Автор Тема: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!  (Прочетена 29236 пъти)

Donadelo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Здравейте колеги  :P , нов съм във форума и съм впечатлен от подробната информация, която сте изложили за различни теми  ,  може би ще ми помогне да си закупя и аз читав Kia Ceed ,но втора ръка!!! Спрял съм се на няколко ...

1. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11356605297056791&f1=details&slink=1tk65e
2. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11351854054926768&f1=details&slink=1tk65e
3. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11351328890123666&f1=details&slink=1tk65е

Тия дни ще ходя на оглед да видя за какво става на въпрос и дали си струват въобще , като естествено задължително ще се проверят в оторизиран сервиз на Киа в София !
Та като вещи в тази област може ли да ми помогнете с това , какво да гледам по колата , какви са слабите и страни и къде се намира VIN номера на рамата за да го проверят в сервиза?
Също така искам да разбера нивото на оборудване на автомобилите ако някой може да ми помогне по описанията в обявите дали е LX / EX  и разбира се за цената за която е предлаган ? Ще ви бъда изключително благодарни ,ако ми помогнете да се сдобия с нужната информация преди да отида на оглед !!! Благодаря предварително и чакам скорощтни отговори!!  bye


rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1323
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #1 -: Януари 20, 2013, 10:22:05 am »
Здравей и добре дошъл.

Втората обява преди време ходих да я гледам, виж резултата от огледа в тази тема:
http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,2532.0.html

Иначе на пръв поглед обява 1 и 2 са с климатик, 3-тата е климатроник (автоматичен климатик) тоест тя е по-високи ниво от първите две.
Успех!

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #2 -: Януари 20, 2013, 11:49:54 am »
третата е с климатроник и е на 99% сигурно че си има и подгряване на седалките,с лети джанти е,на това ниво оборудване трябва да има  и Блутут фабрично и други глезотийки.запиши си VIN--който трябва да е на предното стъкло откъм шофьора ако там го няма на отворена шофорска врата долу до прага има лепенка евентуално черна там пише.но ако колата е запазена и не е удряна никъде сериозно(при сериозен удар макар и изкърпена и възстановена колата си дърпа на една страна- и по-често сменяш гуми скъсяват им се живота с 3-4 хилометра примерно) я вземай щото на другите две обяви лъжат-единия пише че има подгряване на седалките а то си няма такова и че имало климатроник а то такъв не се вижда и двигателя работи тихо само я провераяваш за течове на масло,антифриз и темп подобни неща в Киа сервиз като е хубаво и ти да си под нея че да не скрият нещо техниците ако се имат с този от автокъщата.за удар-гледаш заварките/точките дали от двете страни дали са симетрични т.е ако от едната страна под капака на предницата откъм  гумите заварките са примерно 3 а от другата страна са 4 и повече и са на различно разстояние една от друга значи там е имало удар и е хубаво да се прегледа там по-обстойно да се види дали няма нещо счупено/огънато отдолу и после да е заварявано или изправяно.ако е сменяно стъкло също се разбира на всички стъкла фабрично най отдолу пише примерно   .......1  или .......01   или   .........11   примерно.ако примерно само на едно от тях ако завършва с друга цифра както тука дадох пример  .......1    и тя е  .......3  или ......4 значи или е сменяно стъклото или цялата врата е помляна  от удар.засега е това пиши като се върнеш от огледи впечатления отиди и на трите на оглед и изисквай този дето от втората обява твърди че има подгряване на седалките да ти го включи да видим как ще стане при положение че ги няма копчетата  rofl crazy .ей ся ще отида да снимам мойта да видиш какво означава подгряване и копчета.И много внимавай че че тез от автокъщите много лъжат и мажат.
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

