Автор Тема: Информация за Киа Рио 3  (Прочетена 2189 пъти)

zeroheat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Информация за Киа Рио 3
« -: Февруари 13, 2024, 09:50:52 am »
Здравейте

Започнахме да търсим кола за жена ми, защото нейната ще се пенсионира.

Търсим малка градска кола. Имаме си по-голяма кола за извън София. Колата ще се кара само в София изцяло 100% градско. Затова се насочих към бензиновите мотори.
Киа Рио ми се стори симпатична. Хвърлили сме око на една бройка от 2013та година с мотор 1,2 85 коня на уж реални 130 000км.
Много бих се радвал да ни дадете съвети. Какво да гледаме, когато отидем на оглед? Как е качеството на боята и антикорозионното покритие, защото от огледите по снимките се вижда, че имало поне леки паркинг чуквания ? Какви са по-скъпите неща за ремонтиране/подмяна(знам, че този мотор е с верига) ? Кога се подменят ? и тн. Идеята ми е да си направя сметка за разходите, които ще направя след покупката, първите 1 2 години. На практика, всяка информация ще ми е полезна.

Благодаря предварително!

IvanM

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Информация за Киа Рио 3
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2024, 12:30:21 pm »
Здравей, съвет какво да гледате при оглед немога да ви дам но бих ви препоръчал мотора 1.4 бензин.
Аз лично щях да вземам на жена ми. Доста четох из форуми и т.н резултата е 1.2 да се избягва не защото е проблем но е доста слаб и с малък ресурс.

zeroheat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Re: Информация за Киа Рио 3
« Отговор #2 -: Февруари 14, 2024, 08:53:14 am »
Здравей, съвет какво да гледате при оглед немога да ви дам но бих ви препоръчал мотора 1.4 бензин.
Аз лично щях да вземам на жена ми. Доста четох из форуми и т.н резултата е 1.2 да се избягва не защото е проблем но е доста слаб и с малък ресурс.

Здравей,

Благодаря за съвета, но може ли да споделиш малко повече детайли? Нас не ни пречи това, че е маломощен. Сегашното ни клио е 58 коня и ни върши чудесна работа, но просто вече е на 22+ години и идва края на живота му. А Риото е над 80 коня, това ще ни се стори направо като самолет. Така че конете не са факторза нас. А защо смяташ, че има по-малък ресурс от 1,4? Каква е толкова разликата м/у двата освен по-голям обем и то само с 0.2л ? Дизайна на моторите ли е различен ? 1.2 доколкото разбрах е с верига. Тази верига според мен трябва да може да искара с лекота 200 или дори 250 хиляди километра. Все пак това е КИА, ако беше VW, там си знам, че веригите им са зле и живота им е колкото на ремък - около 80 000км.


IvanM

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Информация за Киа Рио 3
« Отговор #3 -: Февруари 14, 2024, 02:39:15 pm »
Здравейте,  не искам да ви обърквам в избора или да си налагам мнението
По спомени са еднакви но хората по разни английско,руски и т.н форуми
пишеха, че няма смисъл от 1.2.. ако ви допада 1.2 вземете нея. Аз лично взех Тойота Аурис  ;D

zeroheat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Re: Информация за Киа Рио 3
« Отговор #4 -: Февруари 15, 2024, 01:39:59 pm »
Здравейте,  не искам да ви обърквам в избора или да си налагам мнението
По спомени са еднакви но хората по разни английско,руски и т.н форуми
пишеха, че няма смисъл от 1.2.. ако ви допада 1.2 вземете нея. Аз лично взех Тойота Аурис  ;D

Ние имаме малък гараж. Вътре ако влезе кола над 4м почти няма да има място, за да се затвори вратата. Иначе и аз гледах Аурис, но просто няма да пасне в гаража. И затова търся по-малка кола Ярис, Рио, И20, Клио, Сандеро и тн. Коне както казах не ни трябват, защото и сега с 58 коня се оправяме чудесно.

А някакви други проблеми и неща, които да гледам ?