Автор Тема: GPS за следене на колата - два въпроса  (Прочетена 11016 пъти)

lirex

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
  • Sportage 2.0D CRDi HPE 6AT 4WD TX+ 186 HP
GPS за следене на колата - два въпроса
« -: Декември 28, 2012, 01:36:32 pm »
Сетих се за нещо, което ме интересува сериозно - GPS за следене на колата. Гледах доста сайтове, където искат между 150 и 500 лв за устройството, и после месечни такси от 10 до 50 лв. Почти всички предлагат 1000 екстри като следене на скоростта, разход, горивото в резервоара и подобни, но мен ме интересува само това къде е колата и къде е била.

Не ми се иска да плащам месечни такси само за да ползвам онлайн платформата им, защото има и безплатни такива като http://gps-trace.com/, където може да си вържеш GPS -а и направо там да гледаш. Съответно остават два въпроса - какво устройство да си взема, като не искам 1000-та екстри, и също така каква СИМ карта трябва да си взема за устройството - някаква с много безплатни СМС-и ли, или какво? Посъветвайте ме...  :o
« Последна редакция: Декември 28, 2012, 01:44:56 pm от lirex »

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: GPS за следене на колата - два въпроса
« Отговор #1 -: Декември 29, 2012, 08:29:18 am »
Честно казано аз също се бях интерисувал. В последствие се отказах - каското е достатъчно. Що се отнася до това къде колата е била - вземаш един по читав гармин и нещата са 6. Показва ти статистика на коя дата, къде как защо, колко км и тн. Ако го комбинираш и с у-вото свързано и към екото още по големи възможности имаш  ok.

lirex

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
  • Sportage 2.0D CRDi HPE 6AT 4WD TX+ 186 HP
Re: GPS за следене на колата - два въпроса
« Отговор #2 -: Декември 29, 2012, 11:38:24 am »
Каско че ще има - ще има. Но това не ме устройва, защото си искам колата. Ако не дай си Боже някой я свие, после имам да се занимавам с един куп буламащина, после да чакам пари от застрахователя, че пак да поръчвам и да чакам нови 6 месеца... де Илия на кирия.. :) Един GPS в колата, виждам къде са я закарали и отивам с патлака и още няколко човека да им е*а майката... с извинение! :)

Та, все още чакам за съвети, ако някой може да препоръча, че алтернативама ми е с фирма и месечни такси.. които са излишни.
« Последна редакция: Декември 29, 2012, 01:19:48 pm от lirex »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: GPS за следене на колата - два въпроса
« Отговор #3 -: Декември 29, 2012, 06:01:48 pm »
те ако решат да ти я взимат,няма да те спаси това устройство :)
Профитата ги елиминират,ти за съвсем обикновенно се натискаш crazy

lirex

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
  • Sportage 2.0D CRDi HPE 6AT 4WD TX+ 186 HP
Re: GPS за следене на колата - два въпроса
« Отговор #4 -: Декември 29, 2012, 06:29:10 pm »
Човек може само да се надява, че ако се случи, ще са по-големи некадърници crazy Все още чакам предложения по въпросите ми..  write

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: GPS за следене на колата - два въпроса
« Отговор #5 -: Декември 29, 2012, 09:46:45 pm »
Сори, че нямам отговор, но обикновено такива устройства се слагат, за да се следи жена или служител. Ако ти е само за кражбата и ти е хубав застрахователя, може само да се надяваш да ти я гепят. :) Може да почакаш малко, ама ще си смениш старата кола с нова за без пари.

