Автор Тема: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!  (Прочетена 29207 пъти)

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #15 -: Януари 20, 2013, 09:16:18 pm »
ако искаш изчакай да хване малко времето да станат минусови градуси -2-3 че дори и -8 да я запалиш на студен двигател -трябва да запали от раз и да вдигне обороти т.е. да се включи автоматичния смукач сега тия дни като е 5-6 градуса над нулата няма да е интересно.
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

Donadelo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #16 -: Януари 21, 2013, 10:14:01 am »
 Ами да ти кажа просто вече нямам търпение да взема нещо , трябваше още миналата седмица да ходя на оглед ,но в последствие с един приятел се разбрахме сега да тръгнем заедноче и той имал някаква работа в София и за това отложих да сме двамата !!! Но не мис е чака повече и поне ще отида да огледам и пробвам  ако няма нищо сериозно като дефекти тогава купувам иначе друга кошница като старата ми неми се взимр  !!! write Просто трябва да улуча на добре пазен и гледан автомобил! Аз предполагам , няма да има проблем при палене на - C ако при палене на студен двигател не започне да тресе двигателя и волана също това означава че горивото добре се изгаря и няма задръствания по горивната система !! Дават Киата да пали и при -28 градуса , даже за това много руснаци я предпочитат като дизелова кола пред конкурентите и , като Голф , Фокус , I30 , Аурис , Браво и тем подобни ... първоначално бях се спрял на Toyota Auris 2.0 disel 126 hp  , но след обстойно четене и разследване по тази кола установих че тя се произвежда с не дотам качествени матеряли ( меко казано се пести от тях )  , цената висока като за Toyota , а качеството не струва .... след 3-4 години на експлоатация и започват проблемите а четох също така че дори хваща ръжда по частите на двигателя дори след 100000 км поради липсата на кора отдолу под двигателя , абе ваобще скапан и скъп за подръжка автомобил който се произвежда в Турция (Завода на Тойота) ! След като вече бях почти отчаян да си намеря свестен и що годе запазен Хечбек , след продължително търсене попаднах на KIA SEED , като за мен първоначално думата корейски автомобил не ми вдъхваше много доверие , но като разучих каде се произвежда от 2006 г , има завод в Жилина Словакия , направо се учудих и помислих че са се свързали с някой немски концерн например , помислих си че ще е като Шкода разработка на VW , което за мен е пълна простотия да се сливат 2 компаниии за да произвеждат ниско буджетен автомобил с части на по големия и марката от по малкия демек че има разлика ама ядец :) . Разбрах обаче , че нещата с КИА не стоят така и заедно с Хюндай които са отдавна заедно са станали супер конкурентна сила на пазара в Европа и Америка че дори и надминават по показатели доста от Европейските си сабратя !! И след като видях страхотните автомобили които представиха на автоизловението в Жанева направо бях изомен от КИА , казах си ей тва е колата която ще търся да си взема , а пък нека да се води с Корейско реноме хехехе !!! Но се сшрях на 2 ра употреба защото според мен няма смисал да се блъскат толкова много пари след 2-3 год, себестойноста и ще е по малка от половината , а аз и не правя супер много километри през годината не повече от 15к да направя , и поради тази причина търся 3-4 г кола !!!  write

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #17 -: Януари 21, 2013, 10:48:51 am »
15 к км. на година си е каране за нашите пътища.
За моята съседа ми предлагаше добра оферта,но аз не си я давам.
Радвам се,че съм си я взел чисто нова.
Няма по-хубаво от новата кола,това се разбира,чак когато си вземеш такава.Наистина си е разход,но в случая с киа,той си заслужава!
Новата киа е още по-добра,но моята си е идеална засега.Други се ориентират да си подменят сиидовете с нови,но най-вече,защото им свършат гаранциите :)
Помисли си за нова.На употребявана вече,не можеш да и хванеш състоянието,колкото и сервизна информация да намираш.Не е ли човека ползвал колата да ти каже,зарежи.
Ползвана кола без удари,рядко се намира.Дори моята си има ремонти по боята.Последно и боядисвах предният капак от камъчета.
Затова и ъи казах,да гледаш,дори да се обадиш в киа,като изпадне някоя върната,да ходиш да гледаш там.То не че и там ще е 100% диагностицирана с всичките и проблеми,но все пак.
Успех в размишленията ,и дано се решиш за новичка.Тя е още по-хубава от преднишното издание music
« Последна редакция: Януари 21, 2013, 11:15:13 am от Митето »

