Автор Тема: Моето Рио...  (Прочетена 276442 пъти)

chitko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 327
Re: Моето Рио...
« Отговор #165 -: Юни 10, 2013, 08:44:07 pm »
Колеги,
Искам да Ви попитам дали има възможност да се регулира яркоста на дисплея на радиото? При мен мен има опция да се намалява само този на километража. Незнам дали трябвада са свързани? :o Понякога светва доста ярко, понякога се затъмнява леко.

Това ти се командва от датчика на огледалото - не си ли забелязал, че като е по-светло навън свети и километраж и то силно, а като е вечер и се пуснат автомат фаровете се затъмнява ?

D.Vladimirov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
Re: Моето Рио...
« Отговор #166 -: Юни 10, 2013, 08:55:23 pm »
Колеги,
Искам да Ви попитам дали има възможност да се регулира яркоста на дисплея на радиото? При мен мен има опция да се намалява само този на километража. Незнам дали трябвада са свързани? :o Понякога светва доста ярко, понякога се затъмнява леко.

Това ти се командва от датчика на огледалото - не си ли забелязал, че като е по-светло навън свети и километраж и то силно, а като е вечер и се пуснат автомат фаровете се затъмнява ?

Да забелязах, но се чудех дали може и ръчно да се регулира?
Kia Rio 1.4 EX Silver

Драго

kiario2012

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 495
  • KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L
Re: Моето Рио...
« Отговор #167 -: Юни 10, 2013, 09:15:15 pm »
При мен се контролира от копчето под волана в ляво ( явно това е само за "L" оборудването, а EX са по-модерни )
KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L

KIA CEED 1.4 T-GDI 140hp DCT-7 EX

Стефан

chitko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 327
Re: Моето Рио...
« Отговор #168 -: Юни 11, 2013, 08:46:41 am »
Ще погледна после но с копчето за яркоста на дисплея, според мен се регулираше всичко не само таблото?

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2


kiario2012

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 495
  • KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L
Re: Моето Рио...
« Отговор #169 -: Юни 11, 2013, 11:12:44 am »
Аз пък имам  друг въпрос. Днес минах да ми проверят въздуха в гумите - беше на 2.7 ( явно като са ги сменяли Април са ги напомпали на толкова ), та добре ли съм направил да ги върна на 2.2 ? ( поне от лепенката на шофъорската врата така го разгадах )
KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L

KIA CEED 1.4 T-GDI 140hp DCT-7 EX

Стефан

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Моето Рио...
« Отговор #170 -: Юни 11, 2013, 11:49:22 am »
Тези стойности на лепенката на вратата са за студена гума. На теория като покараш колата и се загрее гумата може да се вдигне налягането вътре. Иначе според мен добре си направил, щом си довел нещата до препоръките на завода.

D.Vladimirov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
Re: Моето Рио...
« Отговор #171 -: Юни 12, 2013, 02:43:16 pm »
Колеги,

Какво мислите за автономен отоплител Webasto? Ето тук можете да намерите повече информация: http://avtonomenotoplitel.webasto.com/  http://rheamp.bg/avtonomni-otopliteli.php
Според мен през зимата ще върши идеална работа.  ;D
Kia Rio 1.4 EX Silver

Драго

chitko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 327
Re: Моето Рио...
« Отговор #172 -: Юни 12, 2013, 03:16:09 pm »
Колеги,

Какво мислите за автономен отоплител Webasto? Ето тук можете да намерите повече информация: http://avtonomenotoplitel.webasto.com/  http://rheamp.bg/avtonomni-otopliteli.php
Според мен през зимата ще върши идеална работа.  ;D


