Автор Тема: Моето Рио...  (Прочетена 276238 пъти)

kiario2012

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 495
  • KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L
Re: Моето Рио...
« Отговор #600 -: Март 01, 2020, 12:42:10 pm »
1 година след като смених третия стоп ( срещу 130лв ), защото се беше напукал и разпаднал,  ето какво се случва с новия:

Странно че само тия нашите не знаят че това е дефект на колата, а цяла Европа е чувала:)



Sent from my EML-L29 using Tapatalk
« Последна редакция: Март 01, 2020, 12:48:58 pm от kiario2012 »
KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L

KIA CEED 1.4 T-GDI 140hp DCT-7 EX

Стефан

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Моето Рио...
« Отговор #601 -: Март 02, 2020, 09:07:25 am »
И гаранцията не го покрива. На моята същото се случва. Казваха, че било от течността за чистачки :) Замръзвала и пукала. Иначе, много дефекти оправиха по гаранция, в това число и ремонт на двигател. Ама третия стоп, не смениха

StaniGenov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Моето Рио...
« Отговор #602 -: Август 08, 2020, 06:42:58 pm »
Здравейте. Да се присъединя и аз към клуба. От вчера съм горд собственик на червено Rio GT-Line 2020 с еднолитровият им турбо мотор и автоматичната 7 степенна кутия. С жената обикаляхме по шоурумите да си търсим нова кола и като я видяхме тази и в един глас казахме, че това е новият член на семейството ни. Направи ми малко неприятно впечатление че дилъра който ни я издаде беше сигурен, че колата не трябва да се разработва и че автоматичната кутия не се обслужва ...като в книжката пише точно обратното.
« Последна редакция: Август 23, 2020, 06:01:12 pm от StaniGenov »

GeorgeT

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Моето Рио...
« Отговор #603 -: Август 08, 2020, 09:41:11 pm »
Здравей Приятел , аз си купих Рио 1.4 LX септември и мога да те уверя ,че колата не се разработва, за скоростната кутия не бих могъл обаче да дам компетентно мнение,защото моята не е автоматик.Първите 1000 км не я форсирай,карай я внимателно, спирай плавно и задължително малко извънградско .Със здраве и много безаварийни км.

StaniGenov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Моето Рио...
« Отговор #604 -: Август 09, 2020, 05:03:31 pm »
Благодаря за съветите. Днес я разходих 400 км и беше голямо удоволствие да се кара. Другият уикенд мисля да натоваря семейството и да хукнем към морето. Надявам се да е достатъчно.
« Последна редакция: Август 16, 2020, 11:02:10 am от StaniGenov »

kiario2012

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 495
  • KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L
Re: Моето Рио...
« Отговор #605 -: Август 16, 2020, 01:04:46 pm »
Пак да се върна на темата за третия стоп. Има ли колега който го е сменял извън официалния сервиз да каже от къде и за колко ? Или по-скоро за колко го е купил - самата смяна е свързана с 3 болта доколкото видях.
KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L

KIA CEED 1.4 T-GDI 140hp DCT-7 EX

Стефан

Dess

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
  • KIA RIO YB 1.4MPI 2017
Re: Моето Рио...
« Отговор #606 -: Септември 13, 2020, 06:50:05 pm »
здравейте,
успях да издера бронята на колата, преди да прехвърля каското на мое име. млад шофьор съм. sorry
колата е все още в гаранция. трябва ли в официалния сервиз да ми я оправят или мога да избера друг?

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Моето Рио...
« Отговор #607 -: Септември 13, 2020, 07:44:39 pm »
здравейте,
успях да издера бронята на колата, преди да прехвърля каското на мое име. млад шофьор съм. sorry
колата е все още в гаранция. трябва ли в официалния сервиз да ми я оправят или мога да избера друг?
Може да изберете и друг, но по-добре а правете в КМБ. Както са тръгнали да се заяждат за всеки пресрочен километър, кой знае къде могат да го извъртят. Отделно, че  се занимават от - до с всяка щета. Дори и да има нужда от втори оглед, вашето присъствие няма да е наложително