Donadelo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #3 -: Януари 20, 2013, 11:59:18 am »
Здравей rmk , благодаря ти за предоставения ми линк с темата за втората избрана за оглед от мен кола !! Внимателно я прочетох и стана напълно ясно, че тази кола е удряна и впоследствие отремонтирана мързелешката както се казва. То и при разговора ми с този въпросен продавач ми се отвориха някакви съмнения , че иска по бързо да се отърве от колата, и че и има нещо .... щом започна да сваля цената още по телефона с някакви глупави оправдания веднага леко се осъмних !
Значи за третата кола , при разговора по телефона със един от дилърите на автокъщата  ми каза ,че скоро е минавала диагностика по молба на друг клиент , който явно се е отказал .... проблемен е бил само климатроника , който впоследствие са го разрешили гаранционно в сервиза на Киа !
А първата която май най ми допадна е собственик на младо семейство даже може да се види столче за бебе на задната , като човека ми каза , че доста се е грижил за колата и е била доста запазана отвътре и отвън с минат ТО скоро и валидна гаранция !!! Много ми допадна тази кола нищо че е с по слабо ниво на оборудване , но важното да е пазана и поддържана !  Та във вторник ми предстои пътуване до София за оглед , като аз съм от провинцията от Добрич !! Та колеги ако някой от вас е съгласен да присъства с мен при огледа да си кажете вашето компетентно мнение за колата , моля пишете ми да се уговорим !  А иначе съм се навил много да си взема такава Киа и ако трябва ще обърна бг и ев за да я намеря !!!  :) ;D

Donadelo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #4 -: Януари 20, 2013, 12:21:53 pm »
Здравей Kirilrz ,  благодаря ти за включването и подробната информация която ми предостави  ;D ! Определено ще оглеждам обстойно колата и за заварките по купето как са разположени , и за VIN номера който е много важен да се провери каква е що е кога е рег . дали ваобще отговаря !! По принцип особенно по Софийските автокъщи стават много големи измами , какви ли не само и само да ти пробутат автомобила за това малко съм скиптично настроен и затова ще търся и някоя друга помощ ( като вас съфорумците например ) само и само да намаля риска да ме измамят жестоко ,което с предната ми кола Opel Астра 1.6i cosmo  се случи нищо че ползвах услугите на доверен човек при  закупуването и вноса от Италиа , която той ми я препоръча де  :( , после се оказаха един куп проблеми за отремонтирване и така не я обикнах тази кола ... както и да е !!!

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #5 -: Януари 20, 2013, 12:52:29 pm »
цената и на трите е почти  една и съща затова прегледай и третата кола не е за изпускане,ето и малко снимки да знаеш какво да гледаш
на първата снимка над врътките за климатроника са копчетата за подгряването.а за климатроника като го включат трябва да ти изписва градусите т.е с числа каква му е зададената температура.при сиид-а вариант написано на врътките НЯМА трябва да си излиза на дисплея които е между двте големи врътки

на втората снимка е коя година е колата на стъклото като производство ето  моята е 2011 и долу пише 1..........         но е регистрирана 2012 което е нормално.и на всички стъкла си пише 1..............   н другите снимки се виждат точковите заварки които някой път фабрично са с 1 по-малко от едната страна но по-важното е да са еднакви като размер и там където се съединяват ламарините да са еднакви от двете страни
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

Donadelo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #6 -: Януари 20, 2013, 01:14:24 pm »
Благодаря ти за полезното инфо колега kirilrz добре си се постарал да ме осведомиш за заварките в снимков материал , което е за похвала !
Значи след информацията която ми предостави колегата rmk  кола номер 2 отпада за оглед окончателно , но другите 1 и 3 със сигурност ще ги огледам и евентуално вече диагностика в сервиз !!! Наистина номер 3 ми хваща окото много но се продава от автокъща и съм малко скиптично настроен заради схемите които прилагат нашите мили търговци да те примамят като някои от тях е лъжа до дупка  silen , но така или иначе докато не се провери не може да се знае ! Във вторник обмислям да ходя на оглед и на двата и ще споделям какво е станало !!! Благодаря ти още веднъж за предоставената ми информазия колега kirilrz !  ok

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #7 -: Януари 20, 2013, 01:23:52 pm »
Погледни и оказиона на сайта на киа

Donadelo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #8 -: Януари 20, 2013, 02:03:10 pm »
Току що проверих оказиона на Киа , но за съжаление нямат изложена Kia Ceed 1.6 CRDI 115 коня , само една е но тя е автоматик което малко не ми допада  :-[  , аз съ свикнал да осещам лоста в ръката си да си ръчкам яко хехехе !!! А иначе е доста запазена има много екстри !! Мерси все пак за препоръката Митак !!! ok