За скандинавските страни си е голяма благинка..на мен не ми харесва, понеже е прекалено мощно и е с твърдо гориво.
Според мен еднo ел.решение примерно с 2-3 подгряващи свещи (на по-ниска темепература от дизеляшките) във водния кръг ще е най-удачно - е и да могат да се управляват пак по тел/таймер разбира се...
С един по-голям акумулатор какво ти пречи да ти се пуска 200 вата нагревател 25 минути преди стартиране...
Жалко, че няма готови системи такива...виждал сам само такива който завършват с кабел за включване към 220волта, което предполага колата така или иначе да ти е в гараж.
...човек може да експериментира....примерно с две такива , лепнати където трябва ( някаква четвъртита муфа сложена по дължината на маркуча)
http://www.aliexpress.com/item/20Pcs-lot-12V-60W-TEC1-12706-Thermoelectric-Cooler-Peltier-Free-Air-Mail-Shipping/522364422.html
Верно няма като влезнеш да ти е топло, но колата ще ти загрее за 2 минути...съмнявам се разхода на динамото ,за да дозареди акумулатора с тези изхабени 15-20 ампера да е толкова много...някой по-светнат да каже...аз лично мисля да екпериментирам зимата на една от старите коли.
« Последна редакция: Юни 12, 2013, 03:20:48 pm от chitko »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Моето Рио...
« Отговор #173 -: Юни 12, 2013, 03:40:55 pm »
Макар, че не карам РИО ще се изказа по въпроса с вебастото.
Имахме вебасто на предипната кола на жена ми. Като купихме колата печката не работеше. Отидохме в сервиза (посочен горе) и подмениха ауспуховото гърне и тръбите на печката, чистиха грешките и на финала тръгна за скромната сума от около 200 лева. Добре загряваше сутрин, но изразходваше почти целия акумулатор за да загрее колата и реално като слезеше жената да ходи на работа имаше загрята кола, но шанса да завърти стартера беше 50/50. Сменихме акумулатора, но пак положението беше сходно. Беше края на зимата и пуснахме 2-3 пъти печката и това беше. После цяло лято не сме пускали печката. На следващата зима като стана студено пак решихме да пускаме печката и пак не тръгна. Отидохме втори път в сервиза и ни казаха, че в печката почти всички моторчета са заминали и понеже била по-стар модел нямало такива и затова да си купим нова за 2500 лева някъде с монтажа. Само да вметна че това устройство е доста малко, но е пълно с какво ли не вътре. Има собствен резервоар за гориво - съответно трябва включване към горивната система, помпа за горивото да подава горивото в горивната камерка. Има моторче за да върти антифриза на колата - съответно се закача към охлаждащата инсталация. Освен това има и още поне едно моторче за да вкарва свеж въздух и да изхвърля изгорелия навън през гърнето. Освен това за да върши работа се връзва и електрически към парното за да почне да духа в купето и да го топли. (То и затова от толкова много моторчета и духалки ни падаша акумулатора на финала).
Личното ми мнение е, че е прекалено сложно и скъпо устройство със съмнителна продължителност на живота. Според мен с парите, които ще инвестираш в него можеш да си вземеш топъл подземен гараж под наем за доста продължителен период.

kiario2012

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 495
  • KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L
Re: Моето Рио...
« Отговор #174 -: Юни 12, 2013, 11:11:01 pm »
Днес се ''дотътрих'' до морето с Риото. 7.0/100 разход с климатик като е карана само 120/150. Много е шумна особено на стария асфалт на Тракия, но пък ''върви''.  После от Сл. Бряг до Обзор по завоите към Варна - слаба ракия - нито е за 2-ра нито е за 3, ни за 4-та ( тук го отдавам до свикване - предишната ми кола беше турбо дизел и мисля  че беше различно, сега карам автоматици и пак е различно.)  Като цяло съм доволен, но продължавам да мисля че ако беше с 1.6 вигател щеше да е много по-добра.
KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L

KIA CEED 1.4 T-GDI 140hp DCT-7 EX

Стефан

Jouzzin

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
Re: Моето Рио...
« Отговор #175 -: Юни 13, 2013, 09:10:13 pm »
  Аз направих първите 2000 км. Днес ходих до София и се върнах с нея!Малко изнервящо,защото карах с 80-90 и моментно до 100-110 няколко пъти да изпреваря и толкова!Дано разработката е минала добре. Раход ми даде 4,8-5,0 /100 км. Миналата седмица ходих и до Ахтопол и нямах проблем по завоите на прохода-беше даже приятно!Верно има повечко превключване.Обаче наистина е доста шумна на стария асфалт,въпреки че съм с много добри гуми.При мен подсветката на дисплея денем не може да се регулира.само като светна фароветеи намалява. Абе с 2 думи съм много доволен от колицата. Не е толкова малка колкото си мислех и не ме уморява при дълго пътуване.!Супер  е!Има един въпрос-колко са ви ниските обороти?При мен са около 600 и ми се струват малко ниски....или не са..?И ако някой минава през Варна да звънка за обмяна на опит!