Donadelo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #18 -: Януари 21, 2013, 11:29:07 am »
 Ами разучил съм и новите коли които предлагат в момента Киа , страхотни са спор няма с малко изключение, че са ги направили доста по ниски от предходните им  което за нашите мили пътища е като " Заповядай новата си кола  и те чакаме скоро в сервиза за оправяне на окачването "  %) ! И тази на която съм се спрял Сеед 1,6 115к.с дизел хечбек , нова е над 33к , а втора ръка на 4-5 г и 60-70к км, е 13-14к , разликата е голяма , дори и да има някой дефект може да се оправи за не много пари , но това разбира се е принципно !!!

mb

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #19 -: Януари 21, 2013, 11:34:58 am »
този наш колега прегледа ли го?
http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,2300.0.html

освен че в друга тема споменава, че му е изгорял компресора на климатика и сега ще го сменя не виждам нищо лошо в обявата му.

двулитровите дизели са с шестстепенни скоростни кутии. току виж има и круиз-контрол. ама питай него.




п.п. то и аз съм се зачудил дали ще успея да издържа на финансовия натиск от притежанието на нова кола с тая стагнация в бизнеса, но просто не ми се продава на такива цени. пък и още живея с надежда, че току виж нещата се пооправили.
« Последна редакция: Януари 21, 2013, 11:38:47 am от mb »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #20 -: Януари 21, 2013, 11:45:16 am »
Ами разучил съм и новите коли които предлагат в момента Киа , страхотни са спор няма с малко изключение, че са ги направили доста по ниски от предходните им  което за нашите мили пътища е като " Заповядай новата си кола  и те чакаме скоро в сервиза за оправяне на окачването "  %) ! И тази на която съм се спрял Сеед 1,6 115к.с дизел хечбек , нова е над 33к , а втора ръка на 4-5 г и 60-70к км, е 13-14к , разликата е голяма , дори и да има някой дефект може да се оправи за не много пари , но това разбира се е принципно !!!
Принципно е така.
Никога не знаеш,какво те очаква в кола 2-а употреба без доказан произход!
Пишман търговците винаги гледат да пробутат стоката и да си вземат парите.После,ходи ги търси за проблемите.Те пък,доказало се е ,излизат солено 8-)
Все седиш без кола music
Аз днес си оставих моята в киа,но си знам ,че ако се наложи да стои повечко(което няма да стане),ще ми дадът оборотна.Поне така се разбрахме music

п.п.
и в доказателсвто на това,гледай какво намерих в един друг форум за една автокъща:

Цитат на:
Е да като се има в предвид ,че колата е със сервизна книжка менте днеска разбрах, друго няма какво да говоря. . .

 crazy
« Последна редакция: Януари 21, 2013, 12:08:54 pm от Митето »

Donadelo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #21 -: Януари 21, 2013, 12:44:34 pm »
Всичко е въпрос на късмет Митак , просто трябва да се внимава много при избора и да се гледа обстойно , все пак това е автомобил и нормално да има и някой друг дефект при прекомерното му използване , но аз за това изкам да взема все още гаранционна и да е закупена от БГ а не нов внос и от незнам си каде тога си в пълно невидение колко операции са и направили на тая кола нов внос след като неможеш да я провериш в оторизирания и сервиз ! Така че ще видим ...