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #9 -: Януари 20, 2013, 02:25:28 pm »
другото за което се сетих е при запалена кола и загряла в смисъл да влезе в режим и да почне да вдига температура до към 60 градуса  и на свободен ход отиди на ауспуха и си сложи ръката близо до изхода на 3-4 пръста разстояние и задръж около 10-15 секунди и после помириши ръката си -трябва по ръката ти да няма никакъв мирис което е добра предпоставка че двигателя изгаря добре горивото и всички системи работят добре.също на загряла кола като я изфорсираш на 2-3 хил.оборота от аспуха НЕ трябва да излиза пушек,дим и т.н. и при палене не трябва да има почти никакво тресене на двигателя както и при гасене а и при вдигнат капак трябва да има леко тресене на свободен ход когато е загряла.ако забележиш нещо нередно кажи им в сервиза да обърнат внимание.като се сетя пак нешо ще пиша а ако искаш да ти дам тел.да питаш нещо когато си на огледа
« Последна редакция: Януари 20, 2013, 02:27:39 pm от kirilrz »
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

Donadelo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #10 -: Януари 20, 2013, 02:45:50 pm »
Да благодаря ти за инфото в допълнение което ми предостави ! Ще ги проверя и тези неща даже си ги записвам да не забравя някои  :)  , но дори и да забравя предполагам в сервиза няма да им обягне освен ако не играят и те някоя игричка с продавача ... знаеш ли ги  >:( !!! Колега kirilrz , ако може да ми дадеш телефона си при огледа вече ако има нещо допълнително да те питам  , ще съм ти благодарен , ако се стигне до зделка вече ще черпя  за новата покупка !!

Donadelo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #11 -: Януари 20, 2013, 03:22:30 pm »
Ще погледна и за това при пробното , мерси още веднъж , ако има нещо неясно ще ти звънкам аз се казвам Иво !!!  ok

kx3

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #12 -: Януари 20, 2013, 03:57:13 pm »
Привет, ако проявявяш интерес към запазена втора употреба кола - продавам моята, тъй като скоро ще бъда собственик на Kia Sportage. Колата е изключително запазена - по подробна информация мога да ти дам, ако проявиш интерес. Колата не е Kia, а Suzuki Swift. Можеш да разгледаш обявата на: http://www.mobile.bg/11350895025187999
Колата никога не е удряна, карана е много внимателно - от както е купена са возени двете ми малки деца. Има си сервизна история и е поддържана само в сервиз на Сузуки. Телефона ми е 0889 93 11 73 - ако имаш интерес за по подробна информация:)

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #13 -: Януари 20, 2013, 06:29:05 pm »
утре ще ти пусна едно видеоклипче  с вдигнат капак с работещ  загрят двигател на сиид-а ми да видиш как работи -тресене почти няма както и чаткане/почукване на двигателя почти не се чува като загрее.пробваш също така всички възможни системи дали бачкат подгряване на огледала и задно стъкло-като минат 2-3 минути от включването на опцията като ги пипнеш трябва леко да са затоплени.ако резервоара е на резервата кажи на този от автокъщата че искаш да я пробваш по-дълго време т.е. искаш да я караш малко по магистрала за да усетиш дали има вибрации и т.н. и и сложи 10 литра за да видиш дали работи правилно стрелката.сестра ми имаше такъв  с Пежо  втора употреба на почти 3 г. беше като я взе първоначално стрелката седеше на резервата и като и сложи 20 литра гориво стрелката не мръдна.оказа се че едно чопче бе счупено и цялата бензинова помпа се бе килнала настрана а то в нея и датчика и помпата в една кутия и за да не се купува нова помпа -400лв направихме чопчето с стоматологични материали в къщи и стана здраво
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

Donadelo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #14 -: Януари 20, 2013, 07:37:03 pm »
Супер си Киро много ми помагаш .... че ти сигурно разбираш повече от автомобили от повечето псевдо майстори бе , всичко знаеш щом си побългарил тая бензинова помпа  ;D ... ще очаквам утре клипчето ти да видя как работи дзверааа  music , днеска се свързах с продавачите този от автокъщата ми каза че е на линия за оглед но кола номер 1 излезе голям проблем да му се невиди !!! Момчето което я продава ми каза че през седмицата е от сутрин до вечер на работа и няма как да ми я покаже освен след 17.30 ч но мен не ме устройва това определено ,тогава е тъмно и не се вижда нищо !!! Кофти работа само остана тази в автокъщата и евентуално една автоматик в оказиона на Киа която не е много на далавера но ще видим !!!