BODUR_SD

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 155
Re: Моето Рио...
« Отговор #176 -: Юни 14, 2013, 07:25:24 am »
  Аз направих първите 2000 км. Днес ходих до София и се върнах с нея!Малко изнервящо,защото карах с 80-90 и моментно до 100-110 няколко пъти да изпреваря и толкова!Дано разработката е минала добре. Раход ми даде 4,8-5,0 /100 км. Миналата седмица ходих и до Ахтопол и нямах проблем по завоите на прохода-беше даже приятно!Верно има повечко превключване.Обаче наистина е доста шумна на стария асфалт,въпреки че съм с много добри гуми.При мен подсветката на дисплея денем не може да се регулира.само като светна фароветеи намалява. Абе с 2 думи съм много доволен от колицата. Не е толкова малка колкото си мислех и не ме уморява при дълго пътуване.!Супер  е!Има един въпрос-колко са ви ниските обороти?При мен са около 600 и ми се струват малко ниски....или не са..?И ако някой минава през Варна да звънка за обмяна на опит!
Този разход за какъв мотор е? И при мен оборотите са около 600 за 1,4 бензин.

chitko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 327
Re: Моето Рио...
« Отговор #177 -: Юни 14, 2013, 09:37:28 am »
  Аз направих първите 2000 км. Днес ходих до София и се върнах с нея!Малко изнервящо,защото карах с 80-90 и моментно до 100-110 няколко пъти да изпреваря и толкова!Дано разработката е минала добре. Раход ми даде 4,8-5,0 /100 км. Миналата седмица ходих и до Ахтопол и нямах проблем по завоите на прохода-беше даже приятно!Верно има повечко превключване.Обаче наистина е доста шумна на стария асфалт,въпреки че съм с много добри гуми.При мен подсветката на дисплея денем не може да се регулира.само като светна фароветеи намалява. Абе с 2 думи съм много доволен от колицата. Не е толкова малка колкото си мислех и не ме уморява при дълго пътуване.!Супер  е!Има един въпрос-колко са ви ниските обороти?При мен са около 600 и ми се струват малко ниски....или не са..?И ако някой минава през Варна да звънка за обмяна на опит!
Този разход за какъв мотор е? И при мен оборотите са около 600 за 1,4 бензин.


Толкова са и при моето 1.4 - нормално е да са толкова - така си е направена колицата. Едно от решенията да пести гориво в града.

Jouzzin ти какви гуми беше сложил вместо стоковите ?
Иначе според мен вибрациите отзад се предават повечечко, защото окачването е на торсионна греда - и от  едната гума да стъпи в неравно и да породи вибрации се предава по цялата дължина. Някой да ме поправи ако греша?

Jouzzin

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
Re: Моето Рио...
« Отговор #178 -: Юни 14, 2013, 09:43:32 am »
1.4 ми е мотора.И мен ме учуди ниския разход,при условие че всички ревът че е висок първите 4 - 5 000 км. Аз го отдавам на ниската скорост.

Jouzzin

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
Re: Моето Рио...
« Отговор #179 -: Юни 14, 2013, 09:50:36 am »
  Да ти кажа аз  8 години преди РИО то карам Рено Лагуна,което също е на торсион отзад и няма такива шумове.Просто си е зле обезшумено купето и толкова!
  За гумите-още от КАТ и веднага скочих в сервиза да ги разкарам тия ханкуци. Исках да си сложа Good Year-голям фен съм им,ама няма на нашия размер и сложих  Dunlop Street Responce.Има разлика според мен,и в седенетона пътя и в шума.На Сийда сложихме Good Year и там резултата беше забележителен!
  Стоковите гуми са за продан-и от рио то и от сийда,така че ако на някой му трябват 195/65/15 или 205/55/16 нови да свирка!
« Последна редакция: Юни 14, 2013, 09:55:48 am от Jouzzin »