Автор Тема: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация  (Прочетена 25875 пъти)

veno

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 192
Re: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация
« Отговор #30 -: Декември 23, 2008, 06:07:54 pm »
добре, почти никой не пише, това значи ли че повечето колеги с бензинки нямат леки вибрации на празен ход с включен климатик например ?
Cee'd SW EX 1.6 CVVT

Svetko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 329
  • KIА CEE'D 1.6 / 122hp Мнооооого калпава !!!
Re: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация
« Отговор #31 -: Декември 23, 2008, 06:10:18 pm »
Явно...странното е оба4е 4е аз още не съм се развибрирал....нетипи4но... 8-)
Проблемът не е от бобината, а от магарето в кабината!!!

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Re: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация
« Отговор #32 -: Декември 23, 2008, 06:13:57 pm »
добре, почти никой не пише, това значи ли че повечето колеги с бензинки нямат леки вибрации на празен ход с включен климатик например ?

Аз усещам леки вибрации и най-вече като пускам или спирам климатика. Така е още от малка и досега не съм смятал, че е повод за притеснение.
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация
« Отговор #33 -: Декември 23, 2008, 09:47:59 pm »
Според мен е нормално когато натоварите двигателя на празен ход, особено с консуматор като климатик например, оборотите да паднат под нормалното за празен ход, и двигателя съответно да работи по неравномерно и да вибрира. Ако се загледате и заслушате дори включване и изключване на късите променя оборотите на двигателя когато е на празен ход.

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация
« Отговор #34 -: Декември 24, 2008, 12:30:39 pm »
proc, нормално е при пускане и спиране на климатика да чувстваш вибрация. При всички е така. Това което е написал mitkopitko ми се вижда логично, но мисля, че няма да усетиш разлика само от фаровете. Просто ще е неусезателна но предполагам, че ще я има.
Skype: Slumky

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Re: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация
« Отговор #35 -: Декември 24, 2008, 02:25:58 pm »
добре, почти никой не пише, това значи ли че повечето колеги с бензинки нямат леки вибрации на празен ход с включен климатик например ?

Аз усещам леки вибрации и най-вече като пускам или спирам климатика. Така е още от малка и досега не съм смятал, че е повод за притеснение.

Мерси на mitkopitko и на Slumk за разясненията.  Аз за това писах, че не съм смятал, че е повод за притеснение.  ok

« Последна редакция: Декември 24, 2008, 02:29:03 pm от proc »
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация
« Отговор #36 -: Декември 24, 2008, 05:58:11 pm »
Slumk при мен се усеща! Честно! Може би защото съм с малкия бензин...или щото много редовно си чистя ушите знам ли.. crazy най-вече се чува промяната на звука на двигателя когато наоколо е тихо...иначе стрелката на оборотомера не го засича :)

veno

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 192
Re: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация
« Отговор #37 -: Януари 05, 2009, 10:02:00 am »
честито  rofl,
днес установих че имам същата вибрация между 2800 и 3000 оборота, усеща се при подаване на газ във педалите и волана... отделно на празен ход от време на време се усеща също. Искам да попитам колегата отворил темата, всички тампони ли ти смениха и на двигателя и на скоростната кутия и пак има проблем ? Явно е някаква детска болест... ще търсим мнения по руския форум по въпроса... там проблема би трябвало да го има доста по-често, освен ако не е нещо ново от последните производства....
Cee'd SW EX 1.6 CVVT

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация
« Отговор #38 -: Януари 05, 2009, 05:34:55 pm »
А може пък руснаците да не карат боси ;D ;D ;D

Pavkata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
Re: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация
« Отговор #39 -: Януари 05, 2009, 06:57:41 pm »
Здравей VENO
сменяха ми всички тампони и на двигателя и на скоростната кутия. Нямаше промяна. В последствие ми казаха, че се получава при работата на СВТ-айя преминавайки през този диапазон. Явно е точно детска болест. Аз вече почти не му обръщам внимание.
Наливай, карай и се радвай на колата.  yahoo

veno

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 192
Re: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация
« Отговор #40 -: Януари 05, 2009, 08:40:24 pm »
на руския форум има тема 15 страници по въпроса, но и там няма адекватно решение, някои май са решили проблема със смяна на свещи но не ми стана много ясно... и там има съмнения за детска болест на CVVT-то .

Ето темата там:
http://ceedclub.ru/forums/index.php/topic,2116.0.html
Cee'd SW EX 1.6 CVVT

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация
« Отговор #41 -: Януари 06, 2009, 08:39:11 pm »
И аз имам тъкива вибрации между 2400 и 2900 оборота , и мисля , че се дължи на свещи! в кия и на това нямат отговор само ми казаха ,че се дължало на (газоразпределението  или впръскването ) нещо тъкова ,че затова било тъка!

veno

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 192
Re: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация
« Отговор #42 -: Януари 06, 2009, 09:01:25 pm »
абе свещи ако знам че са свещи ще купя NGK Irridium само да се докаже че това решава проблема...
Cee'd SW EX 1.6 CVVT

veno

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 192
Re: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация
« Отговор #43 -: Януари 09, 2009, 12:31:10 am »
колеги а вибрации на празен ход не усещаете ли в педалите и волана, тия с бензинките 1.4 и 1.6 ?
Cee'd SW EX 1.6 CVVT

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Kia Ceed 1.6 бензин -Вибрация
« Отговор #44 -: Януари 09, 2009, 12:47:08 am »
Нищо не усещам wall явно аз не съм у ред нещо 8-)