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: GPS за следене на колата - два въпроса
« Отговор #6 -: Декември 30, 2012, 09:34:20 am »
Приятелю, ако ще следиш жена си, мога да ти дам един съвет. Купуваш й един телефон с Андроид ОС (сигурно и за iOS да има, не съм запознат). Има програмки, които се инсталират без видимо да вършат нещо или да са включени, но на заден план си изпращат инфо къде се локализира апарата. За целта трябва да е включен мобилния интернет. Ако не е включен мобилния интернет, данните се записват и после си ги преглеждаш офлайн. Програмката и ГПС-модула работят във фонов режим както казах. Само трябва да я научиш (жена ти) като шофира да не си държи телефона в чантата, а да го слага отпред на стойката, примерно щото е по-гъзарско така. По същия начин може да се следят и децата, когато са на училище, по кой път се прибират и т.н. Мисля, че ориентацията може да бъде не само по ГПС, но и по ГСМ-клетка, така че ориентировъчно може да се проследи обекта къде е (бил) с приблизителна точност от метри, което пък ме навежда на мисълта, че не е необходимо дори да си вади телефона от чантата.

Друг е въпроса, че ако си нямате доверие със жена ти, какво правите заедно?!  rofl yahoo
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

chitko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 327
« Последна редакция: Декември 30, 2012, 10:29:17 am от chitko »

lirex

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
  • Sportage 2.0D CRDi HPE 6AT 4WD TX+ 186 HP
Re: GPS за следене на колата - два въпроса
« Отговор #8 -: Декември 30, 2012, 11:59:07 pm »
Ехеее... вие в какви филми ме вкарахте!  crazy

Жена ми въобще не ми трябва да я следя, съвсем наскоро се ожених за нея, нека поне малко време мине :-*

Благодаря за предложенията за устройство, ще ги прегледам вниматело. А за СИМ картата да имате идея каква трябва да бъде? Някаква която хем да е с евтин план, хем с нет... Ще трябва да прегледам операторите май.
« Последна редакция: Декември 31, 2012, 12:00:56 am от lirex »

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: GPS за следене на колата - два въпроса
« Отговор #9 -: Декември 31, 2012, 12:31:08 am »
Здравей! Моето лично мнение ако изкаш да ползваш GPS е да си платиш на съответната фирма и да ти е мерна главата! Така мисля аз!

lirex

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
  • Sportage 2.0D CRDi HPE 6AT 4WD TX+ 186 HP
Re: GPS за следене на колата - два въпроса
« Отговор #10 -: Декември 31, 2012, 06:32:15 pm »
Има СИМ карта на Глобул с 5.9 лв месечна такса с ДДС, неограничен нет. Темата сякаш се изчерпа, вече имам всичко необходимо като информация. Ще избера модел устройство, поръчвам, инсталирам и съм 6! :) Благодаря на всички!

Весело изкарване на новогодишните празници! :)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: GPS за следене на колата - два въпроса
« Отговор #11 -: Декември 31, 2012, 06:47:24 pm »
НА вивател,мисля имаше по-ефтинко
« Последна редакция: Декември 31, 2012, 06:56:20 pm от Митето »

chofer

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: GPS за следене на колата - два въпроса
« Отговор #12 -: Декември 31, 2012, 11:28:01 pm »
НА вивател,мисля имаше по-ефтинко


Вече не, от този месец гледам са си обновили офертите и са развалили хубавата програма: Traffic XS: http://www.vivacom.bg/bg/residential/prices_and_services/mobilni_uslugi/mobilni_abonamentni/traffic/
Новостите:
  • +100МБ на пълна скорост (бяха 500, сега са 600, но това е без значение предполагам за подобна джаджа)
  • наполовина по-ниска скорост след 600-те мегабайта (64kbps, т.е. 8KB/s)
  • по-висока такса (5.90 вече, а не 5лв)


Глобул пък имат нова програма за 2.90 на месец: go web basic http://globul.bg/bg/postpaid.29.html?posm=29. Тази програма обаче май не става за подобни устройства, защото пише (http://globul.bg/bg/news.html?id=12284), че като свършат мегабайтите започва да отваря страница с възможност за презареждане. Това означава, че когато GPS-a се опита да прати данни за местоположението на колата, сървъра на Глобул ще му върне въпросната страница и ефективно данните няма да стигнат където трябва. За това не съм 100% сигурен, трябва да се провери. Освен това е твърде възможно 100МБ да стигат на месец за трафика от ГПС тракера. Моя личен опит с Глобул обаче е, че излезе ли се от 3G мрежата интернета става неизползваем и дори чат върви трудно.