Автор Тема: Изгорял компресор на климатика  (Прочетена 6434 пъти)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Изгорял компресор на климатика
« Отговор #15 -: Януари 18, 2013, 11:27:43 pm »
малко офф - как може да изгори компресора на климатика??? при положение, че му сменяш маслото редовно, не би трябвало да има проблеми.
станислави разкажи как стана фала?
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Изгорял компресор на климатика
« Отговор #16 -: Януари 19, 2013, 11:17:29 am »
Лесно,
Натискаш копчето за включване примерно на 2500 оборота и след известен брой такива или подобни включвания, съединителя на шайбата заминава и си готов.
А иначе може пък да е бил без масло и фреон и от там.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

stanislavvi

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
  • 2.0 CRDI 140 hp
Re: Изгорял компресор на климатика
« Отговор #17 -: Януари 21, 2013, 12:53:02 am »
Нека разкажа как стана.
Както си карам една вечер и изведнъж се появи странен звук(нещо между виене и механично тракане).Звукът беше за не повече от 5-10 секунди.На другия ден пак за каране от 10 км. се появи веднъж.Това беше достатъчно за мен и направо отидох в сервиз-а на Киа.Там заедно е един от майсторите се возихме за около 10-15 минути, но проблема не се прояви(класика в жанр-а).Оставих им я,защото бях обеден че нещо не е наред.Казах им да я тестват пак като е студена след нчколко часа.
След повторното им каране уж майстора бил чул нещо и заклучението му било че била някаква клапа на климатика която превключва от студено на топло.
И ми казаха да си я карам и като изгоряла щели да ми я сменят.
Още на състата вечер обаче проблем-а си стана дебел.Звукът се появи постоянно и след вклучването на климатика дори се усили в пъти повече.От там изгасих колата и с пътна помощ им я закарах пак в сервиз-а.
На следващия ден като отидох излезна един друг майстор(явно по-кадърен),който само с отваряне на капак-а каза,че ролката на климатика е счупена и виси.След 2-3 часа получих крайната диагноза.
Мисля че на всеки му стана ясно, че ако си бяха свършили работа първия ден,нямаше да се стигне до тук.
Та това е историята. Поръчал съм си компресор,2-те ролки и ремък-а вече.В началото на февруари трябва да са тук.