nelsky

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • Kia Rio III 1.4 Automatic EX
Re: Моето Рио...
« Отговор #608 -: Октомври 20, 2020, 12:34:25 pm »
Здравейте,
След като за кратко имах Спортидж преди няколко години, сега се завръщам между собствениците на Киа с Рио 1.4, бензин, автомат, ниво на оборудване ЕХ. Колата е купувана от тук декември 2015-та, фейслифт е доколкото ми е известно. Не съм проверявал дали още й е валидна гаранцията или е отпаднала по някаква причина. Обслужвана е в официалния сервиз и тъкмо направи 35 000 км пробег. Купих я малко инцидентно, след като се появи в салона на познат джамбазин, в резултат на някакъв бартер с една от неговите коли. Общо взето интересът на потенциалните купувачи беше доста голям и имах късмет, че бях от първите разбрали, че подобна кола се продава и през първият работен ден на салона, я бях вече капарирал в 10 сутринта. На портала се разминах със следващият дошъл на оглед  ;D Между другото, когато продавах Спортиджа, това беше автомобила, който съм продал най-бързо, като желаещите да го закупят бяха няколко. За сравнение, сега продавам Голф 6,към който няма абсолютно никакъв интерес.
Впечатленията до тук: Чудесна малка количка за в града, купихме го за жена ми, за да ходи на работа с него и мисля, че за тази цел е идеално. Разхода, докато го карах няколко дена, се върти около 10/100 градско, очаквам да е по-висок при карането на жена ми, ще видим и какво ще покаже на зареждане, че досега това е разхода само по борд компютър. Комбинацията от атмосферен бензинов мотор с 4-степенен автомат не предполага някакви чудеса на динамиката, но за града върши работа. Учудващо обаче, старта от място е доста приличен, няма да се дърпаме с никой по светофарите, но за изнасяне от кръстовище и да се включиш в движението от някоя пресечка е добре, DSG-то на Голфа е по-мудно на старта. Карах го малко и извън града, там вече нещата са тегави, изпреварванията са мъка и при натоварено движение ще са доста рискови. Обезшумяването също не е много добро (май и гумите са доста шумни, още е с оригиналните летни Кумхо, с които е излязла от завода), мотора също се чува. Като цяло обаче, колата едва ли ще вижда често изходите на града, така че не е болка за умиране. В салона нещата са добре, общо взето всичко е пригледно направено, твърди пластмаси навсякъде, но не изглеждат евтини, а и паразитни шумове до тук не съм забелязал да има. Блутута ме радва, най-вече с възможността да си пусна музика от телефона, автоматични фарове и чистачки- дребни гъделчета, но радват :-)
Бивш: Kia Sportage III 2.0 CRDI (184 Hp) Automatic

Martin82

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Моето Рио...
« Отговор #609 -: Октомври 27, 2020, 03:18:52 pm »
Здравейте  bye
Имам едно въпросче относно Rio 1.4 от 2017. Наскоро се сдобих с колата и не съм сигурен доколко е нормално поведението й: Става дума за това, че на студен двигател е доста по-тиха, но малко като позагрее и се настъпи, става доста шумна при ускорение.  ??? При вас така ли е? Скоро я обслужвах гаранционно, но там не откриха нищо нередно.
Дали 5w30 маслото, което слагат, не й идва тъничко? Макар че сега и времето застудя, все ми се струва, че не би трябвало да е от него?

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Моето Рио...
« Отговор #610 -: Октомври 27, 2020, 06:02:19 pm »
Е, коя кола не е шумня при настъпване на газта? В книжката ви пише с какво масло се кара. Ако нямате таква kia oil chart в  Google

Martin82

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Моето Рио...
« Отговор #611 -: Октомври 27, 2020, 07:40:22 pm »
Е, коя кола не е шумня при настъпване на газта? В книжката ви пише с какво масло се кара. Ако нямате таква kia oil chart в  Google
Да, но прави впечатление, че на студен двигател, първите 1-2 настъпвания, е доста тиха и след това шумът доста повече се увеличава, без да се чува нещо аномално, наподобяващо гърнета и т.н.

kiario2012

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 495
  • KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L
Re: Моето Рио...
« Отговор #612 -: Ноември 26, 2020, 07:23:44 pm »
Т.О. №8 - Масло, маслен+въздушен филтър, спирачна течност - 226лв
KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L

KIA CEED 1.4 T-GDI 140hp DCT-7 EX

Стефан

kiario2012

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 495
  • KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L
Re: Моето Рио...
« Отговор #613 -: Септември 17, 2021, 08:33:49 am »
Привет колеги,
някой купувал ли е задна броня за този модел ( 2012-2013г. )? Нека сподели от къде и дали е била читава. Изключваме официалния магазин - там работата е ясна.
KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L

KIA CEED 1.4 T-GDI 140hp DCT-7 EX

Стефан

kiario2012

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 495
  • KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L
Re: Моето Рио...
« Отговор #614 -: Ноември 26, 2021, 01:42:20 pm »
Т.О. №9 - Масло, маслен+въздушен филтър - 180лв
KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L

KIA CEED 1.4 T-GDI 140hp DCT-7 EX

Стефан