

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
Re: Навигация Гармин
« Отговор #13 -: Декември 27, 2012, 03:22:32 pm »
Аз ползвам Garmin1350 от две години.Бих казал че е безпогрешен ;D ;D.Тест до Франция,Германия,Швейцария,Австрия и да не изброявам всичко.Има желаното от теб Lane asist и всичко зависи от инсталираната карта.Сега смятам да се абонирам доживот за българската карта.Успех в избора.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Навигация Гармин
« Отговор #14 -: Февруари 24, 2013, 05:26:48 pm »
Нека добавя и аз много след 2 месеца ползване - доволен от Garmin 2495. Никакви проблеми и доживотна актуализация на картите за цяла Европа е много добра опция. Не се занимаваш да търсиш, хакваш и дали няма да има липси от места ...тн. Бодваш, сваляш, качваш се и караш. Функцията блутут също е много добра тествана голямо удобство и куп други екстри който определено е добре да ги имаш.