А и още нещо, мой колега от Варна си купи преди 2 години чисто нова Рено Клио бензин 1,4 мисля че беше , за 2 години си потруши нервите от скапани гаранционни сервизи , страшно много проблеми имаше с тази кола и оторизирания им сервиз , така че не е гаранция , че като е нова няма да береш ядове един след друг , за това казвам е въпрос на късмет какво ще вземеш и как ще го подържаш!  ;D

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007

KILBIL

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #23 -: Януари 21, 2013, 02:30:45 pm »
в момента има един автомобил в КИА,който го няма в сайта.
отиди на място и погледни пред шоурума-тумно син,1.6 ЦРДИ 115 к.с. ЕХ
пробега е 26 000 км 2007 година с 8 лети джанти и летни и зимни гуми
за такъв автомобил си заслужава да се види

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #24 -: Януари 21, 2013, 03:00:24 pm »
в момента има един автомобил в КИА,който го няма в сайта.
отиди на място и погледни пред шоурума-тумно син,1.6 ЦРДИ 115 к.с. ЕХ
пробега е 26 000 км 2007 година с 8 лети джанти и летни и зимни гуми
за такъв автомобил си заслужава да се види
тоя сигурно е на моят съсед,който си подмени возилото със спортидж.И той е жулван и боядисван,поне 3-4 пъти :)
Джантите са стандартните+ MMS черно-сивата серия спици music
Наистина колата е малко карана.Само градско.Ако се наредиш,взимай я crazy

Donadelo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #25 -: Януари 21, 2013, 04:34:04 pm »
Ейй Митак това за Outlenta  жаобще не се сетих бе да му се невиди  ;D , заслужава си да се провери много ме нави да знаеш нищо че има налична 1,6 90 hp , дали има някаква съществена разлика в динамиката от тази на 115 hp  , знаеш ли нещо по въпроса , моля те отговори ми възможно най- скоро че довечера пътувам за София и да знам какво да правя пише, че тая е в наличност в щоурума и да ми кажеш каде се намира този шоурум в Софиа аз май бях гледал някъде из форума но не си спомням !! Ще съм ти благодарен а сега ще поразуча малко модела от 2012 който е даден !!  ;D

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #26 -: Януари 21, 2013, 04:59:36 pm »
Нямам пряк опит с 90 к.с. ,но до колкото чувам е по-изгоден от към данъците music
На моят данъка 4 години си го плащам все по 300 и малко отгоре.На 90 е под или около 200лв. ако си го вземеш новичък,което се опитвам и да ти кажа да направиш.Едва ли е съществена разликата от тези 25 кончета,ама чувам,че са доволни хората и от тях.Избора си остава при теб.Взимаш и тестваш на място 2-а двигателя,и решаваш.
Пак ти споделям мойто мнение,че новата кола си е нова,или както е подписа на "г-н препинателен знак" : "да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)"
« Последна редакция: Януари 21, 2013, 05:01:14 pm от Митето »

Donadelo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #27 -: Януари 21, 2013, 05:18:16 pm »
 Хехехе добре за девствената кола , но тая девствена жена не знам къде ще я намериш  :) , както и да е , не ми каза къде се намира шоурума спецялно за тия Outlet моделите от 2011 , че нещовзех да се навивам да пробвам тая нова красавица , малко ми се струват конете ама ще видим при пробата !!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #28 -: Януари 21, 2013, 05:19:31 pm »
Там където са и останалите тестове на коли.
Шоурум в ст.град :)
Качваш се първо на 90,после пробваш и 115,но си мисля,че вече има само новите колички.На място ще се разберете с дилърите ;D
Мисля,че дори може да склониш на новият сиид,с направена добра цена,но това си е договорка с дилъра.Търси Буров music Той ще говори с човека правещ цените,но не очаквай чудеса за новият модел 8-) Все пак е на пазара от 3 месеца при нас
« Последна редакция: Януари 21, 2013, 05:21:55 pm от Митето »

Donadelo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Може би бъдещ собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI !!
« Отговор #29 -: Януари 21, 2013, 05:30:34 pm »
Ами ще отида да видя за какво става на въпрос бих предпочел тоя по стария модел който също е чудесен , но на място ще видя  :)  Благодаря ти за инфото , после ще пиша  след като се върна , дай боже с кола  :-* !